Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo

19.05.2016 08:20:59 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Muzejní noc pod Ještědem letos propojí jo-jo

Festival muzejních nocí v Libereckém kraji letos zahájí turnovské muzeum již ve čtvrtek 19. května. Hned následující den, v pátek 20. května, se připojí galerie a muzea v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích. Program na většině míst začíná v 18 hodin, v iQlandii o dvě hodiny dříve.

Celorepublikový festival nabízí nočním návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic a výstav také řadu doprovodných kulturních programů.

„Festival muzejních nocí lze bezpochyby definovat jako mimořádnou muzejní slavnost připomínající naši historii, osobnosti, kulturní a přírodní bohatství a mnoho dalšího. Nabídka programů pro malé i velké návštěvníky je jako každý rok velmi pestrá, kompletní seznam akcí lze najít na webových stránkách pořádajících institucí," řekla Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Těmi jsou v letošním roce: Muzeum Českého ráje v Turnově spolu s Dlaskovým statkem, Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQlandia, Automuzeum Vratislavice, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových.

Liberecký program opět zaplní křižovatku ulic Vítězná a Masarykova, kde každý z trojlístku Oblastní galerie, Technické muzeum a Severočeské muzeum připravil svůj program, nicméně spojovacím elementem pro všechny se stane jo-jo. Milovníky historických dopravních prostředků jako vždy potěší i tradiční jízda historickou tramvají Boveraclubu, která bude jezdit ze zastávky Rybníček na konečnou stanici Lidové sady. Dopravu z Jablonce nad Nisou a zpět budou v hodinových intervalech zajišťovat historické autobusy společnosti Busline.

Liberecký kraj se spolupodílel na organizaci a finančně mj. podpořil účast středních škol, které budou v rámci muzejní noci prezentovat práci svých studentů.

Jablonecká část festivalu se koná v Muzeu skla a bižuterie Jablonec a v Domě Jany a Josefa Scheybalových. Na obou místech návštěvníky čeká atraktivní kulturní program, například vystoupení rytířského souboru GREX, pohádka, divadlo a těšit se můžete i na závěrečné překvapení. Po celou dobu se návštěvníci budou moci občerstvit u stánků s regionálními potravinami.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muzejní noc v Jablonci nabídne koktejl ze vzpomínek
Muzejní noc s Muzeum skla a bižuterie bude středověká
Historii Jablonce představí výstava ze sbírek manželů Scheybalových

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn