Mladí plavci mají tentokrát „jen“ dvě medaile

13.12.2019 10:19:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladí plavci mají tentokrát „jen“ dvě medaile

Mladší ročníky žákovských kategorií měly koncem listopadu přebory Čech a Moravy odděleně a jablonecké naděje vybojovaly 16 medailí. O minulém víkendu se bojovalo v kategoriích ročníků 2007 - 2005, které již mají oficiální mistrovství České republiky. 

Na MČR svých věkových kategorií se nominuje jen vždy 24 (resp. 16.) plavců v dané disciplíně. Pro řadu plavců je tak účast na těchto závodech považována za velký úspěch. Z jabloneckého oddílu Bižuterie si postup mezi elitu vybojovali dva plavci - Ondřej Grus (2006) a Zdeňka Janatová (2007), bohužel z ročníku 2006 nikdo.

Dvě medaile vybojoval další plavec z rodiny Grusových Ondřej, který má dvě medaile z Kopřivnice, když byl druhý na 50 metrů volný způsob (foto) a třetí na 100 metrů polohový závod. Do pátého místa byl ještě 2x v dalších kraulařských tratích a na znakařských dvakrát sedmý.

Ročník narození závodil v Prostějově a zde Bižu reprezentovala Zdeňka Janatová, sice bez medaile, ale vždy v osobním rekordu. Nejlépe ji šel motýlek, na stovce byla pátá, na dvojnásobné trati byla sedmá, když ji od bronzu dělila 1,1 vteřiny. Na polohovce 200 metrů doplavala osmá a na 100 kraulem desátá za 1:06,11 min.

Chloubou oddílu je v těchto dnech účast odchovankyně Bižuterie Terezy Grusové (sestřenice Ondry) na mistrovství Evropy dospělých ve skotském Glasgow mezi 14 nejlepšími plavci ČR. Na znakařských tratích se umístila: 20. na 200 znak, 22. na 100 metrů znak, 21. na 50 znak.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí plavci sbírali medaile na Zimních pohárech nadějí
Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile
Jablonecké plavecké naděje vylovily 20 medailí na mistrovstvích Česka

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn