Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

29.05.2017 10:45:53 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou

Střed města v pátek zaplavili ranění a také mladí zdravotníci. Sjeli se hned ze dvou krajů a to Libereckého a Ústeckého. Soupeřili mezi sebou vítězové kol oblastních soutěže Hlídky mladých zdravotníků Českého červeného kříže a zápolili o první místo a postup na celorepublikové kolo, které proběhne 16. až 18. června v Havlíčkově Brodě.

Děti na náměstí před radnicí uvítal primátor Petr Beitl, který spolu s krajským radním pro zdravotnictví Přemyslem Sobotkou nad zdravovědným kláním převzal záštitu. „Vím z vlastní zkušenosti, že úkoly z dílny našeho Červeného kříže jsou někdy záludné, ale vždy vás dokonale prověří a já věřím, že uspějete. Jak tady v soutěži, tak pak případně v životě," řekl primátor Beitl.

„Na pěti soutěžních stanovištích první pomoci se hrálo o body a na děti čekaly situace, které by možná nezvládli ani dospělí," řekla hlavní rozhodčí soutěže Michaela Endrlová. Kromě dovednostních praktik jako je obvazová technika a transport děti čekala otrava oxidem uhelnatým, anafylaktický šok a krvácející tržně zhmožděná rána na stehně.

Do Havlíčkova Brodu pojede za I. stupeň družstvo ZŠ Masarykovy Litoměřice, pod velením Anežky Hrubé a za II. stupeň Masarykova ZŠ a OA Tanvald pod velením Daniely Jarolímkové.

„Za pomoc při realizaci děkujeme i připraveným stanovištím takzvaně nesoutěžním, které po trase připravilo muzeum skla a bižuterie, dům dětí a mládeže Vikýř a Dětské dopravní hřiště. Na náměstí, kde probíhal další doprovodný program, na děti čekali dobrovolní hasiči Janov nad Nisou, Zdravotní služba Armády ČR, Vězeňská služba ČR - věznice Rýnovice, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, útulek Dášenka Lučany, Bylinky naší Jiřinky a stanoviště resuscitace pod vedením žáků Střední zdravotnické školy Liberec. Hudba jako vždy zněla pod taktovkou úžasného DJ Pavla Hloužka. Děti provázeli studenti/ žáci střední zdravotnické školy Liberec, pod vedením pana učitele Petra Němce," vyjmenovala všechny podporovatele ředitelka soutěže a zároveň hlava jabloneckého spolku ČČK neúnavná Kateřina Havlová.

Statutární město Jablonec nad Nisou zdravovědu podporuje systémově, ať už jde o aktivity Českého červeného kříže nebo sdružení Helpík, jehož soutěž O Helpíkův pohár proběhla před 14 dny v areálu Rýnovické školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Soutěž mladých zdravotníků na Mírovém náměstí v Jablonci
Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozeschlé varhany přinutily organizátory koncert přesunout
Oprava lávky Rádlo omezí dopravu z Jablonce na Prahu
Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Nejčtenější články

20.07.: Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
20.07.: Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
22.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn