Na Koncertu proti násilí na seniorech vyhlásí pečovatelku 2018

13.06.2018 09:01:35 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Koncertu proti násilí na seniorech vyhlásí pečovatelku 2018

V pátek 15. června statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckou Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb pořádá už 6. ročník slavnostního koncertu ke Světovému dni proti násilí na seniorech. Při této příležitosti, jako tradičně, ocení primátor Petr Beitl osm pracovnic v sociálních službách titulem Jablonecká pečovatelka 2018.

Jedním z partnerů koncertu se letos stala Nadace Preciosa, která letos slaví 25 let od svého založení. Diváci si tak před představením a o přestávce budou moci za 50 korun koupit speciální andílky a přispět tak do veřejné sbírku s názvem ANDĚL - Křišťálové tvoření pomáhá.

Sbírka je od 1. 6. 2018 vyhlášena na podporu jedenáctiletých dvojčat Krouzových. Kluci Johan a Florimon se narodili zdraví, ale zdědili dispozice ke svalové dystrofii, které se věkem projevily. Dnes mají vzácné progresivní nervosvalové onemocnění a autismus. A protože žijí jen s maminkou, která se o ně nepřetržitě stará, výtěžek sbírky uhradí chlapcům náklady na odlehčovací pobyt. I maminka si zaslouží péči a odpočinek.

Ocenění pro nejlepší pečovatelky a osobní asistentky Jablonecká pečovatelka uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Diakonií ČCE. „Práce lidí v sociálních službách je často podceňovaná a veřejností přehlížená. Přitom se jedná o jednu z nejzáslužnějších a nejtěžších profesí vůbec. Oceněním chceme vzdát pečovatelkám a osobním asistentkám hold a přispět ke zvýšení prestiže jejich povolání. Sociální službu potřebuje ve svém životě každý, ať už jde o nemocného, seniora nebo pečující členy rodiny," konstatuje primátor Petr Beitl.

Na titul Jablonecká pečovatelka nominovalo ze svého středu tu nejlepší pracovnici osm organizací, které poskytují sociální služby na Jablonecku: Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s., Centrum sociálních služeb, p. o., Diakonie ČCE Jablonec nad Nisou, Domov a centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o., Hospic sv. Zdislavy, o. p. s., JabloDSJ s. r. o., Rodina24

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Člověk by měl odcházet s tečkou, říká jedna z oceněných pečovatelek
Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen
V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT