Mrzuté, ale evropské šance trvají

15.04.2018 07:04:04 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Po velkolepé sérii, která vynesla Radův tým do pozice nejlepšího celku HET ligy jara, se nečekaně otevřela šance na Evropské poháry. První z klíčových zápasů připravil los na sobotní Střelnici - v případě vítězství by sahal Jablonec na třetí příčku.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:0

Oba trenéři, Jílek a Rada, poslali do zápasu tyto hráče:

• FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust (86. Diviš), V. Kubista, Považanec, Jovović (46. Hanousek) - Chramosta, Doležal. Náhradníci: Hanuš - Hübschman, Piroch, Janković, D. Breda.

• SK Sigma Olomouc: M. Buchta - Hála (89. Sladký), Radaković, Jemelka, Vepřek (C) - Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (69. Manzia) - Texl - Plšek. Náhradníci: Reichl - Yunis, Polom, Řezníček.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:0<br />Autor: Václav Novotný Domácí bez distancovaného Trávníka nastoupili v očekávané sestavě a měli do zápasu očekávaný vstup. Olomoucí Jílek přijel viditelně se snahou neprohrát. Již v 5. minutě Doležal zabojoval ve vápně, ale jeho střela byla beky sražena. Ve 14. se mohlo či spíše mělo měnit skóre, to Masopust připravil šanci Chramostovi, ale ten ji promarnil. Ve 26. Holeš dostal míč na vápno, ale netrefil. Ve 31. se poprvé zaskvěl olomoucký brankář Buchta, Chramosta si zalaškoval se Zahradníčkem, ale tygří skok olomouckého gólmana situaci zpacifikoval. Ve 40. Kubista předvedl nádherný nájezd, z takových dvaceti metrů vypálil, ale Buchta si s dělovkou poradil. Ve 45. Chramosta ve své druhé tutovce vyhořel, šel sám na bránu, ale Buchta levačkou míč vytěsnil mimo.

Po půli se Sigma zlepšila a tolik šancí již domácím nedovolila. Přesto přišly, v 63. ji po Zeleného přihrávce měl Masopust, ale sólo proti Buchtovi zase vyneslo slávu hostujícímu gólmanovi. První pořádnou ránu na Hrubého vyslala sigma až v 73. Kalvachem, ale mohl zůstat klidný, míč šel mimo. V 87.minutě Hanousek vyrazil do brejku, byla to nadějná situace a tu Texl zastavil spuštěním záchranné brzdy - logická červená ! To olomouckého trenéra Jílka vyvedlo z míry a sudí Orel ho vykázal na tribunu. Tečkou za utkáním byla další bomba Kubisty v 93.minutě ovšem Buchta opět zasáhl.

Byl to zápas na pět gólů, co si domácí vypracovali, ale v koncových situacích totálně selhali, nelze vše svádět na skvělého olomouckého gólmana.

Fotbal to byl pohledný, domácí sehráli celou řadu výborných útočných nájezdů, ovšem v koncovce samotné to byla jedna velká hrůza. Ale i bod se počítá.

Rozhodčí: Orel - Kotík, Dresler.
Karty: ŽK: 32. Považanec (JAB), 71. V. Kubista (JAB) - 10. Jemelka (OLO). ČK: 87. Texl (OLO).
Diváci: 3 115. Fotogalerie ze zápasu