Město plné tónů rozezní znovu molo jablonecké přehrady

26.08.2014 17:41:35 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů rozezní znovu molo jablonecké přehrady

Pro velký úspěch uspořádá pořadatel Města plného tónů, městské divadlo, ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou další koncert na mole mšenské přehrady. Tentokrát zde vystoupí Jablonecký komorní orchestr pod taktovkou Luboše Lachmana. Hrát bude ve čtvrtek 28. srpna od 20 hodin.

Jablonecký komorní orchestr není publiku, které sleduje pozorně program Roku české hudby - Města plného tónů, neznámý, protože celý projekt v dubnu zahajoval na jevišti jabloneckého divadla. „Účast v programu Roku české hudby je pro naši školu pochopitelně velká čest. Pokud některý soubor na přání hlavních organizátorů vystoupí v programu dokonce dvakrát, pak je naše radost o to větší. Jablonecký komorní orchestr je svým způsobem jedinečné hudební těleso a své kvality už mnohokrát potvrdil. Vystoupení na molu bude pro mladé muzikanty i dirigenta něco úplně nového a věřím, že se dovedou úspěšně vypořádat i s takto nelehkým úkolem," řekl ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan.

Nabídky si váží i dirigent Luboš Lachman, podle kterého je to skvělý dárek k 10. narozeninám orchestru, ačkoliv svolat jednotlivé členy uprostřed prázdnin nebylo úplně lehké. Jablonecký komorní orchestr začínal hrát v šestičlenném obsazení, dnes čítá 23 členů a odehraje na deset koncertů ročně.

„Jedním ze specifik studentského orchestru je každoroční "tajenka", v jakém složení se sejdeme na letním soustředění, kdy se začíná nacvičovat repertoár nové koncertní sezóny," říká dirigent, který se rozloučil na závěrečném červnovém koncertě ve sv. Anně s šesti nejstaršími hráči. Jejich nástupci prošli křestem při koncertě v závěru týdenního letního soustředění v Hamru na Jezeře. Další příležitost dostanou právě na molu jablonecké přehrady. „Ve čtvrtek se posluchači mohou těšit na speciální program složený ze skladeb z oblasti klasické hudby a známých filmových melodií, včetně čtyř premiér," slibuje Luboš Lachman.

V neděle 31. srpna od 15 hodin se uzavře také cyklus promenádních koncertů v Tyršově parku, na které si obecenstvo velmi rychle zvyklo. Tentokrát bude v altánu hodinu hrát Zámecké saxofonové kvarteto J. Žemličky, které přinese trochu jazzu Jaroslava Ježka, známé evergreeny a muzikálové melodie G. Gershwina či skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, R. Strausse nebo L. van Beethovena.

Program Města plného tónů pak bude mít přestávku až do úterý 16. září, kdy pozve posluchače od 19 hodin do kostela sv. Anny na pořad Labyrint světa a Ráj srdce. Poté bude projekt pomalu spět ke svému vyvrcholení v závěru měsíce, kdy se opět vrátí na jeviště městského divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny završil koncert Dechové harmonie
Hudební dua na Mírovém náměstí, swing v Tyršově parku
PAF 2014 znovu na přehradě předvede, jak vypadá multižánrový festival
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Město plné tónů nyní sází na cimbálovku a klavírního virtuosa
O prázdninách si užijete koncerty v jabloneckých Tyršových sadech
Jablonečané přivítali svatojánskou noc hudbou znějící z mola
Město plné tónů - týden třetí je ve znamení koncertů ZUŠ

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn