Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo

19.05.2016 08:20:59 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo

Festival muzejních nocí v Libereckém kraji letos zahájí turnovské muzeum již ve čtvrtek 19. května. Hned následující den, v pátek 20. května, se připojí galerie a muzea v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích. Program na většině míst začíná v 18 hodin, v iQlandii o dvě hodiny dříve.

Celorepublikový festival nabízí nočním návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic a výstav také řadu doprovodných kulturních programů.

„Festival muzejních nocí lze bezpochyby definovat jako mimořádnou muzejní slavnost připomínající naši historii, osobnosti, kulturní a přírodní bohatství a mnoho dalšího. Nabídka programů pro malé i velké návštěvníky je jako každý rok velmi pestrá, kompletní seznam akcí lze najít na webových stránkách pořádajících institucí," řekla Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Těmi jsou v letošním roce: Muzeum Českého ráje v Turnově spolu s Dlaskovým statkem, Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQlandia, Automuzeum Vratislavice, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových.

Liberecký program opět zaplní křižovatku ulic Vítězná a Masarykova, kde každý z trojlístku Oblastní galerie, Technické muzeum a Severočeské muzeum připravil svůj program, nicméně spojovacím elementem pro všechny se stane jo-jo. Milovníky historických dopravních prostředků jako vždy potěší i tradiční jízda historickou tramvají Boveraclubu, která bude jezdit ze zastávky Rybníček na konečnou stanici Lidové sady. Dopravu z Jablonce nad Nisou a zpět budou v hodinových intervalech zajišťovat historické autobusy společnosti Busline.

Liberecký kraj se spolupodílel na organizaci a finančně mj. podpořil účast středních škol, které budou v rámci muzejní noci prezentovat práci svých studentů.

Jablonecká část festivalu se koná v Muzeu skla a bižuterie Jablonec a v Domě Jany a Josefa Scheybalových. Na obou místech návštěvníky čeká atraktivní kulturní program, například vystoupení rytířského souboru GREX, pohádka, divadlo a těšit se můžete i na závěrečné překvapení. Po celou dobu se návštěvníci budou moci občerstvit u stánků s regionálními potravinami.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc v Jablonci nabídne koktejl ze vzpomínek
Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká
Historii Jablonce představí výstava ze sbírek manželů Scheybalových

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chřipka zavřela „íčko“ na jabloneckém magistrátě

Od pátku 21. února je uzavřené informační centrum v přízemí radnice kvůli onemocnění všech pracovnic. „Pokud budete potřebovat ověření vašich dokumentů, najdete tuto službu v magistrátní budově v ulici Komenského 8, karty OPUS Card dobíjí na autobusovém nádraží," upozornil tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček. Zda bude informační centrum v pondělí otevřené, není v současné době jasné.

Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

Kvůli kompletní rekonstrukci byla v pondělí 17. února uzavřena ulice Komenského. Stavební práce budou probíhat až do 9. září 2020. Hned v první den uzavření přišly dopravní komplikace. Řidiči své vozy totiž odstavili do zálivů autobusových zastávek v Husově ulici, kam autobusy nemohly zajet a vyložit ráno děti do školy. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
Kraj revitalizuje aleje, další připravuje na Novoborsku a Frýdlantsku
V Libereckém kraji končí staré TV vysílání. Hrozí zrnící obrazovky
Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA
Jablonecký rozpočet na rok 2020 je schválený

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
21.02.: V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
21.02.: Policie hledá svědky incidentu v centru Liberce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn