Na jablonecké přehradě vládla pohoda

29.04.2012 16:54:15 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na jablonecké přehradě vládla pohoda

 Pořadatelé z jabloneckého Tri clubu pokračují ve své pořadatelské aktivitě a týden po aquatlonu připravili pro všechny milovníky pohybu Jablonecký běh do pohody. Po loňském úvodním ročníku se v sobotu lámaly rekordy nejen v počtu účastníků, ale ke spokojenosti organizátorů i teplotní. Na přehradě vládla pohoda.

 

O rekord se v sobotní sluneční den postaralo 461 prezentovaných závodníků, z toho 198 mužů a žen běželo 10 kilometrů, 51 absolvovalo okruh kolem první přehrady v kategorii Zkus klus a potěšitelná je účast 173 závodníků v kategoriích od minižactva, žactva a mladšího dorostu. Na startu byly malé dětičky, které museli za ruku vést rodiče, mladé naděje z různých sportovních odvětví, naopak i řada veteránů. Zaznamenali jsme účastníky, kteří se běhu třeba ani pravidelně nevěnují, ale i takové, kteří s tím nikdy nepřestali. Na pátém místě skončil a mladíky proháněl 58letý Miloš Smrčka z Říčan, kousek za ním o rok mladší jablonecký exbiatlonista Jaromír Šimůnek, čest veteránů LIAZ hájil Vítězslav Jantsch (1935) a bývalá basketbalistka Bižuterie Radka přivedla až z Francie dámu v letech Valerii. Běželi lyžaři, biatlonisté, triatlonisté i mistr světa v kickboxu Jirka Havránek.

Nejstarším účastníkem byl 81letý Jaroslav Drahota, který absolvoval trať Zkus klus a porazil i mladší. „ Já už neběhám, spíš jen tak pobíhám, ale dříve jsem jezdil i do Německa zaběhat si se staršími pány Liazu," řekl NJ po závodě.

Hlavní závod krátce po poledni odstartoval čerstvě vyhlášený nejlepší biatlonista roku a držitel bronzu z letošního MS v Ruhpoldingu Jaroslav Soukup, který se pak dlouhý čas zájemcům podepisoval. Na startu se seřadily dvě stovky odvážných borců, kteří se nebáli velkého vedra, ale i nepříjemného větru. Vítězství získal a roli favorita potvrdil Jiří Čivrný mladší, ale rekord v tomto počasí odolal. Nepřítelem číslo jedna počasí, které sebralo obhajobu loňské premiéry jablonecké Tereze Zuzánková, která z jasně vedoucího místa odstoupila pro nevolnost několik stovek metrů před cílem. Zvítězila všestranná vytrvalkyně Zuzana Weissová zastupující Žižkovské tygry a domácí ženy reprezentovala druhým místem další členka rodu Balatků Michaela, která zaostala o necelou minutku za vítězkou.
Jablonecký závod byl důstojným vyvrcholením Mizuno Running Cupu.

výsledky na www.behjablonec.cz


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 130 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn