Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

15.06.2015 20:45:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů pokračuje Laco Deczim i symfonií na přehradním mole

Aktualizováno: Druhý ročník festivalu Město plné tónů, které probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, nabídne svým divákům tento týden kromě scény na Mírovém náměstí také slavnostní prostory kostela sv. Anny, kamenné podium městského divadla i romantiku přehradního mola. Svou hudbu si tak najde milovník téměř každého hudebního stylu.

V úterý se bude v kostele sv. Anny slavit. „Od 18 hodin je zde připravený slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru z naší školy k jeho 10. výročí založení," řekl ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan.

Ve stejný den je pro fanoušky jazzu připravený koncert světově známého slovenského jazzového trumpetisty Laca Deczi a jeho kapely Celula New York. „Na své turné si pozval také několik hostů, a to amerického hráče na foukací harmoniku Chrise DePino, zpěváka, kytaristu a klavíristu Franka Bartoše i zpěvačky Lindu Milotovou, Miru Deckerovou a Annu Černou," uvedl ředitel městského divadla Pavel Žur s tím, že slavného jazzmana uvidí ještě ve středu dopoledne od 9 hodin školáci a studenti.

Středa odpoledne už tradičně patří otevřené scéně na Mírovém náměstí. „Tentokrát se zde představí od 16 hodin soubory Violka a Jazztet naší základní umělecké školy," zve za pořadatele Vít Rakušan.

A v pátek večer už se rozezní Město plné tónů na hladině jablonecké přehrady. První letošní produkce na mole patří Podkrkonošskému symfonickému orchestru. „Zazní Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova polka z Prodané nevěsty," zve v pátek na osmou hodinu večer k přehradě Pavel Žur.

Pozor! Aktuální doplnění (18. 6. 2015):

Z důvodu nepříznivého počasí, kdy teploty dle předpovědi budou klesat pod 15 °C a jsou hraniční pro realizaci koncertu pod širým nebem, se koncert Podkrkonošského symfonického orchestru (PSO) v pátek 19. 6. přesouvá z mola jablonecké přehrady do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Začátek ve 20 hodin, vstup je zdarma! 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival 2015
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský
Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků
Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn