Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně

03.05.2018 16:33:33 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně

V úterý 2. května se v areálu jabloneckého hasičského záchranného sboru ve Mšeně konal už 44. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků. Na 90 dětí v pětičlenných družstvech prokazovalo své znalosti ze zdravovědy v úkolech, které se tentokrát nesly v duchu stoletého výročí vzniku samostatného československého státu.

Soutěž stejně jako v minulých ročnících pořádal jablonecký spolek Českého červeného kříže a zahájení se krom zástupců složek Integrovaného záchranného systému zúčastnil také náměstek primátora Jablonce Miloš Vele, který účastníky přivítal a do soutěže jim popřál hodně zdaru. „Těší mě, že se děti zajímají o zdravovědu a kurzy první pomoci. Nikdo z nás nikdy neví, kdy tyto znalosti ve svém životě využije. Děkuji všem, kteří osvětu v této oblasti šíří a děkuji i jabloneckému červenému kříži za pořádání soutěže a její atraktivní formu," řekl náměstek Vele a popřál dětem hodně štěstí při plnění úkolů.

Na děti čekala soutěžní stanoviště s realisticky namaskovanými zraněnými, která prověřila jejich schopnost reagovat na krizovou situaci a praktické dovednosti, a také další, kde musely prokazovat své znalosti například v oblasti poznávání léčivých bylin.

Ani letos nechybělo stanoviště jablonecké městské policie. „Pro soutěžící jsme připravili kvíz s dopravní tematikou zaměřený na dopravní značení a oblast cyklistiky a musím konstatovat, že znalosti soutěžících byly na velice dobré úrovni," spokojeně hodnotil výkony dětí preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Vítězná družstva z obou kategorií postoupila do regionálního kola, které proběhne 8. června v Teplicích. Za I. stupeň postoupilo družstvo Záchranáři, s.r.o. z Masarykovy základní školy a obchodní akademie Tanvald a za II. stupeň pojedou do Teplic reprezentovat Mozarti z jablonecké základní školy Mozartova.

Statutární město Jablonec nad Nisou pravidelně činnost jabloneckého spolku ČČK včetně jeho dobrovolnických aktivit podporuje. „Každoročně přispíváme 100 tisíc na humanitární jednotku a v rámci tříletých dotací dostává od roku 2017 jablonecký spolek částku 235 tisíc korun ročně," shrnuje vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Helpíkův pohár v polovině května

Ve středu 16. května se koná v Jablonci další soutěž s podobnou tématikou nazvaná Helpíkův pohár. Zápolení dětí z pátých tříd základních škol vypukne u přehrady Mšeno krátce před devátou hodinou. Soutěž odstartuje primátor Jablonce Petr Beitl. Statutární město Jablonec nad Nisou se jako tradičně postaralo o ceny a v doprovodném programu soutěže nebude chybět jablonecká městská policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn