Na devátý ročník ABB Cupu svítilo sluníčko

23.05.2016 18:47:54 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na devátý ročník ABB Cupu svítilo sluníčko

Opět po roce se v Jablonci nad Nisou a okolí uskutečnil již 9. ročník náročného závodu horských kol ABB Cup, jehož hlavním pořadatelem je společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga. Do cíle té z delších tras na 54 km dorazilo ve zdraví 256 startujících a do cíle trasy na 33 km 188 závodníků, k tomu je nutné započítat i 19 mladých závodníků na trase 6 km a 24 na kratší trati 3km. Celkové číslo účastníků na tratích je 487 spokojených závodníků. 

Závodníci na hlavní trase 54 kilometrů překonali tradičně pět jizerskohorských kopců a rozhleden - Bramberk, Slovanku, Královku, Tanvaldský Špičák i Černou Studnici. Jenom některé vrcholy vynechali závodníci a závodnice na trati 34 km.

V hlavním závodě se průběhu trati od hlavního pole oddělila dvojice favoritů Filip Adel a Michal Bubílek, která si vypracovala náskok tří minut a v závěru si to o vítězství sportovně rozdala. Vítězem se stal Filip Adel z Hlinska, člen týmu Superior MTB team, který získal v konci závodu náskok 45 vteřin.

ABB Cup 2016 <br />Autor: Václav Novotný „Rozhodlo se kolem Černé Studnice, kde jsem Michalovi nastoupil a do cíle náskok udržel. Jel jsem tady poprvé, ale je to pěkný náročný závod, ale možná příliš silnic," řekl NJ vítěz. Kousek vedle vítěze stál druhý závodník v cíli Michal Bubílek, který v minulosti ABB cup již 2x vyhrál (2009, 2012), ale popáté (!!) obsadil druhé místo. „Už mě to ale se..," hlásil s úsměvem v cíli tento tradiční účastník z týmu Kellys Bikeranch.

Mezi ženami vyhrála s převahou sedmi minut loni třetí Ivana Loubková ze Cvikova, před libereckou všestrannou sportovkyní Zuzanou Kocumovou a Janou Skrbkovou z Elevenu, které dojely těsně za sebou. Nejenom, že jste vylepšila loňské třetí místo, ale máte i o čtyři minuty lepší čas: „Už se nevěnuji triatlonu, protože jsem měla problémy s nohou, a tak více jezdím na kole a je to asi znát," vysvětlila vítězka Ivana Loubková, která tento závod již vyhrála počtvrté (2012,2013,2014). Druhá v cíli Zuzana Kocumová sdělila NJ: „Jsem spokojená, je to hezký a náročný závod."

Na kratší trati zvítězil mezi muži Miroslav Živný z Kooperativy Svijany za 1:16:44,8 a v ženách Kateřina Zezulová z CK Šluknovsko s časem 1:34:01,2.

Každoročně se na startu objeví i několik sportovců z jiných odvětví a tak jsme mohli, jako každoročně, vidět i Štěpána Chroustovského, jabloneckého triatlonistu, který byl před rovnými dvaceti lety vícemistr světa v duatlonu. Letos byl v hlavním závodě na 14. místě a vyhrál kategorii nad 40 let.

ABB Cup 2016 <br />Autor: Václav NovotnýV téže kategorii + 40 obsadil velmi pěkné 10. místo ředitel pořádájící společnosti ABB s.r.o. Petr Kovář, což v celkovém pořadí dalo krásné 41.místo. Pan ředitel pochopitelně byl i nejrychlejším ze zaměstnanců ABB, kteří mají každoročně vypsanou samostatnou kategorii.

„Letos jsem měl krizi asi od začátku do konce. Najetou trasu jsem měl, ale dneska mi to nějak nejelo. Kamarádi mě předjížděli a s úsměvem mě povzbuzovali. Tentokrát to trochu bolelo," řekl po závodě Petr Kovář.

Mezi ženami na kratší trati byla výrazně vidět i bývalá atletka, maminka dvou dětí Lucie Vavrušková, která skončila na druhém místě, ale vyhrála kategorii nad 30 let.

Necelá padesátka dětí se postavila na start závodů na 6 a 3km. Na delší trati byl nejlepší nadějný jablonecký triatlonista Václav Veverka a z děvčat byla nejrychlejší Barbora Dubská ze SKI klubu Jablonec. Z těch nejmenších na trati 3 km byl nejrychlejší Kryštof Bažant z Cyklo teamu Benda a Martina Václavů z Ivar Autohor.

Obě "dospělétrasy" byly, jak potvrdili všichni účastníci, náročné, ale právě v sobotním krásném jarním počasí nádherné a většina účastníků si po tomto shledání slíbila účast i za rok.

Výsledky 54 km - muži: 1. Filip Adel -Superior MTB Team 2:02:38,5, 2. Michal Bubílek - Kellys Bikeranch 2:03:23,8, 3. Tomáš Berger - Carla - Kupkolo.cz - Dvůr Králové 2:06:26,5.

Ženy: 1. Ivana Loubková - Rohozec Amulet Cvikov team 2:31:51.4, 2. Zuzana Kocumová Cyklofit Superior MTB Tým 2:38:28,8, 3. Jana Skrbková Eleven team Příchovice I 2:38:39,6

Výsledky 33 km - muži: 1. Miroslav Živný - KC Kooperativa Svijany 1:16:44,8, 2. Luboš Toman - Carla Kupkolo cz. 1:17:22,3, 3. Ivo Machek - SUPERIOR Cyklofit team 1:17:23,9.

Ženy: 1. Kateřina Zezulová - CK Šluknovsko 1:34:01,2, 2. Lucie Vavrušková - Jablonecké Paseky 1:35:06,1, 3. Karolína Preislerová - Eleven team Příchovice 1:37:11,5.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 147 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn