Mladí zdravotníci měřili své síly ve mšenském areálu

07.05.2016 09:31:46 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci měřili své síly ve mšenském areálu

V areálu jabloneckého hasičského záchranného sboru ve Mšeně se v úterý 3. května konal už 42. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků. Na 150 dětí v pětičlenných družstvech prokazovalo své znalosti ze zdravovědy v úkolech, které se tentokrát týkaly řemesel starých dob.

Soutěž stejně jako v minulých ročnících pořádal jablonecký spolek Českého červeného kříže a zahájení se krom zástupců složek Integrovaného záchranného systému zúčastnil také senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman a primátor Jablonce Petr Beitl, který nad zdravovědným kláním pravidelně přebírá záštitu. „Díky kurzům červeného kříže a podobným soutěžím si budete umět poradit v běžném životě v nečekaných situacích a to je ta největší výhra," řekl primátor dětem a popřál jim hodně štěstí do zápolení.

I když počasí soutěžícím ani pořadatelům příliš nepřálo, díky zázemí v hasičárně se dalo vše dobře zvládnout. Na děti čekala soutěžní stanoviště s realisticky namaskovanými zraněnými, která prověřila jejich schopnost reagovat na krizovou situaci a praktické dovednosti, a také další, kde musely prokazovat své znalosti.

42. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Ani letos na „hlídkách" nechyběla jablonecká městská policie. „Na našem stanovišti jsme připravili kvíz s dopravní tematikou zaměřený na dopravní značení a oblast cyklistiky a musím konstatovat, že znalosti soutěžících byly na velice dobré úrovni," spokojeně hodnotil výkony dětí preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Do regionálního kola, které se bude konat v Děčíně začátkem června, postoupily děti ze základní školy v Kokoníně a tanvaldské hlídky ze ZŠ Masarykova a Obchodní akademie.

Statutární město Jablonec nad Nisou pravidelně činnost jabloneckého spolku ČČK včetně jeho dobrovolnických aktivit podporuje, letos to bylo částkou 270 tisíc korun.

Helpíkův pohár už v úterý

Příští týden se koná v Jablonci další soutěž s podobnou tématikou nazvaná Helpíkův pohár. Zápolení dětí z pátých tříd základních škol vypukne v areálu ZŠ Pod Vodárnou v Rýnovicích v úterý 10. 5. krátce před devátou hodinou. Soutěž odstartuje primátor Jablonce Petr Beitl. Statutární město Jablonec nad Nisou se jako tradičně postaralo o ceny a v doprovodném programu soutěže nebude chybět jablonecká městská policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
18.10.: Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané
18.10.: Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn