Na běžkaře čekají první upravené stopy

26.11.2010 02:04:02 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na běžkaře čekají první upravené stopy

Na své první kilometry mohou vyrazit běžkaři do Jizerských hor už o tomto víkendu. Jizerská obecně prospěšná společnost pro ně upraví první běžecké stopy. 

„Skútr už ve čtvrtek projel velké a malé kolo na trase Bedřichov - Hřebínek - Čihadla - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov, včetně spojnice přes Bílé buky, aby se čerstvě napadaný utáhnul a vymrzla spodní voda. V sobotu skútr upraví trať i se stopami," informovala Milena Jelínková, ředitelka obecně prospěšné společnosti.

Vše je možné podle ní díky vstřícnosti Lesů České republiky. „Upozorňuji lyžaře, aby byli v některých úsecích, například v okolí Kristiánova, velmi opatrní, protože se tu ještě pohybuje těžká technika," uvedla.

Lyžařům také doporučuje, aby si vzali starší lyže. "Není možné projet část od Kristiánova směrem k Blatnému potoku, s velkou opatrností se musí projíždět ze stadionu k buku, kde je trať ve špatném stavu. Ve vyšších polohách jsou podmínky velmi dobré," popsala. Tratě jsou podle ní vhodné spíše pro klasiky. "V částech, kde není souvislý asfalt, si mohou bruslaři poškodit hrany," dodala.  

Na lyžaře čeká 27 nových map Jizerské magistrály, které nahradily staré verze, instalované na křižovatkách. Každá obsahuje kromě tratí magistrály i panoramatický pohled a název místa s nadmořskou výškou a GPS souřadnicemi.

Údržba Jizerské magistrály vyjde ročně na pět milionů korun. Peníze získává Jizerská o. p. s. od kraje, od obce i sponzorů. Příspěvky se však krátí. „Zavedli jsme proto dárcovské SMS a budeme rádi, když nás lyžaři zasláním zprávy ve tvaru DMS MAGISTRALA na číslo 87777 podpoří," dodala Jelínková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce
Premiéra divadelního představení Natěrač v Desné
Anketa: Platí starší očipování psa a musí se registrovat?
Pecková s Hrzánovou jako Carmen uchvátily publikum

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn