Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

08.02.2018 16:25:53 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na halovém gigantu závodilo přes 400 atletů

Atletická hala v Jablonci byla v sobotu dějištěm společných halových přeborů dvou krajů Libereckého a Královéhradeckého juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a starších žákyň. Tomuto závodu se říká gigant vzhledem k tomu, že se závodí v šesti kategoriích mládeže a o tituly krajských přeborníků se bojuje v 69 disciplínách od kategorie starších žáků až po obě juniorské kategorie.

Největší účast měla kategorie žákyň, ve které startovalo 149 žákyň a nejmenší účast měly juniorky se sedmnácti závodnicemi. Nejúspěšnějším oddílem v počtu medailí byl tradičně LIAZ Jablonec, jehož závodníci získali celkem 40 medailí z toho 17 zlatých, 12 stříbrných a 11 bronzových. Sedm zlatých medailí vybojovali atleti AC Jablonec, tři přebornická zlata putovala do Desné a jedno zlato získal závodník ŠAK SG Jablonec.

Nejúspěšnějšími závodnicí v kategorii dorostenek byla Barbora Hůlková z LIAZU Jablonec, která zvítězila ve třech disciplínách ve skoku dalekém výkonem 573 cm, v běhu na 60 metrů časem 7.88 a 60 metrů překážek zaběhla za 8.86. Stejný zisk zlatých medailí se podařil dvěma žákyním Adéle Novotné, která zvítězila v běhu na 60 metrů časem 7.82 a 150 metrů zaběhla za 18.88, což je její osobní rekord, a třetí medaili přidala ve štafetě LIAZU 4x 150 metrů. Totéž se podařilo Vendule Štanclové, která zvítězila ve výšce výkonem 155 cm a v běhu na 60 metrů překážek 9.09 a byla také členkou vítězné štafety.

Adéla Novotná<br />Autor: Václav Novotný Jejich výsledek napodobil Štěpán Schubert z AC Jablonec, který také třikrát zvítězil ve skoku dalekém výkonem 587, v běhu na 60 metrů překážek 8.52 a na 300 metrů dosáhl času 38.41. Dvojnásobnou přebornicí se stala dorostenka Denisa Folková ze stejného oddílu vítězstvím v běhu na 400 metrů časem 57.78 a 800 metrů zaběhla za 2:22,02. Po jednom titulu přidaly do celkové zlaté sbírky LIAZU dorostenky Kateřina Šimůnková v běhu na 200 metrů 27.48, Anna Rydvalová v tyči výkonem 310 a Leona Vokálová výborným osobním rekordem v trojskoku 11.24 a žákyně Františka Rappová zvítězila ve skoku dalekém výkonem 537 cm a byla také členkou vítězné štafety na 4x 150 metrů.

V juniorské kategorii Vojtěch Tadeáš Hacuš vyhrál výšku skvělým osobním rekordem 203 cm, Mykhaylo Hetsyanyn vyhrál běh na 1500 metrů časem 4:50,93. V juniorkách získaly zlato pro LIAZ Veronika Jégrová ve skoku vysokém 145 cm a Veronika Přibylová vyhrála ve vrhu koulí výkonem 10,40. Čtvrtou členkou vítězné štafety LIAZU na 4x 150 metrů byla Eliška Přichystalová čas štafety 1:23,52. Šesté zlato pro AC Jablonec vybojoval junior Vít Monzar vítězstvím ve skoku dalekém výkonem 656 cm a sedmou medaili získal dorostenec Daniel Petrželka ve skoku o tyči výkonem 390 cm.

Velkého úspěchu dosáhli tři zástupci atletického oddílu z Desné. Svědčí o tom získání tří titulů krajských přeborníků - žákyně Barbora Štejfová ve vrhu koulí výkonem rovných 13 metrů a Michaela Janáková v běhu na 300 metrů výkonem 42.53 sec, třetí zlato vybojoval v běhu na 400 metrů juniorů Dan Komló. Celkové osmadvacáté zlato pro jabloneckou oblast získal junior Adam Kolář ze ŠAK SG Jablonec v běhu na 800 metrů, když zvítězil časem 2:04.85.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejmladší naděje atletiky bojovaly v trojboji
V sobotu se bojovalo o krajské tituly
Obrazem: Přebor Libereckého a Královéhradeckého kraje mužů a žen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn