Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči

01.11.2019 15:06:09 | Autor: Vojtěch Robovský | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči

I policisté v Libereckém kraji připravují na nadcházející víkend zvýšený výkon služby. Je to nasnadě. První listopadový týden a zejména pak víkendové dny, jsou totiž ve znamení Památky zesnulých. Na základě zkušeností z předchozích let je zřejmé, že na silnice vyjedou nejen zkušení řidiči, ale i ti takzvaní sváteční. Návštěvy hřbitovů i pietních míst si nenechá ujít množství návštěvníků. Ruku v ruce s tím jde nejen zvýšený provoz na pozemních komunikacích, ale také obsazenost parkovacích míst.

Policisté v Libereckém kraji budou pochopitelně dohlížet na bezpečnost v provozu na pozemních komunikacích. Běžné silniční kontroly lze tak předpokládat nejen na hlavních tazích spojujících aglomerace s okolními městečky a vískami, ale také právě u parkovacích ploch a stáních v blízkosti rozlehlejších hřbitovů. V rámci dohledu nad bezpečností v provozu budou policisté z Odboru služby dopravní policie spolu s kolegy z pořádkové policie kontrolovat povinnost užití zádržných systémů, budou dohlížet na zákaz požití alkoholických nápojů před a během jízdy, ale zaměří se také na problematiku spojenou s nelegální migrací či na pátrání po osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti.

Policie doporučuje:

Berte zřetel také na zhoršující se klimatické podmínky. Ranní mlhy, snížená viditelnost, pohyb chodců, kluzký povrch vozovky, spadané listí, to vše může hrát významnou roli v bezpečnosti provozu. Řidiči by se měli přesvědčit o tom, že jejich vozidlo je připraveno na jízdu v nepříznivém počasí. Funkční světlomety a stírače, ale i povinnost užití zimních pneumatik či povinná zimní výbava v úsecích komunikací osazených dopravní značkou C 15a,b („Zimní výbava"), to vše by mělo být pro řidiče samozřejmostí.

Sjeté pneu - měření vzorku

Od zimní sezony 2018/2019 (1. listopadu 2018) jsou nově osazeny dopravní značkou C15a,b úseky na silnicích III/0144 Bratrouchov, III/0146 Stromkovice, III/28623 Poniklá, III/28621 Víchovská Lhota a III/28620 Hrabačov - Křižlice.

Semilsko
II/294 Rokytnice - Rezek - Vítkovice
II/286 Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky
III/28620 Jestřabí v Krkonoších - Rezek
III/28624, 28626 Dolní Štěpanice - Benecko - Mrklov
III/0143 Buřany - Františkov
III/0144 Bratrouchov
III/0146 Stromkovice
III/29056 Paseky nad Jizerou
III/28623 Poniklá
III/28621 Víchovská Lhota
III/28620 Hrabačov - Křižlice

Jablonecko
III/29019 Kořenov - Jizerka
III/29022 Josefův Důl - Hrabětice
II/290 Desná - Souš
III/29018 Dolní Kořenov - Horní Polubný

Liberecko
III/2904 Mníšek - Raspenava
II/290 Bílý Potok - Smědava

Stejně tak i chodci by měli dbát na to, aby byli pro ostatní účastníky silničního provozu viditelní. Absence reflexních prvků je velkým problémem zejména mimo městskou zástavbu. Zákonná povinnost být vybaven reflexními prvky platí na místech mimo obec. Nezapomínejte na to. Brzké smrákání či ranní mlhy jsou právě tou nejproblematičtější dobou.

Nepozornosti majitelů zaparkovaných aut u pietních míst a hřbitovů mohou využít různí chmatáci a podvratné živly k tomu, aby je připravili o cenné věci ponechané svému osudu, bez ladu a skladu, v interiéru vozidla. Neponechávejte cenné věci ve vozidle! Berte je vždy s sebou, byť se jedná i jen o několik málo minut, po které nebudete u vozidla. Nenechávejte na sedačkách vozidel nic, o co byste neradi přišli. Před odchodem od vozidla se podívejte také na střechu vozu. Nezřídka se stává, že si tam odložíte drobnosti, na které velmi často zapomenete. Prevence, ale i kontrola je základ. Čím obezřetnější budete, tím spíše můžete podobným nepříjemnostem předejít.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn