Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

11.01.2018 20:11:47 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minižákyně jako první otestovaly novou palubovku

Celé čtyři měsíce neměly jablonecké basketbalistky kde trénovat a také hrát své zápasy, když stejný čas se vyměňovala čtvrtstoletí stará palubovka v jejich domácí hale v jablonecké Podhorské ulici. Jako první ji mistrovsky prověřily nejmladší děvčata v kategorii U 12 - mladší minižákyně.

Soupeřem jim byly stejně „staré" - mladé hráčky ze středočeského Kolína. Ve skupině soutěže, která se jmenuje - přípravná soutěž mladších minižákyň U12. Ve skupině hraje 6 družstev - Pardubice, Sadská, Český Brod, Mladá Boleslav, Kolín a Jablonec. V podzimní části již se oba soupeři střetli v Kolíně a stav na zápasy tam byl 1:1.

O víkendu se hrály odvetné zápasy v Jablonci, po vyrovnaném průběhu, vyhrála oba zápasy děvčata z Kolína:

Bižuterie - BC Kolín 50:75 (14:14, 28:31, 35:53)

Z průběhu čtvrtině vidět, že do poločasu byl průběh úplně vyrovnaný a o osudu duel rozhodla zlepšená obrana hostů ve třetí čtvrtině.

Pro neznalé basketbalových pravidel připomínáme, že minižákyně hrají na nižší koše, když konstrukce je zavěšená na stávající koše. Výška obroučky místo 305 cm je 250 cm.

Body Bižuterie: Čapková 17, Ducháčková 8, Komárková, Pochylová a Šťastná po 6, Najmanová 3, Čičmancoá, Sedlmajerová, Kopicová, Šebestová a Vojáčková.

Bižuterie - BC Kolín 58 : 66 (14:18, 33:30, 44:48)

Odvetný sobotní zápas byl ještě vyrovnanější, když domácí hráčky vyhrály první poločas. Tentokrát rozhodly zkušenější Kolíňanky až v závěrečné části zápasu.

Body: Ducháčková a Najmanová 14, Šebestová 12, Čapková 8, Komárková 4, Kopicová, Sedlmajerová a Šťastná po 2, Čičmancová, Pochylová a Vojáčková.

Trenéři oddílu jsou s novou palubovkou po týdenním provozu spokojeni. Oddíl si současně pořídil nový ukazatel skóre, kde divák vidí kromě stavu a času i počet vstřelených bodů hráček a počet faulů. K rekonstrukci haly ještě patří i oprava šaten a sprch.

Generálka provozu haly se povedla a tento víkend budou kvalitu testovat zápasy I. ligy žen - v sobotu 13.1. v 17.30 hodin Bižuterie -Havířov a v neděli v 9.30 hodin Bižuterie - Olomouc.

Připomínám, že domácí hráčky na jsou na čele této druhé nejvyšší soutěž v Česku se šancí na postup do extraligy, ale na to bohužel nejsou v Jablonci peníze...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obyvatele Domova důchodců v Rokytnici potěšil adventní program

V Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou se ve středu 12. prosince konal předvánoční dopolední program pro klienty domova důchodců. Klub český turistů - odbor Jilemnice a ZUŠ v Jilemnici připravili obyvatelům domova krásné adventní pohlazení, při kterém panovala úžasná atmosféra. Článek s fotogalerií na Našem Pojizeří

Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných

Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10 do 20 hodin v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. K zakoupení budou stovky slonů ze všech možných materiálů, které na podporu nemocných zasílali během podzimu lidé z celé republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Skauti přivezou Betlémské světlo již potřicáté i do Libereckého kraje
David Koller proměnil divadlo v bouřící arénu
Horská služba už je v plném nasazení pro zimní sezonu

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Na náměstí ve Smržovce se srazilo několik aut
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT