Muž podlehl vážným zraněním po střetu s vlakem u Železného Brodu

11.02.2013 11:39:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

Muž podlehl vážným zraněním po střetu s vlakem u Železného Brodu

Před dvanáctou hodinou v neděli v noci byli hasiči přivoláni k nehodě vlaku, při které byl sražen muž nedaleko Železného Brodu. Přes rychlý zásah muž podlehl vážným zraněním. Při další události v Libereckém kraji v Horním Prysku zase při požáru zemřela žena.

Ve 23.31 hodin vyrazili na místo srážky vlaku s mužem profesionální hasiči ze Semil, dobrovolní hasiči z Železného Brodu a v neposlední řadě liberečtí drážní hasiči. „Dojeli jsme k viaduktu v Železném Brodě, odkud jsme šli pěšky směrem na Líšný zhruba 2 kilometry po kolejích. Sražený muž se nacházel asi 100 metrů před vlakem a měl vážná zranění, kterým podlehl," popsal velitel čety semilských profesionálů Karel Patka.

Cestující ve vlaku byli v pořádku a nebylo je třeba evakuovat. Trať na trase z Turnova do Semil byla přesto na více než 2 hodiny uzavřena. Okolnosti nehody jsou v šetření policistů. 

K dalšímu zásahu v Libereckém kraji při požáru domu jeli hasiči v neděli do části obce Horní Prysk. Zde byl ohlášen v noci pár minut před jedenáctou hodinou požár s tím, že je v objektu spousta kouře a nachází se tam žena. K události ihned vyrazily čtyři jednotky hasičů - profesionálové z PS Česká Lípa a Česká Kamenice (Ústecký kraj) a dobrovolní hasiči z Nového Boru a Kamenického Šenova.

„Jako první dorazili na místo dobrovolní hasiči z Kamenického Šenova, kteří ženu z roubené chalupy ihned vynesli ven. Lékař, bohužel, konstatoval její smrt. Požár se nerozšířil mimo místnost a hasiči ho během několika málo minut lokalizovali a zcela zlikvidovali. Nejpravděpodobnější příčinou požáru byl nedopalek cigarety. Podrobnosti jsou v šetření Policie České republiky," upřesnila mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Krajští hasiči měli opravdu náročnou neděli, protože již dopoledne hořel rodinný dům ve Studenci u Jilemnice. Sedm jednotek hasičů zde uchránilo majetek podle odhadů až za 1,2 milionu korun, přesto je škoda tři sta tisíc. Krajští hasiči zasahovali v neděli ještě v továrně v Zákupech, kde vznikla také poměrně vysoká škoda. Více k těmto zásahům zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů
V zásadském areálu bude hrát kapela Volupsije
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn