Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ

31.05.2016 23:50:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ

Druhý ročník festivalu Město plné tónů začíná nabírat obrátky. Během tří dnů se bude hrát v kostele sv. Anny, na náměstí Dr. Farského a na Mírovém náměstí.

Hlavním aktérem trojice koncertů je jablonecká základní umělecká škola. Ta bude také garantem červnového programu na Mírovém náměstí. „Je zavazující připravit kvalitní program, ale věřím, že i letos obstojíme se ctí," řekl ředitel ZUŠ Vít Rakušan.

První koncert se odehrál v pondělí 30. května, v kostele sv. Anny. Tady se představili absolventi umělecké školy, tedy již zkušení účinkující. „Úterní program začíná na náměstí Dr. Farského ve 13 hodin a je to již tradiční Klavír pod širým nebem. Všichni doufáme, že se vydaří počasí, protože pak je to velmi příjemné odpoledne, kdy se lidé zastavují, poslouchají nebo si sedají na lavičky v blízkosti fontány," podotkl Rakušan.

„Ve středu se letos poprvé sejdeme v 16 hodin na Mírovém náměstí, kde vyroste podium. Na něm vystoupí Dechový orchestr ZUŠ. Už se těším, že takto budeme celé léto zpříjemňovat vždy jednu středeční hodinku všem, kdo zajdou do restaurační zahrádky na náměstí například na kávu," připomněl náměstek primátora Pavel Svoboda, který stejně jako v loňském roce převzal nad projektem Město plné tónů záštitu.

V příštím týdnu zamíří festival Město plné tónů kromě Mírového náměstí také na letní scénu Eurocentra a představí divákům divadelní inscenaci v provedení libereckého Divadla F. X. Šaldy, a to Molierovu komedii Škola žen.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci se podruhé koná festival Město plné tónů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Program kin v Jablonci nad Nisou od 9. do 22. července
Obrazem: Rally Bohemia 2020
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn