Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

08.02.2018 16:25:53 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atletická hala v Jablonci byla v sobotu dějištěm společných halových přeborů dvou krajů Libereckého a Královéhradeckého juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a starších žákyň. Tomuto závodu se říká gigant vzhledem k tomu, že se závodí v šesti kategoriích mládeže a o tituly krajských přeborníků se bojuje v 69 disciplínách od kategorie starších žáků až po obě juniorské kategorie.

Největší účast měla kategorie žákyň, ve které startovalo 149 žákyň a nejmenší účast měly juniorky se sedmnácti závodnicemi. Nejúspěšnějším oddílem v počtu medailí byl tradičně LIAZ Jablonec, jehož závodníci získali celkem 40 medailí z toho 17 zlatých, 12 stříbrných a 11 bronzových. Sedm zlatých medailí vybojovali atleti AC Jablonec, tři přebornická zlata putovala do Desné a jedno zlato získal závodník ŠAK SG Jablonec.

Nejúspěšnějšími závodnicí v kategorii dorostenek byla Barbora Hůlková z LIAZU Jablonec, která zvítězila ve třech disciplínách ve skoku dalekém výkonem 573 cm, v běhu na 60 metrů časem 7.88 a 60 metrů překážek zaběhla za 8.86. Stejný zisk zlatých medailí se podařil dvěma žákyním Adéle Novotné, která zvítězila v běhu na 60 metrů časem 7.82 a 150 metrů zaběhla za 18.88, což je její osobní rekord, a třetí medaili přidala ve štafetě LIAZU 4x 150 metrů. Totéž se podařilo Vendule Štanclové, která zvítězila ve výšce výkonem 155 cm a v běhu na 60 metrů překážek 9.09 a byla také členkou vítězné štafety.

Adéla Novotná<br />Autor: Václav Novotný Jejich výsledek napodobil Štěpán Schubert z AC Jablonec, který také třikrát zvítězil ve skoku dalekém výkonem 587, v běhu na 60 metrů překážek 8.52 a na 300 metrů dosáhl času 38.41. Dvojnásobnou přebornicí se stala dorostenka Denisa Folková ze stejného oddílu vítězstvím v běhu na 400 metrů časem 57.78 a 800 metrů zaběhla za 2:22,02. Po jednom titulu přidaly do celkové zlaté sbírky LIAZU dorostenky Kateřina Šimůnková v běhu na 200 metrů 27.48, Anna Rydvalová v tyči výkonem 310 a Leona Vokálová výborným osobním rekordem v trojskoku 11.24 a žákyně Františka Rappová zvítězila ve skoku dalekém výkonem 537 cm a byla také členkou vítězné štafety na 4x 150 metrů.

V juniorské kategorii Vojtěch Tadeáš Hacuš vyhrál výšku skvělým osobním rekordem 203 cm, Mykhaylo Hetsyanyn vyhrál běh na 1500 metrů časem 4:50,93. V juniorkách získaly zlato pro LIAZ Veronika Jégrová ve skoku vysokém 145 cm a Veronika Přibylová vyhrála ve vrhu koulí výkonem 10,40. Čtvrtou členkou vítězné štafety LIAZU na 4x 150 metrů byla Eliška Přichystalová čas štafety 1:23,52. Šesté zlato pro AC Jablonec vybojoval junior Vít Monzar vítězstvím ve skoku dalekém výkonem 656 cm a sedmou medaili získal dorostenec Daniel Petrželka ve skoku o tyči výkonem 390 cm.

Velkého úspěchu dosáhli tři zástupci atletického oddílu z Desné. Svědčí o tom získání tří titulů krajských přeborníků - žákyně Barbora Štejfová ve vrhu koulí výkonem rovných 13 metrů a Michaela Janáková v běhu na 300 metrů výkonem 42.53 sec, třetí zlato vybojoval v běhu na 400 metrů juniorů Dan Komló. Celkové osmadvacáté zlato pro jabloneckou oblast získal junior Adam Kolář ze ŠAK SG Jablonec v běhu na 800 metrů, když zvítězil časem 2:04.85.