Na Ještěd na Nový rok vystoupalo téměř patnáct set turistů

03.01.2014 09:02:44 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Na Ještěd na Nový rok vystoupalo téměř patnáct set turistů

Třetí nejvyšší počet v devětatřicetileté historii novoročního výstupu na horu Ještěd, který pořádá KČT Lokomotivy Liberec, přesně 1473 účastníků, se zaregistrovalo 1. 1. 2014 v cíli „bezsněžného" pochodu.

„Odměnili jsme 35. a 36. tisícího účastníka, kterými se stali Jiří Pavelka a Michaela Krejbichová, oba z Liberce," prozradil za organizátory Bořivoj Pohl, předseda oddílu KČT Lokomotiva s tím, že ocenění si odnesli i tisící Eva Novotná, nejstarší muž František Rychter (narozen 1930), žena, mistryně turistiky Vlasta Firstová (1931) a nejmladší Barbora Labovská (5 měsíců) - všichni z Liberce.

Do výše 1012 metrů nad mořem vystoupali mimo jiné i členové Klubu vojenských výsadkových veteránů Plk. Fr. Mansfelda, kteří zde na vrcholu Ještědu tradičně vítají nový rok, hejtman Libereckého kraje Martin Půta s rodinou, a skupina zahraničních turistů z Berlína.

Za přípravu úspěšného turistického podniku náleží poděkování patnáctičlennému kolektivu KČT Lokomotiva Liberec, vedoucímu Infocentra v Horním Hanychově Milanu Turkovi, řediteli Hotelu Ještěd Róbertu Priščákovi, Libereckému kraji, resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, za věnování propagačních a upomínkových dárků, pracovníkům ČD - lanové dráhy za jízdu bez nehod, ekonomce TJ Lokomotiva Liberec Zdeně Prokůpkové a mnoha dalším přátelům zimní turistiky.

Za 39 let již vystoupalo na Ještěd celkem 36 450 účastníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn