Na domácí fotbalisty byli Mšenští krátcí

12.06.2018 09:33:30 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Střetli se sousedé v tabulce a úspěšnější byli fotbalisté z Kratonoh, z vesničky mezi Chlumcem nad Cidlinou a Hradcem Králové. Ziskem tří bodů domácí poskočili na sedmé místo, zatímco fotbalisté z Břízek jsou devátí.

FK Kratonohy - FK Jiskra Mšeno 2:1 (1:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů pro sebe rozhodli ti, kteří asi více toužili po vítězství. I když Kratonohy doplňují kádr zejména z fotbalistů z Hradce Králové, tak se zdálo, že Mšeno v první půli působí zkušenějším a fotbalovějším dojmem.

Hosté si v prvním poločase vypracovali řadu výborných šancí ke vstřelení branky, ale překonat domácího brankáře Mačí nedokázali. Je jeho zásluhou byl stav stále bezbrankový. Přišla však 28. minuta a domácí zahrávali trestný kop. Domácí Sršni rozehráli kop nakrátko ve zdi a Novák nevídanou střelou i s pomocí břevna překonal jabloneckého Masaříka 1:0. Zaslouženě se z územní převahy Jabloneckých po jedenácti minutách podařilo vyrovnat, když přesnou přihrávku od Krejčíka proměnil ve vyrovnávací gól Mätzelt - 1:1.

Ve druhé půli se sice do šancí hosté stále dostávali, ale herní převahu získávali domácí fotbalisté. Po chybě jablonecké obrany se do šance dostal domácí Tulach a prostřelil Masaříka - 2:1. Definitivní tečku za divizní sezonou udělá Mšeno doma netradičně už v pátek 15. června od 17:30 hodin proti lídrovi z Živanic, který s dostatečným bodovým náskokem slaví předčasně postup do ČFL! Přijďte se podívat na letošní divizní derniéru v pátek odpoledne do Břízek!

Branky: 28. Novák, 68. Tulach - 39. Mätzelt. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 4:1. Diváků: 100. Sestava Mšena: Masařík - Helm, Houser, Koblížek, Hrnčíř - Pelta, Krejčík, Čížek, Rozkovec, Mätzelt - Nulíček, (74. Váňa).