Na jablonecké přehradě vládla pohoda

29.04.2012 16:54:15 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na jablonecké přehradě vládla pohoda

 Pořadatelé z jabloneckého Tri clubu pokračují ve své pořadatelské aktivitě a týden po aquatlonu připravili pro všechny milovníky pohybu Jablonecký běh do pohody. Po loňském úvodním ročníku se v sobotu lámaly rekordy nejen v počtu účastníků, ale ke spokojenosti organizátorů i teplotní. Na přehradě vládla pohoda.

 

O rekord se v sobotní sluneční den postaralo 461 prezentovaných závodníků, z toho 198 mužů a žen běželo 10 kilometrů, 51 absolvovalo okruh kolem první přehrady v kategorii Zkus klus a potěšitelná je účast 173 závodníků v kategoriích od minižactva, žactva a mladšího dorostu. Na startu byly malé dětičky, které museli za ruku vést rodiče, mladé naděje z různých sportovních odvětví, naopak i řada veteránů. Zaznamenali jsme účastníky, kteří se běhu třeba ani pravidelně nevěnují, ale i takové, kteří s tím nikdy nepřestali. Na pátém místě skončil a mladíky proháněl 58letý Miloš Smrčka z Říčan, kousek za ním o rok mladší jablonecký exbiatlonista Jaromír Šimůnek, čest veteránů LIAZ hájil Vítězslav Jantsch (1935) a bývalá basketbalistka Bižuterie Radka přivedla až z Francie dámu v letech Valerii. Běželi lyžaři, biatlonisté, triatlonisté i mistr světa v kickboxu Jirka Havránek.

Nejstarším účastníkem byl 81letý Jaroslav Drahota, který absolvoval trať Zkus klus a porazil i mladší. „ Já už neběhám, spíš jen tak pobíhám, ale dříve jsem jezdil i do Německa zaběhat si se staršími pány Liazu," řekl NJ po závodě.

Hlavní závod krátce po poledni odstartoval čerstvě vyhlášený nejlepší biatlonista roku a držitel bronzu z letošního MS v Ruhpoldingu Jaroslav Soukup, který se pak dlouhý čas zájemcům podepisoval. Na startu se seřadily dvě stovky odvážných borců, kteří se nebáli velkého vedra, ale i nepříjemného větru. Vítězství získal a roli favorita potvrdil Jiří Čivrný mladší, ale rekord v tomto počasí odolal. Nepřítelem číslo jedna počasí, které sebralo obhajobu loňské premiéry jablonecké Tereze Zuzánková, která z jasně vedoucího místa odstoupila pro nevolnost několik stovek metrů před cílem. Zvítězila všestranná vytrvalkyně Zuzana Weissová zastupující Žižkovské tygry a domácí ženy reprezentovala druhým místem další členka rodu Balatků Michaela, která zaostala o necelou minutku za vítězkou.
Jablonecký závod byl důstojným vyvrcholením Mizuno Running Cupu.

výsledky na www.behjablonec.cz


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 130 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn