Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

07.12.2018 08:24:30 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

Náměstek jabloneckého primátora David Mánek společně s herečkou Danou Černou předali v audiovizuálním středisku Městské knihovny v Jablonci nad Nisou ceny 26 vítězům literární soutěže. Její 18. ročník vyhlásila knihovna v říjnu.

Téma 18. ročníku literární soutěže znělo: Bylo nebylo, sto let tomu... „Soutěž jsme vyhlásili v Týdnu knihoven letos v říjnu, a to opět ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou," řekla Dana Foltýnová s tím, že na slavnostní ocenění se vítězové dostavili i se svými rodiči.

Do knihovny přišlo celkem 120 prací, z nichž odborná porota ve složení Jiřina Polanská, Olga Novotná, Jiřina Řehořová, Jan Štol a Dana Foltýnová vybrala 26 ocenění. Příspěvky byly rozdělené do čtyř kategorií - první a druhý stupeň ZŠ, střední školy a již čtvrtým rokem také kategorie dospělých. V každé kategorii se pak zvlášť hodnotila poezie, próza a úvaha.

„Soutěž již dávno překročila hranice našeho města, příspěvky přišly ze všech koutů naší republiky. Někteří vítězové nelitovali vzdálenosti a například z Ostravy, Hoštky či Nové Pece si převzali ocenění osobně," připomněla Foltýnová. Psalo se však také v Litoměřicích, Novém Kníně nebo v Plzni - právě do posledně jmenovaného města Dana Foltýnová cenu zašle.

Program zahájilo představení Stojí hruška v nastudování divadelního souboru z Vikýře pod vedením Jiřiny Polanské a Aleny Telenské. Ceny poté předával náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek společně s Danou Černou, členkou souboru Činoherního klubu Praha, která některé vítězné práce přečetla. „Krásné téma a nádherná díla. Poděkování patří opravdu všem účastníkům, porotě a organizátorům soutěže. Byl to pro mě silný zážitek," konstatoval v závěru slavnostního předání cen náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT