Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká

16.05.2016 09:58:12 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká

Letošní muzejní noc se v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie ponese ve středověkém duchu. Program připomene 700 let od narození Karla IV., za jehož panování se před 660 lety objevila také první písemná zmínka o Jablonci.

Již 4. ročník Muzejní noci pod Ještědem opět spojí muzejní a galerijní instituce v Jablonci nad Nisou i Liberci, společným tématem akce jsou Vzpomínky. Proto si návštěvníci muzea mohou ozdobit legendární hračku jo-jo a vyzkoušet si s ní nejrůznější zábavné triky. „U nás si hračku ozdobí samozřejmě barevnými korálky. A když jim náhodou „jojování" nepůjde, rádi jim poradíme," informovala Tereza Bornová z jabloneckého muzea.

Muzejní noc pod Ještědem 2016<br />Autor: Archiv Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou V průběhu večera budou přístupné i stálé expozice muzea, včetně nově upravené expozice skla. Návštěvníci v nich mohou hledat repliky historických pohárů z „lesního skla" a zapojit se tak do celoroční soutěže. Celý doprovodný program, tentokráte na letní scéně Eurocentra, se ponese v duchu středověku. „Hlavním lákadlem bude trojí vystoupení šermířské skupiny Grex-Sever Liberec, zbývající čas dlouhé noci vyplní středověká hudební skupina Duro Nux," uvedla Bornová. Zajištěno je i občerstvení v podobě tradičních staročeských specialit. Pro zvídavé je připravena navíc zábavná historická stezka mezi muzeem a Domem Scheybalových.

Muzejní noc pod Ještědem proběhne v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v pátek 20. května od 18 do 24 hodin. Vstup je zdarma.

4. ročník Muzejní noci pod Ještědem pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou, Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií Liberec, Technickým muzeem Liberec, iQLANDIÍ Liberec a Automuzeem Vratislavice nad Nisou. Mezi Libercem a Jabloncem bude možné už tradičně využít historické autobusy, které vyjíždějí od Muzea skla a bižuterie, letošní novinkou je možnost výstupu u Automuzea ve Vratislavicích nad Nisou. Kompletní program včetně jízdního řádu je ke stažení na www.msb-jablonec.cz.

Program byl finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky a statutárním městem Jablonec nad Nisou v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo
Muzejní noc v Jablonci nabídne koktejl ze vzpomínek
Historii Jablonce představí výstava ze sbírek manželů Scheybalových
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Zmizelý Jablonec se představí ve fotografiích a vzpomínkách

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Komunitní centrum Slunce všem v Turnově bude mít novou přístavbu

Spolek Slunce všem se věnuje péči o jedince s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Nyní se centrum dočká přístavby odlehčovacích služeb pro klienty s nestandardním chováním. Maximální denní kapacita bude šest klientů. Modernizace sídla komunitního centra probíhá již od roku 2012. Celková výše finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje již dosáhla částky 7 742 000 korun. Přístavba bude dokončena v první polovině příštího roku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Resort kultury, památek a cestovního ruchu vyhlašuje dotační programy
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Nejčtenější články

09.11.: Obrazem: Ve Velkých Hamrech slavnostně otevřeli novou dráhu
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn