Na jablonecké přehradě zachraňovali tonoucího

06.03.2011 16:37:45 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce:

Na jablonecké přehradě zachraňovali tonoucího

Hasiči, záchranáři a policisté si v sobotu 5. března na jablonecké přehradě vyzkoušeli, jak vytáhnout topícího se člověka, pod kterým se probořil led. Cvičení zorganizovala Vodní záchranná služba z Jablonce.

Dopoledne proběhla výuka v hasičské zbrojnici v Jabloneckých Pasekách. „Přednášku měl náš šéf Jiří Pechout o hydrologii ledu, naše členka Nikola Jakoubová o hypotermii, podchlazení organismu a liberecký potápěč Petr Fatka o metodách záchrany tonoucího, který se probořil do ledu,“ vysvětlil Vojtěch Kazda z jablonecké Vodní záchranné služby. Mezi posluchači byli dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek, potápěči z Liberce, vodní záchranáři z Jablonce, Liberce, Ústí nad Labem, ale například i policisté z Drážďan.    
 

Od 12 do 16 hodin se uskutečnila na jablonecké přehradě praktická část. „Nejdříve účastníci vytahovali figuranty, kteří se v neoprénech ponořili do ledové vody pomocí lan a žebříků. Poté s přispěním páteřní desky a záchranného pásu,“ upřesnil. Vrcholem programu bylo cvičení s leteckou záchrankou z Liberce. „Vyzkoušeli si natažení člověka do vrtulníku ze zamrzlé plochy,“ objasnil.

Pikantní je, že žlutý vrtulník záchranky musel v době cvičení dvakrát zasahovat naostro. Nejdříve přepravoval zraněného, který spadl ze stromu a později ještě letěl do Harrachova, kde utrpěl zranění lyžař. Kromě vrtulníku se na přehradě v roli zachránce objevilo i vznášedlo. Jablonecká vodní záchranná služba organizovala podobnou akci poprvé.

Související článek: Obrazem: Záchranné akce na přehradě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn