Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

16.05.2019 10:49:32 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

Návrat do budoucnosti. Tak zní téma letošního ročníku tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem. Zajímavé akce nabídne na mnoha místech Libereckého kraje. Nebude chybět světelná show, hudba, tanec a třeba i svezení na koloběžkách.

V Liberci se bude hlavní část programu odehrávat 17. května od 18 hodin na křižovatce mezi Severočeským muzeem, Technickým muzeem a Oblastní galerií. Křižovatka bude v tu dobu pro dopravu uzavřena.

„Muzejní noc se stala již tradiční vítanou a hojně navštěvovanou kulturní akcí. V ten den se stane křižovatka Masarykovy a Vítězné ulice v Liberci vlastně takovým náměstím plným lidí. Letošní rok je také 115. rokem existence Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, takže se Muzejní noc stane současně velkou oslavou tohoto výročí. Samozřejmě si od této akce slibujeme, že lidé navštíví muzea v regionu nejen v tento den, ale také v průběhu roku na mnoha zajímavých výstavách a akcích," uvedla radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Severočeské muzeum bude kvůli rekonstrukci stále nepřístupné, ale otevře alespoň věž, aby bylo možné se na celou tu slávu podívat z ptačí perspektivy. Otevřená bude Oblastní galerie a Technické muzeum. Populárně naučné vědecké centrum iQlandia své brány v ulici Nitranské otevře v 16 hodin za snížené vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají především fanoušky automobilového průmyslu do Automuzea a rodného domu Ferdinanda Porsche. A to nejenom na prohlídku unikátních exponátů, ale také na ochutnávku piv z pivovaru Konrád.

Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea V Jablonci nad Nisou zahájí v tento den Muzeum skla a bižuterie oslavy 115. výročí svého založení. Dům manželů Scheybalových si připravil komentované prohlídky a výtvarné dílny. Více podrobností zde

V pořadí již šestnáctá muzejní noc se uskuteční ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě v sobotu 8. června. I letos je pro návštěvníky připravena večerní prohlídka expozic a výstavních prostor. Zároveň budou moci nahlédnout pod ruce odborných pracovníků, kteří na několika stanovištích představí svou práci. Krom toho nabídnou zajímavosti a tajnosti z depozitářů.

Ve stálých expozicích muzea chystají ve spolupráci s divadlem HRAjeto mimořádné oživení expozic. V galerii se lze podívat od 21 hodin na pohádku. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti, malování na obličej, ale také prodej řemeslných výrobků a pestré občerstvení.

Během večera se představí několik dalších profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. V klášterní zahradě předvede taneční představení pražská skupina Siderea. Zazní také hudba skupiny Time Reborn a celým večerem budou provázet vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří poprvé světelná UV show v amfiteátru muzea. Celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy z domácí základní umělecké školy.

„S platnou vstupenkou z muzejní noci lze večer navštívit i Šatlavu - archeologické muzeum Českolipska," doplnil Zdeněk Vitáček, ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Dne 13. června se pak uskuteční Turnovská muzejní noc, která návštěvníkům otevře Muzeum Českého ráje v Turnově. Zde započne výstava nazvaná Ze stébel a proutí, jež představí nářadí, náčiní a zvykoslovné předměty v tradiční lidové kultuře Pojizeří. V Kamenářském domě budou k vidění ukázky řemeslné výroby.

Dlaskův statek v Dolánkách nabízí návštěvu expozice Zrození, svatba, smrt. Své expozice v rámci tradiční Muzejní noci otevře i Dům přírody v Dolánkách.

Zajímavostí bude bezesporu pozorování oblohy z Hvězdárny Turnov. Ve všech objektech zapojených do Turnovské muzejní noci pak najdou zájemci stanoviště koloběžek. Díky nim se mohou po jednotlivých místech přesouvat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci
Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea
Obrazem: Muzejní noc 2018
Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn