Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

11.01.2018 20:11:47 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

Celé čtyři měsíce neměly jablonecké basketbalistky kde trénovat a také hrát své zápasy, když stejný čas se vyměňovala čtvrtstoletí stará palubovka v jejich domácí hale v jablonecké Podhorské ulici. Jako první ji mistrovsky prověřily nejmladší děvčata v kategorii U 12 - mladší minižákyně.

Soupeřem jim byly stejně „staré" - mladé hráčky ze středočeského Kolína. Ve skupině soutěže, která se jmenuje - přípravná soutěž mladších minižákyň U12. Ve skupině hraje 6 družstev - Pardubice, Sadská, Český Brod, Mladá Boleslav, Kolín a Jablonec. V podzimní části již se oba soupeři střetli v Kolíně a stav na zápasy tam byl 1:1.

O víkendu se hrály odvetné zápasy v Jablonci, po vyrovnaném průběhu, vyhrála oba zápasy děvčata z Kolína:

Bižuterie - BC Kolín 50:75 (14:14, 28:31, 35:53)

Z průběhu čtvrtině vidět, že do poločasu byl průběh úplně vyrovnaný a o osudu duel rozhodla zlepšená obrana hostů ve třetí čtvrtině.

Pro neznalé basketbalových pravidel připomínáme, že minižákyně hrají na nižší koše, když konstrukce je zavěšená na stávající koše. Výška obroučky místo 305 cm je 250 cm.

Body Bižuterie: Čapková 17, Ducháčková 8, Komárková, Pochylová a Šťastná po 6, Najmanová 3, Čičmancoá, Sedlmajerová, Kopicová, Šebestová a Vojáčková.

Bižuterie - BC Kolín 58 : 66 (14:18, 33:30, 44:48)

Odvetný sobotní zápas byl ještě vyrovnanější, když domácí hráčky vyhrály první poločas. Tentokrát rozhodly zkušenější Kolíňanky až v závěrečné části zápasu.

Body: Ducháčková a Najmanová 14, Šebestová 12, Čapková 8, Komárková 4, Kopicová, Sedlmajerová a Šťastná po 2, Čičmancová, Pochylová a Vojáčková.

Trenéři oddílu jsou s novou palubovkou po týdenním provozu spokojeni. Oddíl si současně pořídil nový ukazatel skóre, kde divák vidí kromě stavu a času i počet vstřelených bodů hráček a počet faulů. K rekonstrukci haly ještě patří i oprava šaten a sprch.

Generálka provozu haly se povedla a tento víkend budou kvalitu testovat zápasy I. ligy žen - v sobotu 13.1. v 17.30 hodin Bižuterie -Havířov a v neděli v 9.30 hodin Bižuterie - Olomouc.

Připomínám, že domácí hráčky na jsou na čele této druhé nejvyšší soutěž v Česku se šancí na postup do extraligy, ale na to bohužel nejsou v Jablonci peníze...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří

Knihobudka se poprvé představí v jablonecké ulici Za Hrází

První jablonecká knihobudka na dětském hřišti v ulici Za Hrází v Jablonci nad Nisou bude slavnostně předána veřejnosti ve středu 20. června v 10 hodin.Atmosféru doplní svým vystoupením děti z MŠ Slunečnice. Více o projektu knihobudky


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Střet dvou aut na křižovatce ulic SNP a Jarní v Jablonci
Žijeme proto, abychom jedli, nebo jíme proto, abychom žili?
Transfúzní oddělení KNL si připomnělo Světový den dárců krve
Cyklohlídky Na kole jen s přilbou budou k vidění v Jizerkách
Obrazem: Worldloppet slaví čtyřicátiny

Nejčtenější články

18.06.: Na Mírovém náměstí v Jablonci je od června nová socha
18.06.: Povolání, které je posláním, v Jablonci již pošesté ocenili
18.06.: Otevřený dopis hejtmanovi Libereckého kraje z SUPŠ a VOŠ Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT