Na besedě v centru Jablonce vládla tramvaj a bezpečnost

05.04.2019 16:18:02 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na besedě v centru Jablonce vládla tramvaj a bezpečnost

Ve zcela zaplněném malém sále Eurocentra se v úterý 2. dubna odehrálo první letošní setkání jabloneckého primátora a vedení města s občany. Nejvíce přítomné zajímala chystaná stavba dopravního terminálu, prodloužení tramvajové trati a dešťová kanalizace.

Tradiční sedmička besed, na kterých diskutuje vedení radnice s občany v jednotlivých částech Jablonce nad Nisou, začala v centru města. Přítomným se představili nový političtí představitelé a Jablonečané je zahrnuli svými otázkami. Lidé poukazovali na problematické oboustranné parkování v ulicích Máchova nebo Opletalova, které brání bezpečnému projíždění vozů v obou směrech, nebo na chybějící odpadkové koše v ulici 28. října. Probírala se také bezpečnost ve městě.

„Vím, že pocit bezpečí Jablonečany trápí. Věřím, že vše se do budoucna zlepší s nástupem nového ředitele městské policie. Už nyní se změnily intervaly pochůzek strážníků a promýšlíme, jak naložit právě s úpravami Tyršových sadů pro zvýšení bezpečnosti v nich," konstatoval primátor Milan Kroupa a vysvětlil, že Jablonec se nebrání financování provozu meziměstské tramvajové linky, jen chce, aby příspěvek byl adekvátní. „Nemůžeme a nechceme město zatížit nesmyslně velkými částkami, musíme vyjednávat," dodal.

Hodně dotazů směřovalo na investice města. „Občané se ptali na výstavbu terminálu, na postup stavby dešťové kanalizace, na finance ke zvelebení Tyršových sadů. Potěšilo mě, že mají zájem o své město a jeho podobu," pochvaloval si náměstek pro rozvoj města Jakub Chuchlík, který patřil k těm nejvíce dotazovaným. Připomněl všem, kdo se zajímají o budovu historických lázní, že panelová diskuze k nim je naplánovaná na úterý 16. dubna od 19 hodin v Klubu Na Rampě.

Vedení města společně s magistrátními odborníky navštíví ještě šest dalších lokalit: 4. dubna Proseč nad Nisou, 9. dubna Rýnovice, 30. dubna Mšeno, 7. května Kokonín, 9. května Šumavu a cestu zakončí 14. května na Žižkově Vrchu. Přesná místa a začátky diskuzí jsou na webových stránkách města, kde v sekci Setkání s občany se zveřejňují také zápisy z jednotlivých setkání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj chce zachovat tramvajovou linku mezi Libercem a Jabloncem
Setkání s občany startují v Jablonci už 2. dubna
Jak bude vypadat Horní Proseč?
Město Jablonec nesouhlasí s navýšením ceny za tramvaj do Liberce
Soutěže architektů na podobu dvou území v Jablonci mají své vítěze
Přípravy na stavbu jabloneckého terminálu pokračují
Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn