Na festival národnostních menšin v Liberci přišlo přes 1700 lidí

29.07.2014 16:58:06 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Na festival národnostních menšin v Liberci přišlo přes 1700 lidí

Velmi úspěšný třetí festival národnostních menšin uspořádalo uplynulou sobotu v Kulturním domě Liberec Občanské sdružení Liberecké Fórum pod vedením svého předsedy Adolfa Marcela Grünzy.

Nad akcí převzal záštitu Petr Tulpa, člen Rady Libereckého kraje, řízení resortu sociálních věcí, který letošní festival zahájil. „Zájem veřejnosti i účinkujících o festival byl obrovský. Na festival přišlo více než 1 700 lidí včetně dětí a vystupujících," pochvaloval si Adolf Marcel Grünza.

V průběhu akce se podle něj mohli účastníci akce seznámit s materiály a pracovní náplní Agentury pro sociální začleňování a neziskové organizace Romodrom, které na akci měly své zástupce a prezentovaly tak své zaměření a práci v sociální oblasti.

V programu vystupovaly taneční, pěvecké a hudební soubory z celé České republiky. „I přes vysoké teploty, jejich vystoupení bylo rovněž na vysoké úrovni. Jako poděkování všechny soubory obdržely za svá taneční vystoupení dárkové balíčky od Nadace Preciosa, Potravinové banky Liberec a Libereckého kraje, za což jim patří velké poděkování," popsal předseda pořádajícího sdružení.

V průběhu akce již tradičně mohli malí účastníci navštívit dětský koutek a namalovat si obrázek, tentokrát na téma lékařská záchranná služba v závislosti na nově zbudovaný heliport v krajské nemocnici.

„Děti namalovaly a vybarvily více jak 600 obrázků, což je obdivuhodné," řekla Lenka Zimmermannová, která tuto aktivitu pomohla zrealizovat s členy své organizace ESY Handicap Help, o.s.

Hudební festival podpořily mimo jiných Liberecký kraj, ministerstvo kultury, McDonald Liberec, Pekařství Jahůdka Liberec, Nadace Preciosa, Tým silniční bezpečnosti LK o.p.s, LBnet.cz, ESY Handicap Help, Potravinová banka, Pivovar Konrad, mediálním partnerem akce byla Romea.cz.

Zvláštní poděkování patří také hostům, kteří podpořili akci nejen svou přítomností. Václavu Strouhalovi - koordinátorovi pro romské záležitosti při Libereckém kraji za jeho spoluúčast na koordinaci celé kulturní akce, Petru Tulpovi za jeho podporu a účast na akci a Lence Zimmermannové za pomoc při realizaci akce. Za účast na akci patří poděkování také Agentuře pro sociální začleňování a poskytovateli sociálních služeb Romodrom o.p.s.

Adolf Marcel Grünza, předseda pořadatelské neziskové organizace Liberecké fórum zhodnotil, že se hudební festival vydařil a všem vystupujícím a návštěvníkům festivalu velice děkuje za přízeň. Posteskl si však nad neúčastí zástupců Statutárního města Liberec, a také na malou účast romských aktivistů Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů na Jablonecku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn