Mistrovství v atletice do 22 let se v Jablonci vydařilo na jedničku

23.09.2020 10:26:42 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mistrovství v atletice do 22 let se v Jablonci vydařilo na jedničku

Pořadatelům z jabloneckého atletického oddílu TJ LIAZ se podařilo o víkendu uspořádat Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let na skvělé úrovni. Na závody přijelo 436 závodníků a závodnic z 85 oddílů celé republiky.

Škoda, že se nemohli zúčastnit závodů nejlepší junioři a juniorky, kteří měli ve stejném termínu mezistátní utkání v Polsku. O medaile se bojovalo ve 38 disciplínách mužů a žen. Závodníkům přálo počasí, stadion byl dobře připraven a závody proběhly bez problémů za skvělé divácké podpory. Závodníci se odměnili výbornými výkony. Pět jich vytvořilo nejlepší národní výkony a 111 překonalo své osobní rekordy.

Nejblíže k překonání rekordu stadionu byl Dan Bárta ve skoku o tyči když za ním zaostal osm centimetrů. Jediný rekord padl ve štafetě 4x100 metrů, ve kterém domácí dorostenci zaběhli čas 42.31 ve složení Papoušek, Osoba, Princ, Schubert což je nový český oddílový rekord. Jejich výkon byl odměněn ziskem bronzové medaile. Druhou medaili pro jablonecký oddíl vybojovala dorostenka Vendula Štanclová v běhu na 100 metrů překážek výkonem 14.15.

 K další medaili měla nejblíže dorostenka Sára Dočekalová v hodu diskem, které chyběly pouze tři centimetry a obsadila nepopulární čtvrté místo v osobním rekordu 44.67. Výborně zabojoval také ve skoku vysokém Vít Monzar když v osobním rekordu 200 cm vybojoval dělené šesté místo. V hodu kladivem zabojovala také členka SG Jablonec dorostenka Barbora Štejfová, když v osobním rekordu 52.85 skončila třetí.

Potěšitelné byly také výsledky jabloneckých odchovanců. Na domácí půdě zvítězil ve skoku o tyči Dan Bárta výkonem 552 cm, což je nejlepší letošní výkon. Kladivář Patrik Hájek zvítězil v hodu kladivem výkonem 66.54 a Tereza Vokálová skončila v běhu na 400 metrů překážek třetí časem 61.14. Další dorostenci LIAZU získali svým startem cenné zkušenosti z jejich výsledků: tyč- 9. místo Jáchym Štancl 441, 11. Karel Velička 421, dálka - 11. Štěpán Schubert 680, 100m a 200m Tomáš Osoba 11.52 a 22.85.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti
Gigant se atletům LIAZU vydařil. Přivezli devět medailí
Roman Kadavý má kompletní sadu medailí
Mistrovství žáků a žákyň ovládla suverénní Adéla Novotná
V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová
Obrazem: MČR do 22 let v atletice - neděle
Obrazem: MČR do 22 let v atletice - sobota

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn