Moje tango uchvátilo divadlo

08.04.2019 17:22:02 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Moje tango uchvátilo divadlo

Jitka Schneiderová a Roman Zach, úspěšní účastníci taneční soutěže Star Dance, využili svého nadání v hudebně taneční inscenaci Rona Hutchinsona Moje tango, která v režii Simona Cabana a Denisy Abrahámové okouzlila vyprodané Městské divadlo v Jablonci.

Třetím protagonistou byl Karel Mařík, tentokrát v roli hudebníka, taxikáře a hoteliéra. Hlavní mužské role manžela, učitele tanga, doktora a kolegy pak s grácií zvládá již zmíněný Roman Zach, jehož taneční nadání je neuvěřitelné a tango naopak velmi uvěřitelné. Je v něm všechno, hrdost, vášeň i sebeuvědomění, to vše podané jaksi mimoděk a s lehkostí.

I přes výškový rozdíl, který se zpočátku mohl zdát problémem, je Romanu Zachovi Jitka Schneiderová ideální partnerkou. Ve hře ztvárňuje Virginii, jenž po léčbě rakoviny rozhodne poslouchat víc své srdce, než stereotypy, vycházející z jejího tradičního britského vychování. A právě srdce jí radí, odcestovat devatenáct tisíc kilometrů do Buenos Aires, kde si zakoupí šestitýdenní kurz tanga a s jeho učitelem prožije dosud největší změnu vlastního nitra ve svém dosavadním životě.

Nakolik jsou její emoce pravdivé a jestli srdce bezpodmínečně vyhrává nad rozumem, jsme se dozvídali během devadesátiminutovky Studia DVA lákavou formou, plnou čeho jiného, než právě tanga. Úsporná, leč praktická scéna Šimona Cabana perfektně pasovala k tématu, jdoucímu bez ostychu k meritu věci a souhra obou tanečníků a herců zároveň se ukázala doslova trefou do černého. A tak není divu, že se publikum po dlouhotrvajícím závěrečném potlesku ještě mocně dožadovalo aspoň jednoho tanečního přídavku. Na tango Schneiderová- Zach si ovšem budou muset počkat do příště.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v dubnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Severočeské muzeum zve na Den otevřených dveří po rekonstrukci
Na neukázněné řidiče v kraji znovu dohlížel policejní autobus
Kraj poskytne obcím filtry a masky, ochranné pomůcky obdrží i školy
Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi

Nejčtenější články

17.09.: Jaký program nabídnou Jablonecké podzimní slavnosti 2020?
18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
17.09.: Tanvaldský Minimuchovman 2020 přilákal 50 závodníků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn