Na Novoročním koncertu ocenili Václava Poláčka a Zdeňka Nerudu

02.01.2015 13:19:27 | Autor: Václav Novotný a Markéta Hozová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Novoročním koncertu ocenili Václava Poláčka a Zdeňka Nerudu

Jablonec nad Nisou vstoupil do nového roku 2015 tradičním Novoročním koncertem. Slavnostní koncert k výročí vzniku samostatného českého státu se konal už počtvrté. I letos byla při této příležitosti předána Cena města Pro meritis a uděleno Čestné občanství.  

Jablonečtí zastupitelé rozhodli o udělení Ceny města Pro Meritis in memoriam panu Václavu Poláčkovi za rozvoj sportu v Jablonci nad Nisou. Václava Poláčka na udělení ceny nominoval atletický oddíl TJ LIAZ.

Cenu si na pódiu z rukou primátora převzala dcera Eva Mikulová. „Táta by měl velkou radost," přiznala dojatá paní Mikulová a dodala, že tatínka v jeho činnosti velmi podporovala její maminka. „Jsem hrdá, že to byli moji rodiče," vyznala se nakonec Eva Mikulová, která pokračuje v otcově odkazu a trénuje malé jablonecké atlety TJ Liaz.

 Titul Čestný občan města Jablonec nad Nisou získal jako projev úcty významné osobě politického života za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím pan Zdeněk Neruda. Příslušník vládního vojska a veterán anglické Royal Air Force, spoluzakladatel Občanského fóra v Jablonci nad Nisou a dlouholetý aktivní člen Svazu protifašistických bojovníků, později Svazu bojovníků za svobodu Zdeněk Neruda oslaví v létě 95. narozeniny.

„Každé ráno cvičím u otevřeného okna, mám rád svoji ženu a mám rád život," prozradil svůj recept na dlouhověkost. Se svou ženou Evou je pan Neruda už 68 let. „Titulu Čestný občan si velmi vážím, je to pro mě veliká čest, kterou si snad ani nezasloužím," řekl dojatý Neruda.

Čestné občanství i Cena PRO MERITIS byla udělena na tradičním Novoročním koncertu 1. ledna 2015.<br />Autor: Václav Novotný

Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Anderase Sebastiana Weisera pro letošní novoroční koncert připravila veselý koncert složený ze známých melodií Johanna Strausse ml., George Gershwina nebo Leroye Andersona. Filharmonici si za optimistický začátek roku 2015 oprávněně vysloužili potlesk ve stoje.

Dosavadní laureáti

Ceny města PRO MERITIS:
Václav Vostřák (udělena 2012)
Jana a Václav Scheybalovi (udělena in memoriam 2013)
Karel Pelant (udělena 2014)
Siegfried Weiss (udělena 2014)
Jiří Dostál (udělena 2014)
Václav Poláček (udělena in memoriam 2015)

Čestní občané města Jablonec nad Nisou:
genmjr. v.v. Karel Mrázek (uděleno 1992)
plk. v.v. Oldřich Skácel (uděleno 1995)
plk. v.v. Čestmír Šikola (uděleno 1992)
Barbora Špotáková (uděleno 2013)
plk. v.v. Zdeněk Neruda (uděleno 2015)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn