Na Jablonecko se vrátila zima

31.03.2015 10:10:34 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Na Jablonecko se vrátila zima

Aktualizace: Uprostřed jarního úklidu a v den, kdy podle Plánu zimní údržby končí zimní období přišel v úterý 31. března do Jablonce a okolí sníh. Dá se říci, že se od rána sype. Dopravní situace na silnicích je komplikovaná a tvoří se kolony. 

Vozovky kloužou a stávají se nesjízdnými zejména pro auta přezutá na letní pneumatiky. „Technické služby nasadily do ulic pluhy, dokud sněží, není možné a nemá smysl komunikace sypat ani solit. Varujeme řidiče, aby, zejména pokud mají již přezuto na letní pneumatiky, dnes nevyjížděli," uvedla tisková mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.  

Zimní údržba v Jablonci probíhá, ranní kolaps je za námi

Od rána napadlo v Jablonci až 15 centimetrů mokrého sněhu. Ranní spad sněhu vyústil v kalamitu i kvůli automobilům, které už byly přezuté na letní pneumatiky a také pozdějším nástupem techniky na krajské komunikace. „Zatímco vozy Technických služeb Jablonce nad Nisou vyjely do ulic už v 6.15, Krajská správa silnic LK nasadila techniku později. Krajské silnice byly nesjízdné a zablokované kolonami aut v ranní špičce. Kolaps se přes veškerou snahu TSJ přenesl i do ulic města a pluhy technických služeb zůstávaly stát v kolonách s ostatními auty," popisuje ranní situaci náměstek primátora Miloš Vele.

Na vjezdech do města řídili dopravu policisté, silnice přes Kunratice na Jablonec byla uzavřena úplně. Po nástupu techniky na krajských silnicích se situace postupně zlepšovala, svůj podíl na tom má i počasí, kdy kolem 10. hodiny přestalo sněžit a teploměry šplhaly mírně vzhůru.

Dispečink zimní údržby TSJ  byl opět aktivován na 24 hodinovou službu a rozjela se standardní zimní údržba dle na podzim schváleného plánu. Časové lhůty pro úklid komunikací se daří dodržovat. Prioritou je město zprůjezdnit. Do ulic Jablonce vyjelo všech 16 vozů zimní údržby a do rajónů nastoupili i takzvaní ručaři, kteří uklízejí ručně. Operativně bylo na úklid města nasazeno i přes 60 pracovníků veřejně prospěšných prací s hrably a lopatami.

V současné době probíhá úklid města, jakmile budou komunikace sjízdné a město průjezdné, začne se uklízet náměstí před radnicí, kde vypuknou ve středu ráno Velikonoční slavnosti.

„Vzhledem k aktuální situaci a předpovědi počasí jsme přerušili jarní úklid," informoval Vele. Dopravní značení informující o čištění komunikací bude staženo a operativně v den před dnem, kdy bude v meteorologických předpovědích optimální počasí.

 

Dopravní situace v kraji

Krajští hasiči hlásí, že vyhnout by se měli řidiči silnici I/13 z Albrechtic na Frýdlant, další problémy jsou kvůli dopravní nehodě v ulici Hlavní ve Smržovce na I/14 a stojí také rychlostní komunikace R35 kolem Jeřmanic ve směru na Liberec.

Aktuální doplnění 11.10:

V tuto chvíli byla podle mluvčí hasičů zprůjezdněna komunikace I/14 přes Smržovku. Do pohybu se dala i rychlostní komunikace R35 u Jeřmanic. Naopak nové problémy jsou na Semilsku v části obce Tuhaň v lokalitě Zelený háj. Více o aktuálních dopravních nehodách

Aktuální doplnění 31. 3. 21.30:

Z důvodu vysoké poruchovosti vlivem velmi silného větru vyhlášen kalamitní stav pro okresy Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily od 31. 3. 2015 k 21. hodině. Kalamitní stav v okrese Česká Lípa byl vyhlášen již od 20 hodin.

„V terénu jsou poruchové čety Skupiny ČEZ, které pracují na obnovení dodávek našim zákazníkům. Se silným větrem se potýkají v podstatě od včerejšího večera. V průběhu dne se montérům podařilo na řadě míst poruchy opravit a dodávky elektřiny obnovit. Situaci komplikuje stále silný vítr, který láme stromy a větvě, které pak padají do vedení. Zákazníci mohou volat na poruchovou linku 840 850 860 i na zákaznickou linku 840 840 840, která je jim k dispozici nepřetržitě 24 hodin," uvedla mluvčí ČEZ pro Severní Čechy Soňa Holingerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Pád stromu v Lučanech
Obrazem: Březnová zima na Jablonecku
Sníh ochromil dopravu v kraji, řada silnic je neprůjezdná
Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů
Po vážné nehodě dvou aut v Lučanech je deset zraněných
Převrácený kamion v Dolánkách zablokoval provoz na silnici u Turnova

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vrchol atletické sezóny proběhne o víkendu v Plzni.
KAM ZA SPORTEM: 8.8. – 9.8.2020
Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny
Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů

Nejčtenější články

04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
06.08.: Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn