Město plné tónů nyní sází na cimbálovku a klavírního virtuosa

01.08.2014 16:21:52 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů nyní sází na cimbálovku a klavírního virtuosa

Ačkoliv počasí začíná ukazovat méně vlídnou tvář, v Jablonci zdárně pokračuje program Města plného tónů. Nyní je na řadě cimbálovka i koncert klavírního virtuosa.

Nedělní hodinové promenádní koncerty v Tyršových sadech si velmi rychle našly své příznivce. V příjemné atmosféře parku ve stínu vzrostlých stromů hudba zpříjemňuje nedělní odpoledne. Tentokrát, v neděli 3. srpna, se altán stane od 15 hodin podiem pro Cimbálovou hudbu Bohuslava Eliáše. „Kapela více jak 16 let hraje v tradičním obsazení - cimbál, housle, klarinet a kontrabas, někdy je doplní i viola. Repertoár je zaměřený hlavně na lidové písně jižní Moravy," představila cimbálovku jednatelka Eurocentra Marta Procházková.

Na vrtkavé počasí nebude spoléhat další z řady středečních koncertů. „Na středu 6. srpna pozveme milovníky hudby do městského divadla, kde je od 19 hodin připravený klavírní koncert Ivo Kahánka," zve ředitel divadla Pavel Žur.

Klavírista Kahánek je jabloneckému publiku dobře známý, protože zde účinkuje poměrně pravidelně. Je jedním z nejvýraznějších talentů mladé generace pianistů, vítězem Mezinárodní soutěže Pražské jaro 2004. Známý je širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu. Na tento koncert je jednotné vstupné 100 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
O prázdninách si užijete koncerty v jabloneckých Tyršových sadech
Jablonečané přivítali svatojánskou noc hudbou znějící z mola
Tóny naplní kostel i jabloneckou přehradu
Město plné tónů - týden třetí je ve znamení koncertů ZUŠ
Koncertem sboru Janáček odstartovaly hudební středy před radnicí
Rok české hudby v Jablonci zahájili místní hudebníci
Rok české hudby naplní Jablonec tóny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj "O pojizerský štít" úspěšně skončil.
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn