Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea

12.05.2019 10:40:46 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea

Letošní Muzejní noc se v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ponese v duchu oslav 115 let od založení muzea. „Oslavy výročí zahájíme v 18 hodin před budovou muzea společným vypuštěním 115 balónků v muzejních barvách," řekla ředitelka Milada Valečková.

Na tuto symboliku naváže i celý program připravený v budově dříve exportního domu Zimmer & Schmidt. „Na prohlídkové trase budou rozestavěny panely připomínající důležité milníky z naší historie. Na ně naváže kvíz, na němž si budou moci návštěvníci ověřit, jak jsou všímaví. Za správné vyplnění získají dárek," pokračovala organizátorka Muzejní noci Marie Víšková. Velkým lákadlem bude jistě také čerstvě otevřená výpravná výstava Cesta do Indie, kde si můžete třeba vyzkoušet, jak se obléká sárí.

Muzejní noc doprovodí též rytmy saxofonového kvarteta Josefa Žemličky, které pro připomenutí doby vzniku muzea nabídne skladby ze začátku 20. století, ale také melodie let třicátých, šedesátých až po písně z nejslavnějších muzikálů. K muzeu neodmyslitelně patří již o roku 1963 také „Liščí bouda" na Kristiánově, která hned v sobotu po muzejní noci zahájí svou další sezónu. Jako pozvánku k návštěvě muzeum připravilo loutkovou pohádku o kristiánovském čaroději Tamannovi v podání souboru Toy Machine.

Tvůrčí dílna bude lákat k výrobě jednoduchého přívěšku s motivy muzea. „Návštěvníci si do něj mohou vybrat, vystřihnout a vložit jeden z mnoha muzejních obrazových motivů nebo použít kamínky a korálky pro zdobení dle vlastní fantazie", uvedla muzejní edukátorka Milena Zachařová. A pokud budete třeba spěchat na historický autobus, můžete si pro radost alespoň koupit muzejní štěstíčko.

Muzejní noc pod Ještědem začíná v Muzeu skla a bižuterie (i dalších zapojených institucích ve Vratislavicích a v Liberci) v pátek 17. května od 18 hodin a jako správná oslava se protáhne až do půlnoci. Vstup je zdarma. Nezapomeňte přijít už v 18 hodin a vypustit svůj „výroční" balonek!

V muzeu si můžete také pořídit snímek a sdílet atmosféru na #muzeumjablonec nebo #muzejninoc. A pokud si v pátek nestihnete všechno prohlédnout, na muzejní noc navazuje Mezinárodní den muzeí (slaví se již od roku 1977 vždy 18. května). A to bude vstup do celého muzea opět zdarma, stejně jako na Kristiánov. Tak toho nezapomeňte využít!

Časový harmonogram:
18:00 - Slavnostní zahájení vypuštěním 115 ks balónků s logem muzea
na oslavu 115 let od založení
18:30, 19:30, 20:30 a ve 22:30 - Zámecké saxofonové kvarteto
19:00, 20:00, 21:30 - loutkové představení O velikém čaroději

Partneři akce: Ministerstvo kultury ČR, Liberecký kraj, Město Jablonec nad Nisou, mediálním partnerem je Hit Rádio FM

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem
České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Obrazem: Muzejní noc 2018
Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn