Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

31.07.2020 07:14:27 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

Na protidrogovou politiku vydal v loňském roce Liberecký kraj zhruba 10,7 milionu korun. Z toho 4,4 milionu směřovalo na podporu odborných služeb protidrogové prevence, jakými jsou terénní programy, kontaktní centra, léčba a resocializace, 5 milionů činila dotace na ošetření osob v záchytných stanicích a nemocnicích. Uvádí to výroční zpráva protidrogové politiky Libereckého kraje za rok 2019, kterou schválila na svém posledním jednání rada kraje.

„Boj se závislostmi je bojem neustálým a Liberecký kraj jej dlouhodobě podporuje. Velký význam mají v tomto boji také preventivní opatření, jako například varovné kampaně. Ty pomáhají k tomu, aby drogám, alkoholu či jiným závislostem nepropadali mladí lidé, právě u nich je prevence důležitá," uvedl Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. „Na prevenci šlo z kraje zhruba 1,2 milionu."

Co se užívání nelegálních látek týče, nalézá se Liberecký kraj hned za regiony s extrémně zasaženými oblastmi, jakými jsou Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj. Počty těch, kteří drogy užívají, přitom trvale narůstají. Nejrozšířenější nelegální látkou mezi obecnou a školní populací je marihuana, mezi problémovými uživateli pak pervitin.

„Síť protidrogových služeb v Libereckém kraji je relativně stabilizovaná, nutno však dodat, že se jedná o síť minimální, která má co do typu služeb a dostupnosti péče v rámci území značné rezervy," poznamenal náměstek Svoboda.

Jako nevyhovující se jeví metodické vedení a nedostatečná podpora primární prevence. „Neziskové organizace trápí nejednotný způsob financování protidrogových služeb, které není dlouhodobé a nemá koncepci. Je vícezdrojové, přičemž organizace musí splňovat řadu pravidel a dodržovat různé povinnosti," podotkl Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky

Nejčtenější články

04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní
04.08.: I ve městě lze opéci buřta u ohně, ale za určitých podmínek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn