Mezi oceněnými instruktory programu Hasík dva z Libereckého kraje

26.11.2016 15:26:41 | Autor: HZS Livereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Mezi oceněnými instruktory programu Hasík dva z Libereckého kraje

U příležitosti 20. výročí vzniku preventivně výchovného programu "Hasík CZ - Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva" bylo v úterý 22. listopadu v Aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě oceněno 38 nejaktivnějších „hasíkovských" instruktorů z ČR a dalších osobností, které se podílely na vzniku a rozvoji tohoto programu. Mezi oceněnými nechyběli ani zástupci HZS Libereckého kraje.

Pprap. Karel Hrubý ze stanice Česká Lípa se stal instruktorem preventivně výchovného programu „Hasík CZ" pro základní školy v roce 2010. Od té doby působí na základní škole ve Cvikově a dalších dvou v České Lípě, kde proškolil už více než 800 dětí. Pravidelně také vypomáhá ostatním instruktorům při práci v programu „Hasík CZ" na dalších základních školách. Ještě v letošním roce si bude své odborné znalosti rozšiřovat v kurzu instruktorů pro střední školy. Kromě programu „Hasík CZ" se aktivně věnuje další preventivně výchovné činnosti, například na akcích pro letní dětské a příměstské tábory nebo při exkurzích na stanici v České Lípě.

Ocenění za Karla Hrubého, který se nemohl osobně zúčastnit slavnostní akce, převzal náměstek pro prevenci a CNP HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jaroslav Vízner. Další oceněnou byla koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS Libereckého kraje por. Mgr. Iva Michalíčková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasíci v Libereckém kraji nespí, sbírají síly na nový školní rok
Hasičům z Libereckého kraje předávali medaile Za věrnost

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn