Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

15.06.2015 20:45:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

Aktualizováno: Druhý ročník festivalu Město plné tónů, které probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, nabídne svým divákům tento týden kromě scény na Mírovém náměstí také slavnostní prostory kostela sv. Anny, kamenné podium městského divadla i romantiku přehradního mola. Svou hudbu si tak najde milovník téměř každého hudebního stylu.

V úterý se bude v kostele sv. Anny slavit. „Od 18 hodin je zde připravený slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru z naší školy k jeho 10. výročí založení," řekl ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan.

Ve stejný den je pro fanoušky jazzu připravený koncert světově známého slovenského jazzového trumpetisty Laca Deczi a jeho kapely Celula New York. „Na své turné si pozval také několik hostů, a to amerického hráče na foukací harmoniku Chrise DePino, zpěváka, kytaristu a klavíristu Franka Bartoše i zpěvačky Lindu Milotovou, Miru Deckerovou a Annu Černou," uvedl ředitel městského divadla Pavel Žur s tím, že slavného jazzmana uvidí ještě ve středu dopoledne od 9 hodin školáci a studenti.

Středa odpoledne už tradičně patří otevřené scéně na Mírovém náměstí. „Tentokrát se zde představí od 16 hodin soubory Violka a Jazztet naší základní umělecké školy," zve za pořadatele Vít Rakušan.

A v pátek večer už se rozezní Město plné tónů na hladině jablonecké přehrady. První letošní produkce na mole patří Podkrkonošskému symfonickému orchestru. „Zazní Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova polka z Prodané nevěsty," zve v pátek na osmou hodinu večer k přehradě Pavel Žur.

Pozor! Aktuální doplnění (18. 6. 2015):

Z důvodu nepříznivého počasí, kdy teploty dle předpovědi budou klesat pod 15 °C a jsou hraniční pro realizaci koncertu pod širým nebem, se koncert Podkrkonošského symfonického orchestru (PSO) v pátek 19. 6. přesouvá z mola jablonecké přehrady do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Začátek ve 20 hodin, vstup je zdarma! 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival 2015
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský
Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků
Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Libštátský vánoční jarmark se koná popatnácté ve dvoře U Janatů

Už 15. ročník vánočního jarmarku v Libštátě se bude konat v sobotu 14. prosince od 10 hodin U Janatů ve dvoře pod zastávkou Českých drah. Nově bude stánek s vyřezávanými dřevěnými figurkami a puzzle výrobky. Také pečení sejkor bude nově na otevřeném ohni. Současně bude prodej vánočních stromků všeho druhu. Více podrobností

Českolipské muzeum se na více než rok uzavře pro veřejnost

Hlavní budova Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se od 1. ledna příštího roku uzavře. Až do 28. února roku 2021 zde totiž bude probíhat stavební projekt vedoucí ke snížení energetické náročnosti celého sídla. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a výstavní prostory muzea i galerie. Projekt zateplování vyjde kraj na přibližně 14,6 milionu korun včetně DPH.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Pohodové vánoční trhy vykouzlily v Turnově adventní náladu
Adventní koncert v jablonecké nemocnici se opět vydařil
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
11.12.: Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto
11.12.: Na Pomerančovém mítinku startovalo přes 800 atletických nadějí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn