Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

03.06.2020 14:52:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Ministerstvo kultury letos Jablonci nad Nisou přidělilo dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2020 ve výši necelých 1,4 milionu korun. Zastupitelé schválili obnovu šesti kulturních památek v městské památkové zóně Jablonec nad Nisou.

„Zatímco podíl státní dotace může být až padesátiprocentní, v případě, že objekt vlastní fyzická nebo právnická osoba či církev, přidává svůj minimálně desetiprocentní podíl také město. V letošním roce město přispěje na pět projektů externích žadatelů částkou 354 tisíc korun," vysvětlila vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Celkem 200 tisíc státních dotačních korun tak bude čerpat vlastník domu v Korejské ulici na opravu jižní strany fasády včetně klempířských prvků, 150 tisíc přispěje na výměnu 21 oken v uliční fasádě domu v Lidické ulici, 55 tisíc korun užije starokatolický kostel Povýšení sv. Kříže na restaurování varhan.

Na opravu severovýchodní strany fasády včetně omítek a doplnění štukových ornamentů i hydroizolace základového zdiva získal majitel vily v ulici V Nivách 200 tisíc, na obnovu trojice dveří a mozaikového ornamentu podlahy ve vstupní hale sokolovny přispěje státní dotace ve výši 375 tisíc a stejně vysoký příspěvek získá i město Jablonec na obnovu oken a vstupních dveří domu v ulici Husova, kde je mateřská škola.

Snížené alokace v městských programech

Od 1. dubna přijímá oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o dotace do Programu podpory výstavby technické infrastruktury (TI) a do Programu obnovy městské památkové zóny (MPZ). Administraci žádostí zastavila pandemie koronaviru.

„V Programu obnovy MPZ zatím evidujeme tři žádosti o dotace, v Programu TI dvě žádosti do 1. kola (tzv. projektový záměr) a tři žádosti o dotace do kola druhého," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Oba dotační programy však byly vlivem restriktivních opatření upravené, a to tak, aby se v městském rozpočtu 2020 uspořily tři miliony korun. „Návrh vychází z faktu, že dotace se vyplácejí až po realizaci, proto nově budou žadatelé závěrečné vyúčtování na oddělení dotací předkládat až po schválení městského rozpočtu pro rok 2021, nejdříve od 1. března příštího roku," vysvětlila Habadová s tím, že zároveň dochází ke snížení alokace každého z obou městských dotačních programů z částky 1,5 milionu korun na milion jeden.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Jablonec soutěží s obnovenými sály o titul Památka roku
Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu
O cenu památkářů se uchází dvě obnovené památky z Libereckého kraje
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn