Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

29.05.2017 10:45:53 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

Střed města v pátek zaplavili ranění a také mladí zdravotníci. Sjeli se hned ze dvou krajů a to Libereckého a Ústeckého. Soupeřili mezi sebou vítězové kol oblastních soutěže Hlídky mladých zdravotníků Českého červeného kříže a zápolili o první místo a postup na celorepublikové kolo, které proběhne 16. až 18. června v Havlíčkově Brodě.

Děti na náměstí před radnicí uvítal primátor Petr Beitl, který spolu s krajským radním pro zdravotnictví Přemyslem Sobotkou nad zdravovědným kláním převzal záštitu. „Vím z vlastní zkušenosti, že úkoly z dílny našeho Červeného kříže jsou někdy záludné, ale vždy vás dokonale prověří a já věřím, že uspějete. Jak tady v soutěži, tak pak případně v životě," řekl primátor Beitl.

„Na pěti soutěžních stanovištích první pomoci se hrálo o body a na děti čekaly situace, které by možná nezvládli ani dospělí," řekla hlavní rozhodčí soutěže Michaela Endrlová. Kromě dovednostních praktik jako je obvazová technika a transport děti čekala otrava oxidem uhelnatým, anafylaktický šok a krvácející tržně zhmožděná rána na stehně.

Do Havlíčkova Brodu pojede za I. stupeň družstvo ZŠ Masarykovy Litoměřice, pod velením Anežky Hrubé a za II. stupeň Masarykova ZŠ a OA Tanvald pod velením Daniely Jarolímkové.

„Za pomoc při realizaci děkujeme i připraveným stanovištím takzvaně nesoutěžním, které po trase připravilo muzeum skla a bižuterie, dům dětí a mládeže Vikýř a Dětské dopravní hřiště. Na náměstí, kde probíhal další doprovodný program, na děti čekali dobrovolní hasiči Janov nad Nisou, Zdravotní služba Armády ČR, Vězeňská služba ČR - věznice Rýnovice, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, útulek Dášenka Lučany, Bylinky naší Jiřinky a stanoviště resuscitace pod vedením žáků Střední zdravotnické školy Liberec. Hudba jako vždy zněla pod taktovkou úžasného DJ Pavla Hloužka. Děti provázeli studenti/ žáci střední zdravotnické školy Liberec, pod vedením pana učitele Petra Němce," vyjmenovala všechny podporovatele ředitelka soutěže a zároveň hlava jabloneckého spolku ČČK neúnavná Kateřina Havlová.

Statutární město Jablonec nad Nisou zdravovědu podporuje systémově, ať už jde o aktivity Českého červeného kříže nebo sdružení Helpík, jehož soutěž O Helpíkův pohár proběhla před 14 dny v areálu Rýnovické školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Soutěž mladých zdravotníků na Mírovém náměstí v Jablonci
Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Nejčtenější články

24.05.: U Rádelského mlýna řidič narazil do betonového obrubníku
24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn