Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy

02.06.2020 17:05:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy

Jablonečtí zastupitelé zrušili Fond na zlepšení úrovně bydlení, z něhož občanům města poskytovali zápůjčky na stavby, obnovy nebo rekonstrukce. V rozpočtu města na rok 2020 bylo na fond alokovaných 18 milionů korun. Ty svým rozhodnutím zastupitelé převedli do zvláštní rezervy města, která vznikla v souvislosti s restriktivními opatřeními.

„Letos v dubnu rada města doporučila zastupitelstvu zrušit Fond na zlepšení úrovně bydlení a alokované finanční prostředky převést do zvláštní rezervy města," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Zastupitelé fond a jeho pravidla zrušili ke konci května. Od listopadu loňského do března letošního roku přijalo oddělení rozpočtu a poplatků na odboru ekonomiky dvě žádosti o zápůjčky, kterým město ještě vyhoví. Půjčí tak sto tisíc korun se splatností do tří let na rekonstrukci existující a vybudování chybějící koupelny a WC a 346 tisíc korun se sedmiletou splatností na obnovu fasády.

Fond na zlepšení úrovně bydlení byl zřízený v roce 2001 a poskytoval zápůjčky Jablonečanům na rekonstrukce nebo stavby, které vedly ke zlepšení stavu jejich bydlení. Vytvoření rezervy na restriktivní opatření schválili radní v březnu. Ta je v současné době ve výši 106,6 milionu. korun. Současně s ní vznikla také pětimilionová rezerva na krizové situace, a to snížením městských rezerv. „Čtyři miliony jsme čerpali z klasické rezervy, jeden milion jsme pak odebrali z dvoumilionového rezervy na participativní rozpočet," dodal Kouřil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké jsou dotační programy z rozpočtu města Jablonec pro rok 2020
Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu
Fond na zlepšení úrovně bydlení je občanům k dispozici už 16 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici
Na Smržovce pořádají Tankové dny
V Harrachově chystají již 26. ročník festivalu Keltská noc

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn