Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

11.01.2018 20:11:47 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

Celé čtyři měsíce neměly jablonecké basketbalistky kde trénovat a také hrát své zápasy, když stejný čas se vyměňovala čtvrtstoletí stará palubovka v jejich domácí hale v jablonecké Podhorské ulici. Jako první ji mistrovsky prověřily nejmladší děvčata v kategorii U 12 - mladší minižákyně.

Soupeřem jim byly stejně „staré" - mladé hráčky ze středočeského Kolína. Ve skupině soutěže, která se jmenuje - přípravná soutěž mladších minižákyň U12. Ve skupině hraje 6 družstev - Pardubice, Sadská, Český Brod, Mladá Boleslav, Kolín a Jablonec. V podzimní části již se oba soupeři střetli v Kolíně a stav na zápasy tam byl 1:1.

O víkendu se hrály odvetné zápasy v Jablonci, po vyrovnaném průběhu, vyhrála oba zápasy děvčata z Kolína:

Bižuterie - BC Kolín 50:75 (14:14, 28:31, 35:53)

Z průběhu čtvrtině vidět, že do poločasu byl průběh úplně vyrovnaný a o osudu duel rozhodla zlepšená obrana hostů ve třetí čtvrtině.

Pro neznalé basketbalových pravidel připomínáme, že minižákyně hrají na nižší koše, když konstrukce je zavěšená na stávající koše. Výška obroučky místo 305 cm je 250 cm.

Body Bižuterie: Čapková 17, Ducháčková 8, Komárková, Pochylová a Šťastná po 6, Najmanová 3, Čičmancoá, Sedlmajerová, Kopicová, Šebestová a Vojáčková.

Bižuterie - BC Kolín 58 : 66 (14:18, 33:30, 44:48)

Odvetný sobotní zápas byl ještě vyrovnanější, když domácí hráčky vyhrály první poločas. Tentokrát rozhodly zkušenější Kolíňanky až v závěrečné části zápasu.

Body: Ducháčková a Najmanová 14, Šebestová 12, Čapková 8, Komárková 4, Kopicová, Sedlmajerová a Šťastná po 2, Čičmancová, Pochylová a Vojáčková.

Trenéři oddílu jsou s novou palubovkou po týdenním provozu spokojeni. Oddíl si současně pořídil nový ukazatel skóre, kde divák vidí kromě stavu a času i počet vstřelených bodů hráček a počet faulů. K rekonstrukci haly ještě patří i oprava šaten a sprch.

Generálka provozu haly se povedla a tento víkend budou kvalitu testovat zápasy I. ligy žen - v sobotu 13.1. v 17.30 hodin Bižuterie -Havířov a v neděli v 9.30 hodin Bižuterie - Olomouc.

Připomínám, že domácí hráčky na jsou na čele této druhé nejvyšší soutěž v Česku se šancí na postup do extraligy, ale na to bohužel nejsou v Jablonci peníze...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tulipánový měsíc pomáhá onkologickým pacientům

Od úterý 27. února je v jablonecké nemocnici u kaple k vidění výstava výkresů, které nakreslili studenti z uměleckoprůmyslové střední školy v Jablonci. Obrázky vznikly v rámci podpory již 6. ročníku projektu Tulipánový měsíc. Jedná se o projekt, který pod záštitou neziskové organizace Centrum Amelie pomáhá onkologicky nemocným pacientům a zároveň zviditelňuje potřebu komplexní péče během onkologické nemoci. Tulipánový měsíc přivolává s jarem naději pro lidi žijící s rakovinou. Výstava bude k vidění až do konce března.

Nechte zvony znít s Ilonou Csákovou v lomnickém divadle

Koncert zpěvačky Ilony Csákové s pětičlennou doprovodnou kapelou aneb Hity, které nestárnou, se koná v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou v pondělí 26. března od 19 hodin. Čeká vás přibližně 90minutový koncert složený z osvědčených hitů stálice naší populární hudby, která svoji kariéru začínala s kapelou Laura a její tygři. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
Jablonecké děti vydělávaly na zábavu i na charitu
Jiskra Mšeno má skalp Vysokého Mýta
Jablonečtí házenkáři stále hledají formu
Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Nejčtenější články

19.03.: Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici
19.03.: Obrazem: Velikonoční hala 2018
20.03.: Město Tanvald pořídilo nový koncertní klavír

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT