Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

11.01.2018 20:11:47 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

Celé čtyři měsíce neměly jablonecké basketbalistky kde trénovat a také hrát své zápasy, když stejný čas se vyměňovala čtvrtstoletí stará palubovka v jejich domácí hale v jablonecké Podhorské ulici. Jako první ji mistrovsky prověřily nejmladší děvčata v kategorii U 12 - mladší minižákyně.

Soupeřem jim byly stejně „staré" - mladé hráčky ze středočeského Kolína. Ve skupině soutěže, která se jmenuje - přípravná soutěž mladších minižákyň U12. Ve skupině hraje 6 družstev - Pardubice, Sadská, Český Brod, Mladá Boleslav, Kolín a Jablonec. V podzimní části již se oba soupeři střetli v Kolíně a stav na zápasy tam byl 1:1.

O víkendu se hrály odvetné zápasy v Jablonci, po vyrovnaném průběhu, vyhrála oba zápasy děvčata z Kolína:

Bižuterie - BC Kolín 50:75 (14:14, 28:31, 35:53)

Z průběhu čtvrtině vidět, že do poločasu byl průběh úplně vyrovnaný a o osudu duel rozhodla zlepšená obrana hostů ve třetí čtvrtině.

Pro neznalé basketbalových pravidel připomínáme, že minižákyně hrají na nižší koše, když konstrukce je zavěšená na stávající koše. Výška obroučky místo 305 cm je 250 cm.

Body Bižuterie: Čapková 17, Ducháčková 8, Komárková, Pochylová a Šťastná po 6, Najmanová 3, Čičmancoá, Sedlmajerová, Kopicová, Šebestová a Vojáčková.

Bižuterie - BC Kolín 58 : 66 (14:18, 33:30, 44:48)

Odvetný sobotní zápas byl ještě vyrovnanější, když domácí hráčky vyhrály první poločas. Tentokrát rozhodly zkušenější Kolíňanky až v závěrečné části zápasu.

Body: Ducháčková a Najmanová 14, Šebestová 12, Čapková 8, Komárková 4, Kopicová, Sedlmajerová a Šťastná po 2, Čičmancová, Pochylová a Vojáčková.

Trenéři oddílu jsou s novou palubovkou po týdenním provozu spokojeni. Oddíl si současně pořídil nový ukazatel skóre, kde divák vidí kromě stavu a času i počet vstřelených bodů hráček a počet faulů. K rekonstrukci haly ještě patří i oprava šaten a sprch.

Generálka provozu haly se povedla a tento víkend budou kvalitu testovat zápasy I. ligy žen - v sobotu 13.1. v 17.30 hodin Bižuterie -Havířov a v neděli v 9.30 hodin Bižuterie - Olomouc.

Připomínám, že domácí hráčky na jsou na čele této druhé nejvyšší soutěž v Česku se šancí na postup do extraligy, ale na to bohužel nejsou v Jablonci peníze...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Historik Jan Stříbrný přednese téma Osudové osmičky českých dějin

Přednáška a beseda s historikem PhDr. Janem Stříbrným na téma: Osudové osmičky českých dějin se koná ve středu 17. ledna 2018 v 18.15 v aule Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Na 7. února připravují přednášku člena místní skupiny České křesťanské akademie - Český ráj Doc. PhDr. Zdeňka Vojtíška, Th.D. a následnou besedu s ním na téma: Nová náboženství a násilí.

Liberecký kraj hledá nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích

Ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem Petr Pávek, který v říjnových volbách získal mandát v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, se kvůli práci poslance vzdal místa ředitele domova důchodců. Rada kraje proto v úterý 9. ledna odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele. Nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem by měla odborná komise vybrat a doporučit Radě Libereckého kraje ke schválení do 20. února tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mladší minižákyně pod koši porazily Boleslav
V oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu vyhlásí čtyři dotace
Šedesátky udělaly z přítomných dvacítky
Další vítězné výsledky Bižuterie na nové palubovce
Obrazem: Přebor Libereckého kraje ve vícebojích

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
15.01.: Obrazem: První kolo prezidentských voleb v Tanvaldě
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT