Na obnovu památek jsou vypsány nové dotační programy

21.01.2020 07:48:42 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na obnovu památek jsou vypsány nové dotační programy

Ministerstvo kultury (MK), odbor památkové péče, vyhlásilo program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností pro rok 2020. Vlastníci kulturních památek mohou podávat žádosti prostřednictvím obecních úřadů do 28. února. Do stejného data MK zveřejní tabulku kvót.

„Žádost o zařazení do programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností na rok 2020 na předepsaných aktuálních formulářích včetně povinných příloh podává vlastník na úřad příslušné obce s rozšířenou působností do 28. února 2020. V našem případě je to jablonecký magistrát, oddělení životního prostředí a památkové péče," říká Jakub Šrýtr s tím, že žádosti poté město hromadně do konce března odešle na MK.

Z programu MK lze získat finanční prostředky na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které jsou mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nevlastní je Česká republika. Žádat je možné také na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou, a dále na obnovu movitých kulturních památek v případě, že se nejedná o restaurování (např. obnova kolejových vozidel, strojů apod.).

Podmínky a postup řešení:
• zpracování projektové dokumentace k obnově
• vydané závazné stanovisko k obnově
• podání žádosti na Ministerstvo kultury prostřednictvím obecního úřadu obce s rozšířenou působností (MMJN)

Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností - mkcr.cz nebo na webových stránkách města v Životních situacích v kapitole Památková péče

Krajské dotace na památky

Také zastupitelé Libereckého kraje schválili program Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji na rok 2020. Žádosti do něj možné podávat do 3. února na krajském úřadě.
Tento program je zaměřený na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek na území Libereckého kraje a také na restaurování kulturních památek nebo jejich částí, které jsou díly výtvarných umění nebo uměleckořemeslnými pracemi. Zájemci o dotaci mohou svůj záměr konzultovat na krajském úřadě, a to:
• 13. 1. 2020 9-11 hodin, KÚLK, místnost č. 111 - přízemí
• 21. 1. 2020 9-11 hodin, KÚLK, místnost č. 111 - přízemí

Individuální konzultace možné kdykoli po dohodě se správci programu. Více informací na Detail reference | Dotace

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
Hasiči zasahovali po překopnutí plynového potrubí v Jablonci
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Nejčtenější články

28.09.: VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
30.09.: Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
28.09.: Měsíc bude uzavřená část ulice Pod Skalkou v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn