Město Jablonec a Grepa pomáhají distanční online výuce ve školách

25.11.2020 07:36:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec a Grepa pomáhají distanční online výuce ve školách

Statutární město Jablonec nad Nisou zareagovalo na naléhavou potřebu chybějícího počítačového vybavení v místních základních školách k zajištění distanční výuky a mimořádně uvolní ze svého rozpočtu částku 410 tisíc korun pro nákup 55 notebooků nebo tabletů.

K pomoci se připojila i firma Grepa Networks bývalého primátora Milana Kroupy, která nakoupila pro pět základních škol dalších 40 notebooků v přibližné hodnotě 260 tisíc korun. Notebooky školy využijí pro online vzdělávání dětí a zapůjčí je přímo rodinám, které to potřebují.

„Rozhodli jsme se pomoci a poskytnout finanční prostředky na nákup počítačové techniky k zajištění online výuky. Vyšli jsme z konkrétních požadavků škol. Ty nyní většinou disponují notebooky zakoupenými z prostředků poskytnutých MŠMT. Některé však na dodání techniky stále čekají, protože se opožďují dodavatelé. Z průzkumu mezi řediteli základních škol vyplynulo, že by nad rámec tohoto příspěvku ze strany MŠMT potřebovali další techniku. Ta bude zpočátku sloužit dětem, které se zatím nemohly účastnit distanční výuky. Po návratu všech dětí do škol by pak mohly vzniknout takzvaně tabletové, popřípadě notebookové učebny k využití při běžné prezenční výuce," uvedl náměstek primátora pro oblast školství David Mánek.

Své rozhodnutí darovat jabloneckým školám 40 notebooků komentoval majitel společnosti Grepa Networks Milan Kroupa: „Už při svém působení na pozici primátora Jablonce jsem se snažil povzbudit místní firmy ke sponzorským aktivitám ve veřejném sektoru. Logicky jsem i teď chtěl jít tak trochu příkladem, když jsem reagoval na výzvu Davida Mánka směrovanou jabloneckým podnikatelům, jejímž prostřednictvím hledal pro školy partnery, kteří by počítačové vybavení rychle dodali."

Michaela Hanyšová, ředitelka ZŠ 5. května, vysvětlil situaci ve své škole: „Zavedení konceptu online distanční výuky u nás dlouho bránil prostý fakt, že v rodinách našich žáků potřebná technika chyběla. Až s pomocí od MŠMT, kterou zásadním způsobem nyní doplnila pomoc od města a soukromého sponzora, jsem mohla připravit 15 smluv o zápůjčce notebooků zejména pro žáky 2. stupně. Věřím, že díky tomu se u nás distanční výuka konečně rozjede naplno a později techniku využijeme k dalším formám vzdělávání."

„Přestože tato nemalá investice si vyžádá schválení rozpočtové změny, kterou projedná rada města až 3. prosince, už nyní máme koaliční shodu na tom, že vybavení je potřeba co nejdříve. Školy tak mohou s prostředky od města počítat a techniku bez obav objednávat již nyní," dodal David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí památku Spusty a Messnera

Jako každý rok i v sobotu 16. ledna si členové české a polské horské služby a její příznivci připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři na úbočí položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Pro Horskou službu je to akce, kdy si členové připomenou, že zachraňují lidské životy, ale zároveň při této práci mohu ztratit kolegy a kamarády. Více informací

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru
Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům
Meteorologové varují v noci z neděle na pondělí před větším mrazem
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938

Nejčtenější články

16.01.: Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
15.01.: Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn