Na běžkaře čekají první upravené stopy

26.11.2010 02:04:02 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na běžkaře čekají první upravené stopy

Na své první kilometry mohou vyrazit běžkaři do Jizerských hor už o tomto víkendu. Jizerská obecně prospěšná společnost pro ně upraví první běžecké stopy. 

„Skútr už ve čtvrtek projel velké a malé kolo na trase Bedřichov - Hřebínek - Čihadla - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov, včetně spojnice přes Bílé buky, aby se čerstvě napadaný utáhnul a vymrzla spodní voda. V sobotu skútr upraví trať i se stopami," informovala Milena Jelínková, ředitelka obecně prospěšné společnosti.

Vše je možné podle ní díky vstřícnosti Lesů České republiky. „Upozorňuji lyžaře, aby byli v některých úsecích, například v okolí Kristiánova, velmi opatrní, protože se tu ještě pohybuje těžká technika," uvedla.

Lyžařům také doporučuje, aby si vzali starší lyže. "Není možné projet část od Kristiánova směrem k Blatnému potoku, s velkou opatrností se musí projíždět ze stadionu k buku, kde je trať ve špatném stavu. Ve vyšších polohách jsou podmínky velmi dobré," popsala. Tratě jsou podle ní vhodné spíše pro klasiky. "V částech, kde není souvislý asfalt, si mohou bruslaři poškodit hrany," dodala.  

Na lyžaře čeká 27 nových map Jizerské magistrály, které nahradily staré verze, instalované na křižovatkách. Každá obsahuje kromě tratí magistrály i panoramatický pohled a název místa s nadmořskou výškou a GPS souřadnicemi.

Údržba Jizerské magistrály vyjde ročně na pět milionů korun. Peníze získává Jizerská o. p. s. od kraje, od obce i sponzorů. Příspěvky se však krátí. „Zavedli jsme proto dárcovské SMS a budeme rádi, když nás lyžaři zasláním zprávy ve tvaru DMS MAGISTRALA na číslo 87777 podpoří," dodala Jelínková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn