Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

16.05.2019 10:49:32 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

Návrat do budoucnosti. Tak zní téma letošního ročníku tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem. Zajímavé akce nabídne na mnoha místech Libereckého kraje. Nebude chybět světelná show, hudba, tanec a třeba i svezení na koloběžkách.

V Liberci se bude hlavní část programu odehrávat 17. května od 18 hodin na křižovatce mezi Severočeským muzeem, Technickým muzeem a Oblastní galerií. Křižovatka bude v tu dobu pro dopravu uzavřena.

„Muzejní noc se stala již tradiční vítanou a hojně navštěvovanou kulturní akcí. V ten den se stane křižovatka Masarykovy a Vítězné ulice v Liberci vlastně takovým náměstím plným lidí. Letošní rok je také 115. rokem existence Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, takže se Muzejní noc stane současně velkou oslavou tohoto výročí. Samozřejmě si od této akce slibujeme, že lidé navštíví muzea v regionu nejen v tento den, ale také v průběhu roku na mnoha zajímavých výstavách a akcích," uvedla radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Severočeské muzeum bude kvůli rekonstrukci stále nepřístupné, ale otevře alespoň věž, aby bylo možné se na celou tu slávu podívat z ptačí perspektivy. Otevřená bude Oblastní galerie a Technické muzeum. Populárně naučné vědecké centrum iQlandia své brány v ulici Nitranské otevře v 16 hodin za snížené vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají především fanoušky automobilového průmyslu do Automuzea a rodného domu Ferdinanda Porsche. A to nejenom na prohlídku unikátních exponátů, ale také na ochutnávku piv z pivovaru Konrád.

Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea V Jablonci nad Nisou zahájí v tento den Muzeum skla a bižuterie oslavy 115. výročí svého založení. Dům manželů Scheybalových si připravil komentované prohlídky a výtvarné dílny. Více podrobností zde

V pořadí již šestnáctá muzejní noc se uskuteční ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě v sobotu 8. června. I letos je pro návštěvníky připravena večerní prohlídka expozic a výstavních prostor. Zároveň budou moci nahlédnout pod ruce odborných pracovníků, kteří na několika stanovištích představí svou práci. Krom toho nabídnou zajímavosti a tajnosti z depozitářů.

Ve stálých expozicích muzea chystají ve spolupráci s divadlem HRAjeto mimořádné oživení expozic. V galerii se lze podívat od 21 hodin na pohádku. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti, malování na obličej, ale také prodej řemeslných výrobků a pestré občerstvení.

Během večera se představí několik dalších profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. V klášterní zahradě předvede taneční představení pražská skupina Siderea. Zazní také hudba skupiny Time Reborn a celým večerem budou provázet vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří poprvé světelná UV show v amfiteátru muzea. Celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy z domácí základní umělecké školy.

„S platnou vstupenkou z muzejní noci lze večer navštívit i Šatlavu - archeologické muzeum Českolipska," doplnil Zdeněk Vitáček, ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Dne 13. června se pak uskuteční Turnovská muzejní noc, která návštěvníkům otevře Muzeum Českého ráje v Turnově. Zde započne výstava nazvaná Ze stébel a proutí, jež představí nářadí, náčiní a zvykoslovné předměty v tradiční lidové kultuře Pojizeří. V Kamenářském domě budou k vidění ukázky řemeslné výroby.

Dlaskův statek v Dolánkách nabízí návštěvu expozice Zrození, svatba, smrt. Své expozice v rámci tradiční Muzejní noci otevře i Dům přírody v Dolánkách.

Zajímavostí bude bezesporu pozorování oblohy z Hvězdárny Turnov. Ve všech objektech zapojených do Turnovské muzejní noci pak najdou zájemci stanoviště koloběžek. Díky nim se mohou po jednotlivých místech přesouvat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

České sklo se rozezní o Muzejní noci v Jablonci
Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea
Obrazem: Muzejní noc 2018
Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn