Na Koncertu proti násilí na seniorech vyhlásí pečovatelku 2018

13.06.2018 09:01:35 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Koncertu proti násilí na seniorech vyhlásí pečovatelku 2018

V pátek 15. června statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckou Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb pořádá už 6. ročník slavnostního koncertu ke Světovému dni proti násilí na seniorech. Při této příležitosti, jako tradičně, ocení primátor Petr Beitl osm pracovnic v sociálních službách titulem Jablonecká pečovatelka 2018.

Jedním z partnerů koncertu se letos stala Nadace Preciosa, která letos slaví 25 let od svého založení. Diváci si tak před představením a o přestávce budou moci za 50 korun koupit speciální andílky a přispět tak do veřejné sbírku s názvem ANDĚL - Křišťálové tvoření pomáhá.

Sbírka je od 1. 6. 2018 vyhlášena na podporu jedenáctiletých dvojčat Krouzových. Kluci Johan a Florimon se narodili zdraví, ale zdědili dispozice ke svalové dystrofii, které se věkem projevily. Dnes mají vzácné progresivní nervosvalové onemocnění a autismus. A protože žijí jen s maminkou, která se o ně nepřetržitě stará, výtěžek sbírky uhradí chlapcům náklady na odlehčovací pobyt. I maminka si zaslouží péči a odpočinek.

Ocenění pro nejlepší pečovatelky a osobní asistentky Jablonecká pečovatelka uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Diakonií ČCE. „Práce lidí v sociálních službách je často podceňovaná a veřejností přehlížená. Přitom se jedná o jednu z nejzáslužnějších a nejtěžších profesí vůbec. Oceněním chceme vzdát pečovatelkám a osobním asistentkám hold a přispět ke zvýšení prestiže jejich povolání. Sociální službu potřebuje ve svém životě každý, ať už jde o nemocného, seniora nebo pečující členy rodiny," konstatuje primátor Petr Beitl.

Na titul Jablonecká pečovatelka nominovalo ze svého středu tu nejlepší pracovnici osm organizací, které poskytují sociální služby na Jablonecku: Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s., Centrum sociálních služeb, p. o., Diakonie ČCE Jablonec nad Nisou, Domov a centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o., Hospic sv. Zdislavy, o. p. s., JabloDSJ s. r. o., Rodina24

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Člověk by měl odcházet s tečkou, říká jedna z oceněných pečovatelek
Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen
V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT