Na Jizerce se Nissan nevyhnul stromu. Spolujezdkyně se těžce zranila

06.01.2014 15:02:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Kořenov

Na Jizerce se Nissan nevyhnul stromu. Spolujezdkyně se těžce zranila

Před osadou Jizerka jablonečtí a tanvaldští hasiči v pondělí dopoledne vyprošťovali ženu z havarovaného auta, která v něm zůstala zaklíněná. Při zásahu museli odstřihnout část vozidla, aby se k ženě lépe dostali a poté ji předali do péče zdravotníkům.

„Dnes v 11.24 hodin bylo hasičům na tísňovou linku 112 ohlášeno, že na silnici z Horního Polubného na Jizerku havarovalo osobní auto do stromu a spolujezdkyně zůstala ve voze zaklíněná. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Tanvaldu a Jablonce nad Nisou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. 

Nehoda vozidla Nissan v osadě Jizerka Havarované auto byl terénní Nissan, namístě zasahovala dokonce i horská služba. Hasiči nejprve zajistili vozidlo proti požáru a začali s vyprošťováním. Aby se ke spolujezdkyni dostali, museli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstřihnout část střechy a boku auta. „Ženu v bezvědomí hasiči předali do péče zdravotníků a poté pomohli s jejím transportem do vrtulníku. Řidič utrpěl pouze lehká zranění. K úniku provozních náplní nedošlo," dodala mluvčí krajských hasičů.

Spolujezdkyni dopravil vrtulník Zdravotnické záchranné služby do liberecké nemocnice. „Žena utrpěla vážné zranění hlavy a byla dopravena na traumatogické oddělení Krajské nemocnice Liberec," potvrdila tisková mluvčí ZZS Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Aktuální doplnění:

Nehodu samozřejmě vyšetřuje i Policie České republiky. „Řidič s vozidlem Nissan Navara jel mírným klesáním od Polubného na Jizerku, kde se na přímém úseku vozovky vyhýbal s dosud nejištěným vozidlem a přitom najel na hranu pravého okraje silnice. Následně dostal smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci, kde pravým bokem vozidla narazil do stromu," popsala příčinu nehody tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Alkohol u řidiče policisté vyloučili na místě provedenou dechovou zkouškou. Předběžná výše způsobené škody činí částku 200 000 Kč. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Věc i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou," dodala Sochorová. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oslavy Silvestra a Nového roku přinesly také nehody a požáry
U jabloneckého kina řidič porazil starší ženu, která utrpěla těžká zranění
Policisté hledají svědky střetu Škody Citigo se psem
Při havárii autobusu s dětmi pomáhali i jablonečtí hasiči

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn