Mšeno a Velké Hamry zvítězily i venku

11.04.2017 19:13:54 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na čele fotbalového přeboru Liberecka je stále Jiskra Mšeno s náskokem šesti bodů před Českou Lípou, která si poradila s Brodem. Stále se daří Hamrům, které přivezly tři body z Lomnice, která tím zůstala za Železným Brodem.

Višňová - Mšeno 0:5 (0:2)

Višňová je vždy nebezpečný soupeř a potvrdila to i tentokrát usilovnou a tvrdou obranou. Brankový účet otevřel až v 26. minutě Čížek, když sice poslal míč pětadvaceti metrů do levého horního rohu, ale střela vypadala spíš jako nepovedený centr. Další dva góly vstřelil Krejčík, ale byly oba z pokutového kopu po faulech domácích beků. Za stavu 4:0 hosté trochu polevili a Višňová zatlačila. Ale nic se už v neprospěch Mšena neudálo. V poslední minutě zaokrouhlil skóre na pětku ještě Hartman.

Branky: 26. Čížek, 28. Krejčík (PK), 67. Krejčík (PK), 74. Štemberk, 90. Hartman. Sestava Mšena: Masařík - Váňa, Bém, Koblížek, Rozkovec - Křížek, Krejčík (75. Khun), Pelta (70. Štemberk), Král (77. Hartman) - Helm, Halama.

O velikonočním víkendu, 15. dubna v 10.15 hodin, hraje Mšeno A doma s týmem Semil. Měsíc duben má mužstvo nabitý. „Čeká nás náročný program a já jsem rád, že budu mít možnost dát šanci těm, kteří do hry ještě nezasáhli. Nechceme nikdy žádného soupeře podcenit. Ke každému máme respekt. My to ale chceme určitě zvládnout," zdůraznil Jaroslav Vodička.

Lomnice - Velké Hamry 0:2 (0:1)

Utkání krajského přeboru Lomnice nad Popelkou - Velké Hamry<br />Autor: Zdeněk Matura

Hosté chtěli hrát trpělivě a v klidu zápas vybojovat. Hráči však chtěli utkání co nejdříve rozhodnout a hra nebyla tak kvalitní, i když domácí k ničemu nepustili. Uklidnění nastalo až po půlhodině, kdy se hosté ujali vedení 1:0. I ve druhé půli začali hosté hrát ve stejném stylu, ale v 60. minutě se nechali od Lomnice zatlačit. Přežili tři velké akce Lomnických, při kterých je hodně podržel brankář Kobachidze. Až v 82. minutě se hostům podařilo dál gól, čímž pojistili stav ve svůj prospěch. Branka padla po pokutovém kopu, autorem byl Macháček. Závěr už hráli Hamerští v klidu. Další šance si domácí už nevytvořili.

Další zápas čeká Hamrovské na domácím hřišti. Bude to sousedské derby, protože ve svém prostředí přivítají tým Železného Brodu. „Tento zápas by měl být pro diváky atraktivní, takže fanoušky určitě zveme," vzkazuje asistent trenéra hamrovského týmu Rudolf Říha.

Branky: 28. Žitka, 82. Macháček. Rozhodčí: Horák - Zlatník, Nešněra, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Sestava Hamrů: Kobachidze - Jiříkovský, Macháček, Šidlo, Dorničák - Žitka, Bistiak (65. Mätzelt), Linka, Mihálik (76. D. Štětkář) - Vodrážka (87. Dědek), Hlubuček. Fotogalerie z utkání

Česká Lípa - FK ŽBS Železný Brod 3:1 (1:0)

Brod nastoupil na půdě druhého týmu krajského přeboru bez Havla, Picka a Šilhána, což samozřejmě byla citelná ztráta. Přesto Brod favorita potrápil a k zisku bodu nebyl daleko. Brod měl úvodní šanci, když v 11. minutě měl gól na hlavě Kysela, ale hlavičkoval slabě. O minutu později se poprvé blýskl zákrokem brankář Kopal.

Domácí tým měl převahu a tu zúročil ve 32. minutě, když se po standardní situaci prosadil ve vápně Štalík. Ve 41. minutě zůstal nepokrytý domácí hráč, ale Kopal mu hlavičku zblokoval. Ve 45. minutě mohl Brod vyrovnat, ale to by musel být Šefr ve vápně důraznější.

Druhý poločas začal jasnou tutovkou domácích. V 50. minutě přežil Brod trojitou šanci České Lípy, když Kopal nejprve fantasticky vyrazil, poté přišla tyč a další dorážku Kopal famózně chytl. O minutu přišla další šance Lípy, ale Brod tento nástup přežil. V 54. minutě zachránil domácí od pohromy brankář Chadraba, když vyrazil nájezd Šefra. Bohužel místo vyrovnání přišel o dvě minuty později v 56. minutě druhý gól soupeře, když se prosadil Kaňkovský.

V 59. minutě střílel nebezpečně T. Kotlár, ale nad. V 68. minutě unikl Šefr, byl ve vápně sražen a penaltu s přehledem proměnil Maryško. Brod se tlačil do vyrovnání, ale nic vážného si již nevytvořil. Lípa začala hrát na brejky a jeden z nich v 85. minutě skončil třetím gólem v brodské síti. Brod tak poprvé na jaře prohrál, ale za předvedený výkon na půdě druhého týmu tabulky se stydět nemusí.

Branky: 32. Štálík, 55. Kaňkovský, 81. Lacek - 68. Maryško z penalty. Rozhodčí: Vlašič - Ludvík, Holec, ŽK: 2:1. Diváků: 160. Železný Brod: Kopal - Kovář, Musílek, Maryško, Aubrecht (84. Havrda) - Makula (60. M. Kotlár), Šimek, T. Kotlár, Kysela - Král, Šefr, (85. Štastný).