Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

03.06.2020 14:52:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Ministerstvo kultury letos Jablonci nad Nisou přidělilo dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2020 ve výši necelých 1,4 milionu korun. Zastupitelé schválili obnovu šesti kulturních památek v městské památkové zóně Jablonec nad Nisou.

„Zatímco podíl státní dotace může být až padesátiprocentní, v případě, že objekt vlastní fyzická nebo právnická osoba či církev, přidává svůj minimálně desetiprocentní podíl také město. V letošním roce město přispěje na pět projektů externích žadatelů částkou 354 tisíc korun," vysvětlila vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Celkem 200 tisíc státních dotačních korun tak bude čerpat vlastník domu v Korejské ulici na opravu jižní strany fasády včetně klempířských prvků, 150 tisíc přispěje na výměnu 21 oken v uliční fasádě domu v Lidické ulici, 55 tisíc korun užije starokatolický kostel Povýšení sv. Kříže na restaurování varhan.

Na opravu severovýchodní strany fasády včetně omítek a doplnění štukových ornamentů i hydroizolace základového zdiva získal majitel vily v ulici V Nivách 200 tisíc, na obnovu trojice dveří a mozaikového ornamentu podlahy ve vstupní hale sokolovny přispěje státní dotace ve výši 375 tisíc a stejně vysoký příspěvek získá i město Jablonec na obnovu oken a vstupních dveří domu v ulici Husova, kde je mateřská škola.

Snížené alokace v městských programech

Od 1. dubna přijímá oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o dotace do Programu podpory výstavby technické infrastruktury (TI) a do Programu obnovy městské památkové zóny (MPZ). Administraci žádostí zastavila pandemie koronaviru.

„V Programu obnovy MPZ zatím evidujeme tři žádosti o dotace, v Programu TI dvě žádosti do 1. kola (tzv. projektový záměr) a tři žádosti o dotace do kola druhého," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Oba dotační programy však byly vlivem restriktivních opatření upravené, a to tak, aby se v městském rozpočtu 2020 uspořily tři miliony korun. „Návrh vychází z faktu, že dotace se vyplácejí až po realizaci, proto nově budou žadatelé závěrečné vyúčtování na oddělení dotací předkládat až po schválení městského rozpočtu pro rok 2021, nejdříve od 1. března příštího roku," vysvětlila Habadová s tím, že zároveň dochází ke snížení alokace každého z obou městských dotačních programů z částky 1,5 milionu korun na milion jeden.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Jablonec soutěží s obnovenými sály o titul Památka roku
Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu
O cenu památkářů se uchází dvě obnovené památky z Libereckého kraje
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecké sportovní a kulturní subjekty získají více peněz
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn