Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea

12.05.2019 10:40:46 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea

Letošní Muzejní noc se v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ponese v duchu oslav 115 let od založení muzea. „Oslavy výročí zahájíme v 18 hodin před budovou muzea společným vypuštěním 115 balónků v muzejních barvách," řekla ředitelka Milada Valečková.

Na tuto symboliku naváže i celý program připravený v budově dříve exportního domu Zimmer & Schmidt. „Na prohlídkové trase budou rozestavěny panely připomínající důležité milníky z naší historie. Na ně naváže kvíz, na němž si budou moci návštěvníci ověřit, jak jsou všímaví. Za správné vyplnění získají dárek," pokračovala organizátorka Muzejní noci Marie Víšková. Velkým lákadlem bude jistě také čerstvě otevřená výpravná výstava Cesta do Indie, kde si můžete třeba vyzkoušet, jak se obléká sárí.

Muzejní noc doprovodí též rytmy saxofonového kvarteta Josefa Žemličky, které pro připomenutí doby vzniku muzea nabídne skladby ze začátku 20. století, ale také melodie let třicátých, šedesátých až po písně z nejslavnějších muzikálů. K muzeu neodmyslitelně patří již o roku 1963 také „Liščí bouda" na Kristiánově, která hned v sobotu po muzejní noci zahájí svou další sezónu. Jako pozvánku k návštěvě muzeum připravilo loutkovou pohádku o kristiánovském čaroději Tamannovi v podání souboru Toy Machine.

Tvůrčí dílna bude lákat k výrobě jednoduchého přívěšku s motivy muzea. „Návštěvníci si do něj mohou vybrat, vystřihnout a vložit jeden z mnoha muzejních obrazových motivů nebo použít kamínky a korálky pro zdobení dle vlastní fantazie", uvedla muzejní edukátorka Milena Zachařová. A pokud budete třeba spěchat na historický autobus, můžete si pro radost alespoň koupit muzejní štěstíčko.

Muzejní noc pod Ještědem začíná v Muzeu skla a bižuterie (i dalších zapojených institucích ve Vratislavicích a v Liberci) v pátek 17. května od 18 hodin a jako správná oslava se protáhne až do půlnoci. Vstup je zdarma. Nezapomeňte přijít už v 18 hodin a vypustit svůj „výroční" balonek!

V muzeu si můžete také pořídit snímek a sdílet atmosféru na #muzeumjablonec nebo #muzejninoc. A pokud si v pátek nestihnete všechno prohlédnout, na muzejní noc navazuje Mezinárodní den muzeí (slaví se již od roku 1977 vždy 18. května). A to bude vstup do celého muzea opět zdarma, stejně jako na Kristiánov. Tak toho nezapomeňte využít!

Časový harmonogram:
18:00 - Slavnostní zahájení vypuštěním 115 ks balónků s logem muzea
na oslavu 115 let od založení
18:30, 19:30, 20:30 a ve 22:30 - Zámecké saxofonové kvarteto
19:00, 20:00, 21:30 - loutkové představení O velikém čaroději

Partneři akce: Ministerstvo kultury ČR, Liberecký kraj, Město Jablonec nad Nisou, mediálním partnerem je Hit Rádio FM

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem
České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Obrazem: Muzejní noc 2018
Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Populární Mapy kolem nás začínají v liberecké krajské knihovně
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Den stromů v jabloneckém ekocentru oslaví 18. října
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Nejčtenější články

14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn