Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

15.06.2015 20:45:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

Aktualizováno: Druhý ročník festivalu Město plné tónů, které probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, nabídne svým divákům tento týden kromě scény na Mírovém náměstí také slavnostní prostory kostela sv. Anny, kamenné podium městského divadla i romantiku přehradního mola. Svou hudbu si tak najde milovník téměř každého hudebního stylu.

V úterý se bude v kostele sv. Anny slavit. „Od 18 hodin je zde připravený slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru z naší školy k jeho 10. výročí založení," řekl ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan.

Ve stejný den je pro fanoušky jazzu připravený koncert světově známého slovenského jazzového trumpetisty Laca Deczi a jeho kapely Celula New York. „Na své turné si pozval také několik hostů, a to amerického hráče na foukací harmoniku Chrise DePino, zpěváka, kytaristu a klavíristu Franka Bartoše i zpěvačky Lindu Milotovou, Miru Deckerovou a Annu Černou," uvedl ředitel městského divadla Pavel Žur s tím, že slavného jazzmana uvidí ještě ve středu dopoledne od 9 hodin školáci a studenti.

Středa odpoledne už tradičně patří otevřené scéně na Mírovém náměstí. „Tentokrát se zde představí od 16 hodin soubory Violka a Jazztet naší základní umělecké školy," zve za pořadatele Vít Rakušan.

A v pátek večer už se rozezní Město plné tónů na hladině jablonecké přehrady. První letošní produkce na mole patří Podkrkonošskému symfonickému orchestru. „Zazní Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova polka z Prodané nevěsty," zve v pátek na osmou hodinu večer k přehradě Pavel Žur.

Pozor! Aktuální doplnění (18. 6. 2015):

Z důvodu nepříznivého počasí, kdy teploty dle předpovědi budou klesat pod 15 °C a jsou hraniční pro realizaci koncertu pod širým nebem, se koncert Podkrkonošského symfonického orchestru (PSO) v pátek 19. 6. přesouvá z mola jablonecké přehrady do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Začátek ve 20 hodin, vstup je zdarma! 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival 2015
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský
Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků
Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn