Na Ještěd na Nový rok vystoupalo téměř patnáct set turistů

03.01.2014 09:02:44 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Na Ještěd na Nový rok vystoupalo téměř patnáct set turistů

Třetí nejvyšší počet v devětatřicetileté historii novoročního výstupu na horu Ještěd, který pořádá KČT Lokomotivy Liberec, přesně 1473 účastníků, se zaregistrovalo 1. 1. 2014 v cíli „bezsněžného" pochodu.

„Odměnili jsme 35. a 36. tisícího účastníka, kterými se stali Jiří Pavelka a Michaela Krejbichová, oba z Liberce," prozradil za organizátory Bořivoj Pohl, předseda oddílu KČT Lokomotiva s tím, že ocenění si odnesli i tisící Eva Novotná, nejstarší muž František Rychter (narozen 1930), žena, mistryně turistiky Vlasta Firstová (1931) a nejmladší Barbora Labovská (5 měsíců) - všichni z Liberce.

Do výše 1012 metrů nad mořem vystoupali mimo jiné i členové Klubu vojenských výsadkových veteránů Plk. Fr. Mansfelda, kteří zde na vrcholu Ještědu tradičně vítají nový rok, hejtman Libereckého kraje Martin Půta s rodinou, a skupina zahraničních turistů z Berlína.

Za přípravu úspěšného turistického podniku náleží poděkování patnáctičlennému kolektivu KČT Lokomotiva Liberec, vedoucímu Infocentra v Horním Hanychově Milanu Turkovi, řediteli Hotelu Ještěd Róbertu Priščákovi, Libereckému kraji, resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, za věnování propagačních a upomínkových dárků, pracovníkům ČD - lanové dráhy za jízdu bez nehod, ekonomce TJ Lokomotiva Liberec Zdeně Prokůpkové a mnoha dalším přátelům zimní turistiky.

Za 39 let již vystoupalo na Ještěd celkem 36 450 účastníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
19.11.: Pozvánka na již devátý ročník Charitativního zumba maratonu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn