Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči

01.11.2019 15:06:09 | Autor: Vojtěch Robovský | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči

I policisté v Libereckém kraji připravují na nadcházející víkend zvýšený výkon služby. Je to nasnadě. První listopadový týden a zejména pak víkendové dny, jsou totiž ve znamení Památky zesnulých. Na základě zkušeností z předchozích let je zřejmé, že na silnice vyjedou nejen zkušení řidiči, ale i ti takzvaní sváteční. Návštěvy hřbitovů i pietních míst si nenechá ujít množství návštěvníků. Ruku v ruce s tím jde nejen zvýšený provoz na pozemních komunikacích, ale také obsazenost parkovacích míst.

Policisté v Libereckém kraji budou pochopitelně dohlížet na bezpečnost v provozu na pozemních komunikacích. Běžné silniční kontroly lze tak předpokládat nejen na hlavních tazích spojujících aglomerace s okolními městečky a vískami, ale také právě u parkovacích ploch a stáních v blízkosti rozlehlejších hřbitovů. V rámci dohledu nad bezpečností v provozu budou policisté z Odboru služby dopravní policie spolu s kolegy z pořádkové policie kontrolovat povinnost užití zádržných systémů, budou dohlížet na zákaz požití alkoholických nápojů před a během jízdy, ale zaměří se také na problematiku spojenou s nelegální migrací či na pátrání po osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti.

Policie doporučuje:

Berte zřetel také na zhoršující se klimatické podmínky. Ranní mlhy, snížená viditelnost, pohyb chodců, kluzký povrch vozovky, spadané listí, to vše může hrát významnou roli v bezpečnosti provozu. Řidiči by se měli přesvědčit o tom, že jejich vozidlo je připraveno na jízdu v nepříznivém počasí. Funkční světlomety a stírače, ale i povinnost užití zimních pneumatik či povinná zimní výbava v úsecích komunikací osazených dopravní značkou C 15a,b („Zimní výbava"), to vše by mělo být pro řidiče samozřejmostí.

Sjeté pneu - měření vzorku

Od zimní sezony 2018/2019 (1. listopadu 2018) jsou nově osazeny dopravní značkou C15a,b úseky na silnicích III/0144 Bratrouchov, III/0146 Stromkovice, III/28623 Poniklá, III/28621 Víchovská Lhota a III/28620 Hrabačov - Křižlice.

Semilsko
II/294 Rokytnice - Rezek - Vítkovice
II/286 Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky
III/28620 Jestřabí v Krkonoších - Rezek
III/28624, 28626 Dolní Štěpanice - Benecko - Mrklov
III/0143 Buřany - Františkov
III/0144 Bratrouchov
III/0146 Stromkovice
III/29056 Paseky nad Jizerou
III/28623 Poniklá
III/28621 Víchovská Lhota
III/28620 Hrabačov - Křižlice

Jablonecko
III/29019 Kořenov - Jizerka
III/29022 Josefův Důl - Hrabětice
II/290 Desná - Souš
III/29018 Dolní Kořenov - Horní Polubný

Liberecko
III/2904 Mníšek - Raspenava
II/290 Bílý Potok - Smědava

Stejně tak i chodci by měli dbát na to, aby byli pro ostatní účastníky silničního provozu viditelní. Absence reflexních prvků je velkým problémem zejména mimo městskou zástavbu. Zákonná povinnost být vybaven reflexními prvky platí na místech mimo obec. Nezapomínejte na to. Brzké smrákání či ranní mlhy jsou právě tou nejproblematičtější dobou.

Nepozornosti majitelů zaparkovaných aut u pietních míst a hřbitovů mohou využít různí chmatáci a podvratné živly k tomu, aby je připravili o cenné věci ponechané svému osudu, bez ladu a skladu, v interiéru vozidla. Neponechávejte cenné věci ve vozidle! Berte je vždy s sebou, byť se jedná i jen o několik málo minut, po které nebudete u vozidla. Nenechávejte na sedačkách vozidel nic, o co byste neradi přišli. Před odchodem od vozidla se podívejte také na střechu vozu. Nezřídka se stává, že si tam odložíte drobnosti, na které velmi často zapomenete. Prevence, ale i kontrola je základ. Čím obezřetnější budete, tím spíše můžete podobným nepříjemnostem předejít.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
V jabloneckém divadle zahájili výstavu Vladimíry Dvořákové
Výstava 1989 připomíná v Příchovicích 30. výročí pádu minulého režimu
Hudební kabaret pobaví děti na Smržovce

Nejčtenější články

16.11.: Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
14.11.: Obrazem: Velkolepá oslava 70. výročí ZUŠ Tanvald
15.11.: Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn