Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

29.05.2017 10:45:53 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

Střed města v pátek zaplavili ranění a také mladí zdravotníci. Sjeli se hned ze dvou krajů a to Libereckého a Ústeckého. Soupeřili mezi sebou vítězové kol oblastních soutěže Hlídky mladých zdravotníků Českého červeného kříže a zápolili o první místo a postup na celorepublikové kolo, které proběhne 16. až 18. června v Havlíčkově Brodě.

Děti na náměstí před radnicí uvítal primátor Petr Beitl, který spolu s krajským radním pro zdravotnictví Přemyslem Sobotkou nad zdravovědným kláním převzal záštitu. „Vím z vlastní zkušenosti, že úkoly z dílny našeho Červeného kříže jsou někdy záludné, ale vždy vás dokonale prověří a já věřím, že uspějete. Jak tady v soutěži, tak pak případně v životě," řekl primátor Beitl.

„Na pěti soutěžních stanovištích první pomoci se hrálo o body a na děti čekaly situace, které by možná nezvládli ani dospělí," řekla hlavní rozhodčí soutěže Michaela Endrlová. Kromě dovednostních praktik jako je obvazová technika a transport děti čekala otrava oxidem uhelnatým, anafylaktický šok a krvácející tržně zhmožděná rána na stehně.

Do Havlíčkova Brodu pojede za I. stupeň družstvo ZŠ Masarykovy Litoměřice, pod velením Anežky Hrubé a za II. stupeň Masarykova ZŠ a OA Tanvald pod velením Daniely Jarolímkové.

„Za pomoc při realizaci děkujeme i připraveným stanovištím takzvaně nesoutěžním, které po trase připravilo muzeum skla a bižuterie, dům dětí a mládeže Vikýř a Dětské dopravní hřiště. Na náměstí, kde probíhal další doprovodný program, na děti čekali dobrovolní hasiči Janov nad Nisou, Zdravotní služba Armády ČR, Vězeňská služba ČR - věznice Rýnovice, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, útulek Dášenka Lučany, Bylinky naší Jiřinky a stanoviště resuscitace pod vedením žáků Střední zdravotnické školy Liberec. Hudba jako vždy zněla pod taktovkou úžasného DJ Pavla Hloužka. Děti provázeli studenti/ žáci střední zdravotnické školy Liberec, pod vedením pana učitele Petra Němce," vyjmenovala všechny podporovatele ředitelka soutěže a zároveň hlava jabloneckého spolku ČČK neúnavná Kateřina Havlová.

Statutární město Jablonec nad Nisou zdravovědu podporuje systémově, ať už jde o aktivity Českého červeného kříže nebo sdružení Helpík, jehož soutěž O Helpíkův pohár proběhla před 14 dny v areálu Rýnovické školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Soutěž mladých zdravotníků na Mírovém náměstí v Jablonci
Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn