Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba

13.06.2020 11:33:50 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba

Právě touto větou se uvedl zpěvák David Deyl svým příznivcům v Městském divadle Jablonec nad Nisou, a učinil tak v rámci komponovaného pořadu, v němž si povídal s ředitelem jabloneckého kulturního stánku Pavlem Žurem, a to v rámci projektu ´Divadlo pro 100´.

Vedle zajímavého povídání samozřejmě nechyběly ani Deylovy hity či veleúspěšné písně ze známých muzikálů, jenž Deyl s bravurou sobě vlastní, vystřihl za doprovodu klavíristy Václava Krahulíka. Přítomné dámy ze zpěvákova fanklubu si mohly strhat hlasivky, jak svůj idol v písních doprovázely. Právě Deylův fanklub je nevídaným seskupením lidí, ochotných cestovat za ´svým Davidem´ přes celou republiku i několikrát měsíčně. Jeho písně znají do posledního slůvka nazpaměť a ovace umí stejné jako fotbaloví nadšenci na zápase Barcelony. A zpěvák, letos slavící deset let na scéně, je si jedinečnosti svých obdivovatelů vědom a z pódia jim posílá osobní vzkazy, dlouhé pohledy, oslovuje je jménem a atmosféra na koncertech je tudíž naprosto jedinečná a velmi, velmi ´člověčí´.


Pohodový a pohotový moderátor večera Pavel Žur otázkami ´na tělo´ rozpovídal Davida Deyla nejen na téma nových skladeb, expandování jeho hudby do Španělska či Mexika, ale dozvěděli jsme se i mnohé ´soukromnosti´ z jeho života, volného času, začátků... Zkrátka a dobře, bylo to příjemné, nestrojené a fajn.

David Deyl je v našem divadle hostem minimálně jednou či dvakrát do roka a pokaždé je jeho koncert beznadějně vyprodán. Tentokrát sice tu a tam ještě volná místa zbývala, ta byla ovšem důsledkem doznívajících coronaopatření. Publikum bylo příkladně ´orouškováno´ a nedalo se přehlédnout, že co do barevné škály, vládne divadelním rouškám decentní černá. Ale i přes roušky byl slyšet zpěv, nadšené aplaudování i uvolněný smích. A když na poslední dvě písně přítomní povstali, aby ke zpěvu a potlesku přidali i tanec a vyjádřili svoji spokojenost, zdálo se, že jiskřičky v Deylových očích divadlo zapálí. A endorfiny byly opravdu všude. Na jevišti, v hledišti, i mezi organizátory večera, jenž byl zároveň přenášen online. A my všichni, endorfiny nadupaní, jsme si dobrou náladu přinesli i domů a již teď se těšíme na podzim, kdy u nás tohoto úspěšného zpěváka a autora opět přivítáme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jabloneckém divadle zazní nejznámější árie z oper
Jablonec rozezpívala ABBA
Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn