Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba

13.06.2020 11:33:50 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba

Právě touto větou se uvedl zpěvák David Deyl svým příznivcům v Městském divadle Jablonec nad Nisou, a učinil tak v rámci komponovaného pořadu, v němž si povídal s ředitelem jabloneckého kulturního stánku Pavlem Žurem, a to v rámci projektu ´Divadlo pro 100´.

Vedle zajímavého povídání samozřejmě nechyběly ani Deylovy hity či veleúspěšné písně ze známých muzikálů, jenž Deyl s bravurou sobě vlastní, vystřihl za doprovodu klavíristy Václava Krahulíka. Přítomné dámy ze zpěvákova fanklubu si mohly strhat hlasivky, jak svůj idol v písních doprovázely. Právě Deylův fanklub je nevídaným seskupením lidí, ochotných cestovat za ´svým Davidem´ přes celou republiku i několikrát měsíčně. Jeho písně znají do posledního slůvka nazpaměť a ovace umí stejné jako fotbaloví nadšenci na zápase Barcelony. A zpěvák, letos slavící deset let na scéně, je si jedinečnosti svých obdivovatelů vědom a z pódia jim posílá osobní vzkazy, dlouhé pohledy, oslovuje je jménem a atmosféra na koncertech je tudíž naprosto jedinečná a velmi, velmi ´člověčí´.


Pohodový a pohotový moderátor večera Pavel Žur otázkami ´na tělo´ rozpovídal Davida Deyla nejen na téma nových skladeb, expandování jeho hudby do Španělska či Mexika, ale dozvěděli jsme se i mnohé ´soukromnosti´ z jeho života, volného času, začátků... Zkrátka a dobře, bylo to příjemné, nestrojené a fajn.

David Deyl je v našem divadle hostem minimálně jednou či dvakrát do roka a pokaždé je jeho koncert beznadějně vyprodán. Tentokrát sice tu a tam ještě volná místa zbývala, ta byla ovšem důsledkem doznívajících coronaopatření. Publikum bylo příkladně ´orouškováno´ a nedalo se přehlédnout, že co do barevné škály, vládne divadelním rouškám decentní černá. Ale i přes roušky byl slyšet zpěv, nadšené aplaudování i uvolněný smích. A když na poslední dvě písně přítomní povstali, aby ke zpěvu a potlesku přidali i tanec a vyjádřili svoji spokojenost, zdálo se, že jiskřičky v Deylových očích divadlo zapálí. A endorfiny byly opravdu všude. Na jevišti, v hledišti, i mezi organizátory večera, jenž byl zároveň přenášen online. A my všichni, endorfiny nadupaní, jsme si dobrou náladu přinesli i domů a již teď se těšíme na podzim, kdy u nás tohoto úspěšného zpěváka a autora opět přivítáme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jabloneckém divadle zazní nejznámější árie z oper
Jablonec rozezpívala ABBA
Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn