Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká

16.05.2016 09:58:12 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká

Letošní muzejní noc se v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie ponese ve středověkém duchu. Program připomene 700 let od narození Karla IV., za jehož panování se před 660 lety objevila také první písemná zmínka o Jablonci.

Již 4. ročník Muzejní noci pod Ještědem opět spojí muzejní a galerijní instituce v Jablonci nad Nisou i Liberci, společným tématem akce jsou Vzpomínky. Proto si návštěvníci muzea mohou ozdobit legendární hračku jo-jo a vyzkoušet si s ní nejrůznější zábavné triky. „U nás si hračku ozdobí samozřejmě barevnými korálky. A když jim náhodou „jojování" nepůjde, rádi jim poradíme," informovala Tereza Bornová z jabloneckého muzea.

Muzejní noc pod Ještědem 2016<br />Autor: Archiv Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou V průběhu večera budou přístupné i stálé expozice muzea, včetně nově upravené expozice skla. Návštěvníci v nich mohou hledat repliky historických pohárů z „lesního skla" a zapojit se tak do celoroční soutěže. Celý doprovodný program, tentokráte na letní scéně Eurocentra, se ponese v duchu středověku. „Hlavním lákadlem bude trojí vystoupení šermířské skupiny Grex-Sever Liberec, zbývající čas dlouhé noci vyplní středověká hudební skupina Duro Nux," uvedla Bornová. Zajištěno je i občerstvení v podobě tradičních staročeských specialit. Pro zvídavé je připravena navíc zábavná historická stezka mezi muzeem a Domem Scheybalových.

Muzejní noc pod Ještědem proběhne v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v pátek 20. května od 18 do 24 hodin. Vstup je zdarma.

4. ročník Muzejní noci pod Ještědem pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou, Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií Liberec, Technickým muzeem Liberec, iQLANDIÍ Liberec a Automuzeem Vratislavice nad Nisou. Mezi Libercem a Jabloncem bude možné už tradičně využít historické autobusy, které vyjíždějí od Muzea skla a bižuterie, letošní novinkou je možnost výstupu u Automuzea ve Vratislavicích nad Nisou. Kompletní program včetně jízdního řádu je ke stažení na www.msb-jablonec.cz.

Program byl finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky a statutárním městem Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo
Muzejní noc v Jablonci nabídne koktejl ze vzpomínek
Historii Jablonce představí výstava ze sbírek manželů Scheybalových
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Zmizelý Jablonec se představí ve fotografiích a vzpomínkách

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.

V čele jabloneckého Eurocentra stojí dočasný jednatel

Rada statutárního města Jablonec nad Nisou odvolala jednatelku Eurocentra Jablonec, s.r.o., Janu Pěnčíkovou. Na její místo dočasně jmenovala Jana Zemana, aby tak zajistila stabilitu společnosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem
Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
Defenzíva Jablonce stále skřípe
Obrazem: Made in Jablonec 2020
Běžci na lyžích závodili na Českém poháru ve Vrchlabí

Nejčtenější články

16.01.: V Jablonci se střetlo auto s tramvají
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby
16.01.: Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn