Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

15.06.2015 20:45:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

Aktualizováno: Druhý ročník festivalu Město plné tónů, které probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, nabídne svým divákům tento týden kromě scény na Mírovém náměstí také slavnostní prostory kostela sv. Anny, kamenné podium městského divadla i romantiku přehradního mola. Svou hudbu si tak najde milovník téměř každého hudebního stylu.

V úterý se bude v kostele sv. Anny slavit. „Od 18 hodin je zde připravený slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru z naší školy k jeho 10. výročí založení," řekl ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan.

Ve stejný den je pro fanoušky jazzu připravený koncert světově známého slovenského jazzového trumpetisty Laca Deczi a jeho kapely Celula New York. „Na své turné si pozval také několik hostů, a to amerického hráče na foukací harmoniku Chrise DePino, zpěváka, kytaristu a klavíristu Franka Bartoše i zpěvačky Lindu Milotovou, Miru Deckerovou a Annu Černou," uvedl ředitel městského divadla Pavel Žur s tím, že slavného jazzmana uvidí ještě ve středu dopoledne od 9 hodin školáci a studenti.

Středa odpoledne už tradičně patří otevřené scéně na Mírovém náměstí. „Tentokrát se zde představí od 16 hodin soubory Violka a Jazztet naší základní umělecké školy," zve za pořadatele Vít Rakušan.

A v pátek večer už se rozezní Město plné tónů na hladině jablonecké přehrady. První letošní produkce na mole patří Podkrkonošskému symfonickému orchestru. „Zazní Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova polka z Prodané nevěsty," zve v pátek na osmou hodinu večer k přehradě Pavel Žur.

Pozor! Aktuální doplnění (18. 6. 2015):

Z důvodu nepříznivého počasí, kdy teploty dle předpovědi budou klesat pod 15 °C a jsou hraniční pro realizaci koncertu pod širým nebem, se koncert Podkrkonošského symfonického orchestru (PSO) v pátek 19. 6. přesouvá z mola jablonecké přehrady do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Začátek ve 20 hodin, vstup je zdarma! 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival 2015
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský
Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků
Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn