Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

08.02.2018 16:25:53 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

Atletická hala v Jablonci byla v sobotu dějištěm společných halových přeborů dvou krajů Libereckého a Královéhradeckého juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a starších žákyň. Tomuto závodu se říká gigant vzhledem k tomu, že se závodí v šesti kategoriích mládeže a o tituly krajských přeborníků se bojuje v 69 disciplínách od kategorie starších žáků až po obě juniorské kategorie.

Největší účast měla kategorie žákyň, ve které startovalo 149 žákyň a nejmenší účast měly juniorky se sedmnácti závodnicemi. Nejúspěšnějším oddílem v počtu medailí byl tradičně LIAZ Jablonec, jehož závodníci získali celkem 40 medailí z toho 17 zlatých, 12 stříbrných a 11 bronzových. Sedm zlatých medailí vybojovali atleti AC Jablonec, tři přebornická zlata putovala do Desné a jedno zlato získal závodník ŠAK SG Jablonec.

Nejúspěšnějšími závodnicí v kategorii dorostenek byla Barbora Hůlková z LIAZU Jablonec, která zvítězila ve třech disciplínách ve skoku dalekém výkonem 573 cm, v běhu na 60 metrů časem 7.88 a 60 metrů překážek zaběhla za 8.86. Stejný zisk zlatých medailí se podařil dvěma žákyním Adéle Novotné, která zvítězila v běhu na 60 metrů časem 7.82 a 150 metrů zaběhla za 18.88, což je její osobní rekord, a třetí medaili přidala ve štafetě LIAZU 4x 150 metrů. Totéž se podařilo Vendule Štanclové, která zvítězila ve výšce výkonem 155 cm a v běhu na 60 metrů překážek 9.09 a byla také členkou vítězné štafety.

Adéla Novotná<br />Autor: Václav Novotný Jejich výsledek napodobil Štěpán Schubert z AC Jablonec, který také třikrát zvítězil ve skoku dalekém výkonem 587, v běhu na 60 metrů překážek 8.52 a na 300 metrů dosáhl času 38.41. Dvojnásobnou přebornicí se stala dorostenka Denisa Folková ze stejného oddílu vítězstvím v běhu na 400 metrů časem 57.78 a 800 metrů zaběhla za 2:22,02. Po jednom titulu přidaly do celkové zlaté sbírky LIAZU dorostenky Kateřina Šimůnková v běhu na 200 metrů 27.48, Anna Rydvalová v tyči výkonem 310 a Leona Vokálová výborným osobním rekordem v trojskoku 11.24 a žákyně Františka Rappová zvítězila ve skoku dalekém výkonem 537 cm a byla také členkou vítězné štafety na 4x 150 metrů.

V juniorské kategorii Vojtěch Tadeáš Hacuš vyhrál výšku skvělým osobním rekordem 203 cm, Mykhaylo Hetsyanyn vyhrál běh na 1500 metrů časem 4:50,93. V juniorkách získaly zlato pro LIAZ Veronika Jégrová ve skoku vysokém 145 cm a Veronika Přibylová vyhrála ve vrhu koulí výkonem 10,40. Čtvrtou členkou vítězné štafety LIAZU na 4x 150 metrů byla Eliška Přichystalová čas štafety 1:23,52. Šesté zlato pro AC Jablonec vybojoval junior Vít Monzar vítězstvím ve skoku dalekém výkonem 656 cm a sedmou medaili získal dorostenec Daniel Petrželka ve skoku o tyči výkonem 390 cm.

Velkého úspěchu dosáhli tři zástupci atletického oddílu z Desné. Svědčí o tom získání tří titulů krajských přeborníků - žákyně Barbora Štejfová ve vrhu koulí výkonem rovných 13 metrů a Michaela Janáková v běhu na 300 metrů výkonem 42.53 sec, třetí zlato vybojoval v běhu na 400 metrů juniorů Dan Komló. Celkové osmadvacáté zlato pro jabloneckou oblast získal junior Adam Kolář ze ŠAK SG Jablonec v běhu na 800 metrů, když zvítězil časem 2:04.85.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejmladší naděje atletiky bojovaly v trojboji
V sobotu se bojovalo o krajské tituly
Obrazem: Přebor Libereckého a Královéhradeckého kraje mužů a žen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
V kořenovské výtopně zahrají tři kapely, finále obstará Fleret
Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném
Dětský turnaj v kopané pořádali v Zásadě

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn