Muzeum skla oslaví Dny evropského kulturního dědictví

20.09.2013 10:07:21 | Autor: msb | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Muzeum skla oslaví Dny evropského kulturního dědictví

Jablonecké muzeum se připojí k oslavám Dne evropského kulturního dědictví a v sobotu 21. září zpřístupní zdarma veřejnosti své expozice a výstavy, v obou muzejních budovách je připraven také doprovodný program.

Návštěvníci hlavní budovy si mohou v tento den prohlédnout zdarma stálé expozice i výstavu Skleněná kouzla - Preciosa. V rámci oslav 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu bude připravena Cyrilometodějská výtvarná dílna. Všichni si mohou vytvořit originální šperk inspirovaný Velkou Moravou - tzv. gombík. Dílnu bude doprovázet výstava Mikulčicko-Kopčanský archeopark, která návštěvníky seznámí s nejvýznamnější památkou Velké Moravy - Slovanským hradištěm v Mikulčicích. Tato národní kulturní památka aspiruje na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Návštěvníci Galerie Belveder mohou naposledy zhlédnout výstavu Piercing - Mezi rituálem a pózou nebo využít pozvání na komentovanou prohlídku stálou expozicí Věčná touha po kráse - Šperk tří tisíciletí. Pro nejmenší je připraveno skládání obrázků nebo textů  místních pověstí pomocí velkých hracích kostek.

Oba muzejní objekty budou otevřeny od 9 do 17 hodin. Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Městský turistický okruh v Jablonci má vlastní značku
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn