Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

31.05.2020 12:13:29 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Ačkoli v Edenu určitě bouchalo šampáňo, pár lahví by Tvrdíkovci měli poslat i do jablonecké kabiny... Žádný tým současné výkonnosti české ligy by bez osmi hráčů základní sestavy určitě v Edenu nedopadl lépe. 

SK Slavia Praha - FK Jablonec 5:0 (2:0)

Do zápasu poslali trenéři Trpišovský a Rada svoje svěřence v těchto sestavách:

* SK Slavia Praha: Kolář - Bořil (C), Kúdela (78. Frydrych), Zima, Coufal - Takács, Holeš (65. Traoré) - Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Júsuf Hilál), Provod - Tecl (65. Musa). Náhradníci: Kovář - Frydrych, Hellebrand, Oscar, Musa, Júsuf Hilál, Traoré.

* FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hämäläinen (77. R. Acosta), Považanec (C) - Pleštil (86. Černák), Pilík, Kratochvíl - Chramosta (66. Dočekal). Náhradníci: Hanuš - R. Acosta, Černák, Breda, Peřina, Dočekal, Velich.

Začátek byl opatrný, ale ve 21. minutě bylo jasno. Jeřábek šel hloupě do Tecla, následoval pád, Královcův hvízd, penala a přesná střela Stancia - 1:0.

Doba pokoronavirová plně odhalila to, o čem se zatím jenom šuškalo. Jablonec nemá kvalitní širší kádr, základní jedenáctku jakž takž, ale když z ní vypadne šest nejkvalitnějších hráčů, co lze asi čekat? Přestupová politika poslední doby, to bylo jedno velké šlápnutí do... Z kabiny se totiž vytratila totálně rychlost a bez ní se dnešní fotbal hrát nedá. Tento zápas s pro Jablonec „nadčasovým" soupeřem to jenom ukázal v plné nahotě. Požadované parametry splňoval snad jediný Pleštil, možná i Chramosta, ale to by nesměl dřepět dlouhé měsíce jenom na lavičce. Ve 21. minutě měli hosté snad jedinou nadějnou šanci, byl to právě Chramosta co slušně nasprintoval, ale skluz dlouého Takácze i výborný zákrok Koláře šanci zmařil.

Ve 29. minutě se zápas zlomil definitivně, jablonecká defenzíva propadla a výborně hrající Tecl uměl najít před bránou, podle Pelty nejlepšího hráče jablonecké historie Holeše, a ten neměl s prázdnou bránou problém - 2:0. Á propos Pelta, nezapomněl tak trochu na další hráče na čele s Lafatou? Bylo dobré, že se hosté nesložili a do půlky již domácím nic nedovolili. Ale to trvalo jenom deset minut. V 56. minutě nedůsledně krytý Stanciu na půli předvedl, co umí, když má čas. Fantastickou přihrávkou našel nabíhajícího Provoda a na jeho sólo prostě Hrubý nestačil - 3:0. V 61. minutě zopakoval svůj přehled Stanciu, přihrál před prázdnou bránu Teclovi, a ten si za svůj pracovní výkon tento gól zasloužil - 4:0. V 78. přišla gólová tečka, po penaltovém faulu Štěpánka a „výbor hráčů Slavie" rozhodl pro Bahrajnce Hilála, který bombou do víka nedal Hrubému nejmenší šanci 5:0.

Zápasová statistika:

Branky: 21. Stanciu (PK), 29. Holeš (Tecl), 56. Provod (Stanciu), 61. Tecl (Stanciu), 78. Júsuf Hilál (PK).
ŽK: 26. Kratochvíl (JAB), 85. Dočekal (JAB).
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:8.
Rozhodčí:
Královec - Nádvorník, Mokrusch (Ginzel).

Zápas ukázal na nutnost hrát s daleko širším kádrem, než hraje Rada. Na hráčích byla znát velká nerozehranost, třeba mladý Štěpánek hrál poměrně slušně, ale ta nevyhranost byla viditelná. Totéž Jeřábek a další. Zajímavě hovořil po utkání trenér Rada: na otázku, proč nestřídal více z lavičky, kde měl plno mladých, odpověděl překvapivě: jsou malých postav a hrozil by ještě větší debakl! No to ti malí budou mít do další přípravy v Jablonci určitě chuť, zvláště pokud se podívají v televizi třeba na Barcelonu. Ono je ty „malé" totiž nejdříve na odpovídající úroveň připravit, to za áčko Vodička v béčku neudělá. Důsledek pomalosti většiny jabloneckých hráčů? Špatné či spíše žádné obsazování soupeře, mimo jiné, to se to pak Stanciuovi hraje! A na otázku položenou v titulku, je jasná odpověď: nemohlo!

Klíčový zápas jara je připraven už na úterý. Přijede Slovan Liberec! Dvě kola, šest bodů, to je vizitka Hoftychova týmu, který je jeden jediný bodík na čtvrté příčce právě za Jabloncem. Liga letí, na žádné převratnosti není čas, do jablonecké sestavy se vrátí především tři slávističtí hosté, a ač vypadá Liberec co do složení kádru lépe než současný Radův tým chuchelských klusáků, přesto naděje umírá poslední. A boj o třetí příčku přece za to stojí!

Zápas začíná v úterý v 18 hodin a dává to ČT sport, takže diváci, kteří upřednostňují fotbal zadarmo, budou mít příležitost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal
Jablonec před restartem ligy porazil Varnsdorf
Zajímavá příprava jabloneckých fotbalistů
Příprava FK Jablonec se žižkovskou Viktorkou nerozhodně
Ligoví fotbalisté Jablonce začali trénovat v omezeném režimu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn