Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

06.12.2019 16:00:41 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Od 1. února budou dětem k dispozici dvě nové třídy v MŠ Arbesova s celkovou kapacitou 44 dětí. Zápis do nových tříd, které jsou výsledkem projektu Navýšení kapacity MŠ Arbesova v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Liberec - Jablonec nad Nisou, je 10. prosince. Celkové náklady na vybudování nového pavilonu přesáhly 36 milionů korun.

Dvě třídy vznikly v zahradě současné Mateřské školy v Arbesově ulici na místě, kde původně stál domek školníka. „Jde o kontejnerovou stavbu ve tvaru L zakotvenou na základové desce, ve kterém jsou dvě třídy pro 20 a 24 dětí včetně šaten a sociálního zařízení," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že zázemí a šatny tu mají také učitelky a celý objekt je bezbariérový. „Odstraněnou zeleň jsme nahradili novou výsadbou tak, aby postupně odclonila zahradu mateřské školy od provozu v Arbesově ulici," dodal Roubíček.

• Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
• Celkové náklady: 36,3 mil. Kč
• Dotace z EU a ČR: 31,5 mil. Kč/ 8 781,30 Kč 

Mimořádně k zápisu v prosinci

„V těchto dnech se ještě školka dokončuje, přesto již 1. února budou prostory připravené pro nástup 44 dětí. Proto nyní vyhlašujeme mimořádný zápis, a to v úterý 10. prosince od 13 do 17 hodin," oznámil náměstek pro školství David Mánek.

Nové třídy jsou určené všem předškolním dětem od tří do šesti let. „K zápisu mohou přijít i rodiče dětí, které dovršily tří let během podzimu, nebo třetí narozeniny teprve oslaví v průběhu zimy či jara. Do MŠ však ze zákona nelze přijmout děti, kterým ještě nebyly ani 2 roky," upřesnila Zuzana Brodská z oddělení školství jabloneckého magistrátu. Kritéria pro přijímání dětí je bydliště v Jablonci nad Nisou, věk dítěte dle data narození a sourozenec, který již školku v Arbesově ulici navštěvuje.

„V souvislosti s tímto navýšením kapacit mšenských mateřských škol je již nyní jisté, že bude od září příštího školního roku zrušené odloučené pracoviště Mateřské školy Mechová, jež po několik let výrazně pomáhalo k bezproblémovému přijímání nejen mšenských dětí. Zabíralo však prostory školní družiny při ZŠ Mozartova 24. Vzhledem ke zvýšení počtu dětí v prvních třídách základní školy je teď nutné vrátit je škole. MŠ Mechová tak bude mít opět svou původní kapacitu čtyř tříd," vysvětlil náměstek Mánek.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída
Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Nová kontejnerová školka má vyrůst v Arbesově ulici

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

V přípravě hráli fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou většinou s týmy z krajského přeboru. Ze všech devíti přípravných zápasů zaznamenali jedinou prohru, proto vládne spokojenost s výsledky i celou přípravou. Cílem do nové sezony je umístění do 3. místa a postup do krajského přeboru. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letní kino v Železném Brodě láká na komedii s Ondřejem Vetchým
FOTO: Fanoušci historie v Martinicích viděli legiovlak i parničku
Veselé příběhy ze života zazpívá Ivo Jahelka v Sedmihorkách
Ralsko: výšlap na český Mount Everest
Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…

Nejčtenější články

08.08.: Obrazem: Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole
07.08.: Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji
07.08.: Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn