Michal Pavlíček slaví životní jubileum na turné Stromboli Fiat Lux
18.02.2016 16:36:38 | Autor: Milena Bauerová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Legendární kytarista Michal Pavlíček oslaví v průběhu turné skupiny Stromboli své 60. narozeniny. Jednou z devíti zastávek turné je i Jablonec nad Nisou, kde koncert pořádá Klub Na Rampě ve čtvrtek 25. února, tentokrát v Eurocentru.
Stromboli odehráli na konci roku 2014 jedinečný koncert v O2 Areně, kde se na pódiu sešli po dlouhých šestnácti letech. Ohlas byl ovšem tak velký, že přidali pár vystoupení v průběhu loňského roku a na začátek toho letošního připravili turné Fiat Lux sestávající z devíti téměř dvouhodinových vystoupení. Základem koncertního programu je průřez celou tvorbou Stromboli, nově skupina představí live podobu písní z posledního alba.
Hlavní slovo bude mít samozřejmě oslavenec a jeho kytary snoubící se s hlasem Báry Basikové za doprovodu Jiřího Veselého. Z Austrálie dorazila Vendula Kašpárková. Otázkou zůstává, zda a kolik koncertních zastávek odbubnuje Klaudius Kryšpín, který má dlouhodobé zdravotní problémy, ovšem oželet lahůdkové turné by nechtěl. Adekvátní náhradou v případě jeho absence bude další vynikající bubeník, Miloš Meier (Dymytry, Michal Palvíček Trio ad.). Svoji nepřehlédnutelnou roli má na koncertech i Vilém Čok.
Koncert v Jablonci začíná ve 20 hodin, vstupenky jsou v předprodeji v Klubu Na Rampě, přes portál evstupenka.cz nebo na místě před koncertem.
Fiat Lux Tour Stromboli 2016
9.2. Kongresové Centrum Zlín
10.2. Sono Centrum -Brno
11.2. Gong - Ostrava
18.2. Kd - Šumperk
19.2. Forum - Třebíč
25.2. Eurocentrum - Jablonec
26.2. Klubcentrum - Ústí Nad Orlicí
6.3. Metropol - České Budějovice
9.3. Stará Tržnica - Bratislava
Související články
Únorový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Únorový program akcí v Klubu Na Rampě
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.