Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

06.12.2019 16:00:41 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Od 1. února budou dětem k dispozici dvě nové třídy v MŠ Arbesova s celkovou kapacitou 44 dětí. Zápis do nových tříd, které jsou výsledkem projektu Navýšení kapacity MŠ Arbesova v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Liberec - Jablonec nad Nisou, je 10. prosince. Celkové náklady na vybudování nového pavilonu přesáhly 36 milionů korun.

Dvě třídy vznikly v zahradě současné Mateřské školy v Arbesově ulici na místě, kde původně stál domek školníka. „Jde o kontejnerovou stavbu ve tvaru L zakotvenou na základové desce, ve kterém jsou dvě třídy pro 20 a 24 dětí včetně šaten a sociálního zařízení," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že zázemí a šatny tu mají také učitelky a celý objekt je bezbariérový. „Odstraněnou zeleň jsme nahradili novou výsadbou tak, aby postupně odclonila zahradu mateřské školy od provozu v Arbesově ulici," dodal Roubíček.

• Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
• Celkové náklady: 36,3 mil. Kč
• Dotace z EU a ČR: 31,5 mil. Kč/ 8 781,30 Kč 

Mimořádně k zápisu v prosinci

„V těchto dnech se ještě školka dokončuje, přesto již 1. února budou prostory připravené pro nástup 44 dětí. Proto nyní vyhlašujeme mimořádný zápis, a to v úterý 10. prosince od 13 do 17 hodin," oznámil náměstek pro školství David Mánek.

Nové třídy jsou určené všem předškolním dětem od tří do šesti let. „K zápisu mohou přijít i rodiče dětí, které dovršily tří let během podzimu, nebo třetí narozeniny teprve oslaví v průběhu zimy či jara. Do MŠ však ze zákona nelze přijmout děti, kterým ještě nebyly ani 2 roky," upřesnila Zuzana Brodská z oddělení školství jabloneckého magistrátu. Kritéria pro přijímání dětí je bydliště v Jablonci nad Nisou, věk dítěte dle data narození a sourozenec, který již školku v Arbesově ulici navštěvuje.

„V souvislosti s tímto navýšením kapacit mšenských mateřských škol je již nyní jisté, že bude od září příštího školního roku zrušené odloučené pracoviště Mateřské školy Mechová, jež po několik let výrazně pomáhalo k bezproblémovému přijímání nejen mšenských dětí. Zabíralo však prostory školní družiny při ZŠ Mozartova 24. Vzhledem ke zvýšení počtu dětí v prvních třídách základní školy je teď nutné vrátit je škole. MŠ Mechová tak bude mít opět svou původní kapacitu čtyř tříd," vysvětlil náměstek Mánek.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída
Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Nová kontejnerová školka má vyrůst v Arbesově ulici

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn