Na besedě v centru Jablonce vládla tramvaj a bezpečnost

05.04.2019 16:18:02 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na besedě v centru Jablonce vládla tramvaj a bezpečnost

Ve zcela zaplněném malém sále Eurocentra se v úterý 2. dubna odehrálo první letošní setkání jabloneckého primátora a vedení města s občany. Nejvíce přítomné zajímala chystaná stavba dopravního terminálu, prodloužení tramvajové trati a dešťová kanalizace.

Tradiční sedmička besed, na kterých diskutuje vedení radnice s občany v jednotlivých částech Jablonce nad Nisou, začala v centru města. Přítomným se představili nový političtí představitelé a Jablonečané je zahrnuli svými otázkami. Lidé poukazovali na problematické oboustranné parkování v ulicích Máchova nebo Opletalova, které brání bezpečnému projíždění vozů v obou směrech, nebo na chybějící odpadkové koše v ulici 28. října. Probírala se také bezpečnost ve městě.

„Vím, že pocit bezpečí Jablonečany trápí. Věřím, že vše se do budoucna zlepší s nástupem nového ředitele městské policie. Už nyní se změnily intervaly pochůzek strážníků a promýšlíme, jak naložit právě s úpravami Tyršových sadů pro zvýšení bezpečnosti v nich," konstatoval primátor Milan Kroupa a vysvětlil, že Jablonec se nebrání financování provozu meziměstské tramvajové linky, jen chce, aby příspěvek byl adekvátní. „Nemůžeme a nechceme město zatížit nesmyslně velkými částkami, musíme vyjednávat," dodal.

Hodně dotazů směřovalo na investice města. „Občané se ptali na výstavbu terminálu, na postup stavby dešťové kanalizace, na finance ke zvelebení Tyršových sadů. Potěšilo mě, že mají zájem o své město a jeho podobu," pochvaloval si náměstek pro rozvoj města Jakub Chuchlík, který patřil k těm nejvíce dotazovaným. Připomněl všem, kdo se zajímají o budovu historických lázní, že panelová diskuze k nim je naplánovaná na úterý 16. dubna od 19 hodin v Klubu Na Rampě.

Vedení města společně s magistrátními odborníky navštíví ještě šest dalších lokalit: 4. dubna Proseč nad Nisou, 9. dubna Rýnovice, 30. dubna Mšeno, 7. května Kokonín, 9. května Šumavu a cestu zakončí 14. května na Žižkově Vrchu. Přesná místa a začátky diskuzí jsou na webových stránkách města, kde v sekci Setkání s občany se zveřejňují také zápisy z jednotlivých setkání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj chce zachovat tramvajovou linku mezi Libercem a Jabloncem
Setkání s občany startují v Jablonci už 2. dubna
Jak bude vypadat Horní Proseč?
Město Jablonec nesouhlasí s navýšením ceny za tramvaj do Liberce
Soutěže architektů na podobu dvou území v Jablonci mají své vítěze
Přípravy na stavbu jabloneckého terminálu pokračují
Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn