Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

07.12.2018 08:24:30 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladý spisovatel z Ostravy si přijel do Jablonce pro cenu osobně

Náměstek jabloneckého primátora David Mánek společně s herečkou Danou Černou předali v audiovizuálním středisku Městské knihovny v Jablonci nad Nisou ceny 26 vítězům literární soutěže. Její 18. ročník vyhlásila knihovna v říjnu.

Téma 18. ročníku literární soutěže znělo: Bylo nebylo, sto let tomu... „Soutěž jsme vyhlásili v Týdnu knihoven letos v říjnu, a to opět ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou," řekla Dana Foltýnová s tím, že na slavnostní ocenění se vítězové dostavili i se svými rodiči.

Do knihovny přišlo celkem 120 prací, z nichž odborná porota ve složení Jiřina Polanská, Olga Novotná, Jiřina Řehořová, Jan Štol a Dana Foltýnová vybrala 26 ocenění. Příspěvky byly rozdělené do čtyř kategorií - první a druhý stupeň ZŠ, střední školy a již čtvrtým rokem také kategorie dospělých. V každé kategorii se pak zvlášť hodnotila poezie, próza a úvaha.

„Soutěž již dávno překročila hranice našeho města, příspěvky přišly ze všech koutů naší republiky. Někteří vítězové nelitovali vzdálenosti a například z Ostravy, Hoštky či Nové Pece si převzali ocenění osobně," připomněla Foltýnová. Psalo se však také v Litoměřicích, Novém Kníně nebo v Plzni - právě do posledně jmenovaného města Dana Foltýnová cenu zašle.

Program zahájilo představení Stojí hruška v nastudování divadelního souboru z Vikýře pod vedením Jiřiny Polanské a Aleny Telenské. Ceny poté předával náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek společně s Danou Černou, členkou souboru Činoherního klubu Praha, která některé vítězné práce přečetla. „Krásné téma a nádherná díla. Poděkování patří opravdu všem účastníkům, porotě a organizátorům soutěže. Byl to pro mě silný zážitek," konstatoval v závěru slavnostního předání cen náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn