Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně

03.05.2018 16:33:33 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně

V úterý 2. května se v areálu jabloneckého hasičského záchranného sboru ve Mšeně konal už 44. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků. Na 90 dětí v pětičlenných družstvech prokazovalo své znalosti ze zdravovědy v úkolech, které se tentokrát nesly v duchu stoletého výročí vzniku samostatného československého státu.

Soutěž stejně jako v minulých ročnících pořádal jablonecký spolek Českého červeného kříže a zahájení se krom zástupců složek Integrovaného záchranného systému zúčastnil také náměstek primátora Jablonce Miloš Vele, který účastníky přivítal a do soutěže jim popřál hodně zdaru. „Těší mě, že se děti zajímají o zdravovědu a kurzy první pomoci. Nikdo z nás nikdy neví, kdy tyto znalosti ve svém životě využije. Děkuji všem, kteří osvětu v této oblasti šíří a děkuji i jabloneckému červenému kříži za pořádání soutěže a její atraktivní formu," řekl náměstek Vele a popřál dětem hodně štěstí při plnění úkolů.

Na děti čekala soutěžní stanoviště s realisticky namaskovanými zraněnými, která prověřila jejich schopnost reagovat na krizovou situaci a praktické dovednosti, a také další, kde musely prokazovat své znalosti například v oblasti poznávání léčivých bylin.

Ani letos nechybělo stanoviště jablonecké městské policie. „Pro soutěžící jsme připravili kvíz s dopravní tematikou zaměřený na dopravní značení a oblast cyklistiky a musím konstatovat, že znalosti soutěžících byly na velice dobré úrovni," spokojeně hodnotil výkony dětí preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Vítězná družstva z obou kategorií postoupila do regionálního kola, které proběhne 8. června v Teplicích. Za I. stupeň postoupilo družstvo Záchranáři, s.r.o. z Masarykovy základní školy a obchodní akademie Tanvald a za II. stupeň pojedou do Teplic reprezentovat Mozarti z jablonecké základní školy Mozartova.

Statutární město Jablonec nad Nisou pravidelně činnost jabloneckého spolku ČČK včetně jeho dobrovolnických aktivit podporuje. „Každoročně přispíváme 100 tisíc na humanitární jednotku a v rámci tříletých dotací dostává od roku 2017 jablonecký spolek částku 235 tisíc korun ročně," shrnuje vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Helpíkův pohár v polovině května

Ve středu 16. května se koná v Jablonci další soutěž s podobnou tématikou nazvaná Helpíkův pohár. Zápolení dětí z pátých tříd základních škol vypukne u přehrady Mšeno krátce před devátou hodinou. Soutěž odstartuje primátor Jablonce Petr Beitl. Statutární město Jablonec nad Nisou se jako tradičně postaralo o ceny a v doprovodném programu soutěže nebude chybět jablonecká městská policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozeschlé varhany přinutily organizátory koncert přesunout
Oprava lávky Rádlo omezí dopravu z Jablonce na Prahu
Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Nejčtenější články

20.07.: Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
20.07.: Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
22.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn