Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ

31.05.2016 23:50:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ

Druhý ročník festivalu Město plné tónů začíná nabírat obrátky. Během tří dnů se bude hrát v kostele sv. Anny, na náměstí Dr. Farského a na Mírovém náměstí.

Hlavním aktérem trojice koncertů je jablonecká základní umělecká škola. Ta bude také garantem červnového programu na Mírovém náměstí. „Je zavazující připravit kvalitní program, ale věřím, že i letos obstojíme se ctí," řekl ředitel ZUŠ Vít Rakušan.

První koncert se odehrál v pondělí 30. května, v kostele sv. Anny. Tady se představili absolventi umělecké školy, tedy již zkušení účinkující. „Úterní program začíná na náměstí Dr. Farského ve 13 hodin a je to již tradiční Klavír pod širým nebem. Všichni doufáme, že se vydaří počasí, protože pak je to velmi příjemné odpoledne, kdy se lidé zastavují, poslouchají nebo si sedají na lavičky v blízkosti fontány," podotkl Rakušan.

„Ve středu se letos poprvé sejdeme v 16 hodin na Mírovém náměstí, kde vyroste podium. Na něm vystoupí Dechový orchestr ZUŠ. Už se těším, že takto budeme celé léto zpříjemňovat vždy jednu středeční hodinku všem, kdo zajdou do restaurační zahrádky na náměstí například na kávu," připomněl náměstek primátora Pavel Svoboda, který stejně jako v loňském roce převzal nad projektem Město plné tónů záštitu.

V příštím týdnu zamíří festival Město plné tónů kromě Mírového náměstí také na letní scénu Eurocentra a představí divákům divadelní inscenaci v provedení libereckého Divadla F. X. Šaldy, a to Molierovu komedii Škola žen.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci se podruhé koná festival Město plné tónů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
19.11.: Pozvánka na již devátý ročník Charitativního zumba maratonu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn