Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

11.01.2018 20:11:47 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

Celé čtyři měsíce neměly jablonecké basketbalistky kde trénovat a také hrát své zápasy, když stejný čas se vyměňovala čtvrtstoletí stará palubovka v jejich domácí hale v jablonecké Podhorské ulici. Jako první ji mistrovsky prověřily nejmladší děvčata v kategorii U 12 - mladší minižákyně.

Soupeřem jim byly stejně „staré" - mladé hráčky ze středočeského Kolína. Ve skupině soutěže, která se jmenuje - přípravná soutěž mladších minižákyň U12. Ve skupině hraje 6 družstev - Pardubice, Sadská, Český Brod, Mladá Boleslav, Kolín a Jablonec. V podzimní části již se oba soupeři střetli v Kolíně a stav na zápasy tam byl 1:1.

O víkendu se hrály odvetné zápasy v Jablonci, po vyrovnaném průběhu, vyhrála oba zápasy děvčata z Kolína:

Bižuterie - BC Kolín 50:75 (14:14, 28:31, 35:53)

Z průběhu čtvrtině vidět, že do poločasu byl průběh úplně vyrovnaný a o osudu duel rozhodla zlepšená obrana hostů ve třetí čtvrtině.

Pro neznalé basketbalových pravidel připomínáme, že minižákyně hrají na nižší koše, když konstrukce je zavěšená na stávající koše. Výška obroučky místo 305 cm je 250 cm.

Body Bižuterie: Čapková 17, Ducháčková 8, Komárková, Pochylová a Šťastná po 6, Najmanová 3, Čičmancoá, Sedlmajerová, Kopicová, Šebestová a Vojáčková.

Bižuterie - BC Kolín 58 : 66 (14:18, 33:30, 44:48)

Odvetný sobotní zápas byl ještě vyrovnanější, když domácí hráčky vyhrály první poločas. Tentokrát rozhodly zkušenější Kolíňanky až v závěrečné části zápasu.

Body: Ducháčková a Najmanová 14, Šebestová 12, Čapková 8, Komárková 4, Kopicová, Sedlmajerová a Šťastná po 2, Čičmancová, Pochylová a Vojáčková.

Trenéři oddílu jsou s novou palubovkou po týdenním provozu spokojeni. Oddíl si současně pořídil nový ukazatel skóre, kde divák vidí kromě stavu a času i počet vstřelených bodů hráček a počet faulů. K rekonstrukci haly ještě patří i oprava šaten a sprch.

Generálka provozu haly se povedla a tento víkend budou kvalitu testovat zápasy I. ligy žen - v sobotu 13.1. v 17.30 hodin Bižuterie -Havířov a v neděli v 9.30 hodin Bižuterie - Olomouc.

Připomínám, že domácí hráčky na jsou na čele této druhé nejvyšší soutěž v Česku se šancí na postup do extraligy, ale na to bohužel nejsou v Jablonci peníze...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kolem Sněžky létá vrtulník, stěhuje materiál na opravy cest

Po skončení hlavní letní turistické sezony začaly v Krkonoších intenzivní práce na těch nejfrekventovanějších úsecích cest, včetně těch vedoucích na Sněžku. Od pondělí 17. září létá u nejvyššího vrcholu České republiky i vrtulník, který stěhuje potřebný materiál. Více podrobností

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaký program přinášejí jablonecké Podzimní slavnosti 2018?
Ve Velkých Hamrech havaroval motorkář
KAM ZA SPORTEM: 21. 9. – 26. 9. 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

Nejčtenější články

18.09.: Obrazem: Běh přes Desenské kopce 2018
18.09.: Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
18.09.: Fotbal se hraje hlavně ve vápnech, přátelé!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT