Mladí zdravotníci měřili své síly ve mšenském areálu

07.05.2016 09:31:46 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí zdravotníci měřili své síly ve mšenském areálu

V areálu jabloneckého hasičského záchranného sboru ve Mšeně se v úterý 3. května konal už 42. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků. Na 150 dětí v pětičlenných družstvech prokazovalo své znalosti ze zdravovědy v úkolech, které se tentokrát týkaly řemesel starých dob.

Soutěž stejně jako v minulých ročnících pořádal jablonecký spolek Českého červeného kříže a zahájení se krom zástupců složek Integrovaného záchranného systému zúčastnil také senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman a primátor Jablonce Petr Beitl, který nad zdravovědným kláním pravidelně přebírá záštitu. „Díky kurzům červeného kříže a podobným soutěžím si budete umět poradit v běžném životě v nečekaných situacích a to je ta největší výhra," řekl primátor dětem a popřál jim hodně štěstí do zápolení.

I když počasí soutěžícím ani pořadatelům příliš nepřálo, díky zázemí v hasičárně se dalo vše dobře zvládnout. Na děti čekala soutěžní stanoviště s realisticky namaskovanými zraněnými, která prověřila jejich schopnost reagovat na krizovou situaci a praktické dovednosti, a také další, kde musely prokazovat své znalosti.

42. ročník okresního kola soutěže Hlídky mladých zdravotníků<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Ani letos na „hlídkách" nechyběla jablonecká městská policie. „Na našem stanovišti jsme připravili kvíz s dopravní tematikou zaměřený na dopravní značení a oblast cyklistiky a musím konstatovat, že znalosti soutěžících byly na velice dobré úrovni," spokojeně hodnotil výkony dětí preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Do regionálního kola, které se bude konat v Děčíně začátkem června, postoupily děti ze základní školy v Kokoníně a tanvaldské hlídky ze ZŠ Masarykova a Obchodní akademie.

Statutární město Jablonec nad Nisou pravidelně činnost jabloneckého spolku ČČK včetně jeho dobrovolnických aktivit podporuje, letos to bylo částkou 270 tisíc korun.

Helpíkův pohár už v úterý

Příští týden se koná v Jablonci další soutěž s podobnou tématikou nazvaná Helpíkův pohár. Zápolení dětí z pátých tříd základních škol vypukne v areálu ZŠ Pod Vodárnou v Rýnovicích v úterý 10. 5. krátce před devátou hodinou. Soutěž odstartuje primátor Jablonce Petr Beitl. Statutární město Jablonec nad Nisou se jako tradičně postaralo o ceny a v doprovodném programu soutěže nebude chybět jablonecká městská policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn