Město Jablonec snížilo nájemné podnikatelům o 30 % na tři měsíce

27.06.2020 10:31:07 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec snížilo nájemné podnikatelům o 30 % na tři měsíce

Jablonec nad Nisou chce podpořit podnikatele, provozující svou živnost v městských objektech. Proto jim umožní přihlásit se do státního programu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Covid-Nájemné. Podmínkou kompenzace nájemného o státní příspěvek je, aby pronajímatel snížil nájemné o 30 % v měsících duben, květen a červen.

„Do programu MPO se mohou hlásit jen podnikatelé, kteří museli v době nouzového stavu své provozovny uzavřít, a to od čtvrtka 26. června. Musí však před podáním žádosti mít uhrazených alespoň polovinu nájemného," informoval ekonomický náměstek Jablonce nad Nisou Milan Kouřil.

Příspěvek z ministerského programu mohou získat ti, komu pronajímatel, v tomto případě město, sníží po dobu měsíců duben, květen a červen nájemné o 30 %. „Nájemce tak zaplatí 20 % nájemného a z programu Covid-Nájem může získat 50 % z celkové částky," vysvětlil náměstek Kouřil. „Toto opatření bude mít dopad do rozpočtu města ve výši 482 tisíc korun," dodal.

Zastupitelé slevu pro nájemce v městských prostorách odsouhlasili. Bližší informace k programu Covid-Nájem jsou na www.mpo.cz, kde jsou potřebné formuláře i čestná prohlášení. Žádat o příspěvek je možné do vyčerpání alokované částky.

První vstřícné rozhodnutí k podnikatelům v městských nemovitostech učinili městští radní na začátku dubna, kdy svým rozhodnutím odložili platby nájemného do 31. července tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poradna pro podnikatele v Jablonci nechává dveře otevřené
Jablonec nad Nisou nabízí pomocnou ruku živnostníkům a podnikatelům
Poslanec Beitl daroval školám a školkám v kraji více jak 860 respirátorů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Jablonec přistoupí ke druhému kolu restrikcí. Chce uspořit 50 milionů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn