Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

07.12.2018 08:24:30 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

Náměstek jabloneckého primátora David Mánek společně s herečkou Danou Černou předali v audiovizuálním středisku Městské knihovny v Jablonci nad Nisou ceny 26 vítězům literární soutěže. Její 18. ročník vyhlásila knihovna v říjnu.

Téma 18. ročníku literární soutěže znělo: Bylo nebylo, sto let tomu... „Soutěž jsme vyhlásili v Týdnu knihoven letos v říjnu, a to opět ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou," řekla Dana Foltýnová s tím, že na slavnostní ocenění se vítězové dostavili i se svými rodiči.

Do knihovny přišlo celkem 120 prací, z nichž odborná porota ve složení Jiřina Polanská, Olga Novotná, Jiřina Řehořová, Jan Štol a Dana Foltýnová vybrala 26 ocenění. Příspěvky byly rozdělené do čtyř kategorií - první a druhý stupeň ZŠ, střední školy a již čtvrtým rokem také kategorie dospělých. V každé kategorii se pak zvlášť hodnotila poezie, próza a úvaha.

„Soutěž již dávno překročila hranice našeho města, příspěvky přišly ze všech koutů naší republiky. Někteří vítězové nelitovali vzdálenosti a například z Ostravy, Hoštky či Nové Pece si převzali ocenění osobně," připomněla Foltýnová. Psalo se však také v Litoměřicích, Novém Kníně nebo v Plzni - právě do posledně jmenovaného města Dana Foltýnová cenu zašle.

Program zahájilo představení Stojí hruška v nastudování divadelního souboru z Vikýře pod vedením Jiřiny Polanské a Aleny Telenské. Ceny poté předával náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek společně s Danou Černou, členkou souboru Činoherního klubu Praha, která některé vítězné práce přečetla. „Krásné téma a nádherná díla. Poděkování patří opravdu všem účastníkům, porotě a organizátorům soutěže. Byl to pro mě silný zážitek," konstatoval v závěru slavnostního předání cen náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zasněžených silnicích v kraji havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem. Další informace

Český ráj je oficiální certifikovanou turistickou destinací

Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
KAM ZA SPORTEM: 15.12. – 17.12. 2018
Senzační loučení s Evropou
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT