Na Českém Šumburku se jednalo o osudu rychlostní zkoušky Rally Bohemia

19.01.2015 08:46:03 | Autor: Redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Na Českém Šumburku se jednalo o osudu rychlostní zkoušky Rally Bohemia

Více než dvě desítky obyvatel Českého Šumburku přišly v pátek večer do místní sokolovny na jednání s pořadateli tradičního automobilového závodu.

Důvodem setkání byl nesouhlas ze strany starosusedlíků s průjezdem jedné z rychlostních zkoušek rally přes jejich část Tanvaldu.  Ti po posledním ročníku svůj nesouhlas s průjezdem rally sepsali do otevřeného dopisu  zastupitelům města. Jako hlavní důvody svého nesouhlasu uvedli silný a obtěžující hluk, zápach, zvýšenou rychlost, nemožnost dostat se do zaměstnání a ze zaměstnání a strach o život domácích zvířat.

Zástupce pořádajícího Autoklubu Bohemia Sport v AČR Petr Pavlát, který je zároveň i vedoucím a stavitelem tratí Rally Bohemia 2015, požádal o možnost setkání s místními, na kterém by si obě strany celou záležitost vyjasnily. Rada města Tanvaldu totiž na základě požadavku obyvatel Českého Šumburku nevydala souhlasné stanovisko k žádosti o povolení uzavírky příslušné komunikace III. třídy, po které se rychlostní zkouška jede.      

Pan Pavlát společně s vedoucím rychlostní zkoušky trpělivě odpovídali na jejich argumentaci a současně se snažili vysvětlit obtíže, které pro ně, jako pořadatele tohoto závodu, nemožnost uskutečnění plánovaného průjezdu, působí. Svou argumentaci podpořil vyjádřením, že uvedená rychlostní zkouška byla ze strany odborné veřejnosti vyhodnocena jako nejhezčí rychlostní zkouška rallyových soutěží loňského roku na území České republiky. Zároveň vyslovil pochopení pro důvody místních obyvatel a požádal je o možnost uskutečnění letošního ročníku. Po více než dvouhodinové diskusi a vysvětlování se dospělo ke kompromisnímu řešení, které spočívá v toleranci letošního ročníku v navržené podobě s tím, že od roku 2016 bude trasa změněna tak, aby nevedla přes obydlenou část Českého Šumburku.

Autoklub Bohemia Sport v AČR na základě této dohody dnešního dne podal na MěÚ Tanvald žádost o znovuprojednání žádosti Rally Bohemia 2015, ve které se zavázal, že počínaje rokem 2016 nebude navrhovat trasu rychlostní zkoušky přes zastavěné území Českého Šumburku. Rada města Tanvald by uvedenou žádost měla projednat na svém nejbližším zasedání dne 21. 1. 2015. Zdá se tedy, že by nejhezčí rychlostní zkouška rally mohla být pro letošní rok ve své stávající podobě zachována.          

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember
Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn