Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy

02.06.2020 17:05:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy

Jablonečtí zastupitelé zrušili Fond na zlepšení úrovně bydlení, z něhož občanům města poskytovali zápůjčky na stavby, obnovy nebo rekonstrukce. V rozpočtu města na rok 2020 bylo na fond alokovaných 18 milionů korun. Ty svým rozhodnutím zastupitelé převedli do zvláštní rezervy města, která vznikla v souvislosti s restriktivními opatřeními.

„Letos v dubnu rada města doporučila zastupitelstvu zrušit Fond na zlepšení úrovně bydlení a alokované finanční prostředky převést do zvláštní rezervy města," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Zastupitelé fond a jeho pravidla zrušili ke konci května. Od listopadu loňského do března letošního roku přijalo oddělení rozpočtu a poplatků na odboru ekonomiky dvě žádosti o zápůjčky, kterým město ještě vyhoví. Půjčí tak sto tisíc korun se splatností do tří let na rekonstrukci existující a vybudování chybějící koupelny a WC a 346 tisíc korun se sedmiletou splatností na obnovu fasády.

Fond na zlepšení úrovně bydlení byl zřízený v roce 2001 a poskytoval zápůjčky Jablonečanům na rekonstrukce nebo stavby, které vedly ke zlepšení stavu jejich bydlení. Vytvoření rezervy na restriktivní opatření schválili radní v březnu. Ta je v současné době ve výši 106,6 milionu. korun. Současně s ní vznikla také pětimilionová rezerva na krizové situace, a to snížením městských rezerv. „Čtyři miliony jsme čerpali z klasické rezervy, jeden milion jsme pak odebrali z dvoumilionového rezervy na participativní rozpočet," dodal Kouřil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké jsou dotační programy z rozpočtu města Jablonec pro rok 2020
Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu
Fond na zlepšení úrovně bydlení je občanům k dispozici už 16 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn