Městem pro byznys v Libereckém kraji za rok 2013 se stal Železný Brod

17.10.2013 14:00:57 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Městem pro byznys v Libereckém kraji za rok 2013 se stal Železný Brod

Rychlost vyřizování agendy, odbornost úředníků, nízké ceny bytů i stavebních pozemků. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Libereckého kraje stal Železný Brod, který si tak oproti loňsku polepšil o čtyři místa.

Fotografie zachycuje starostu města - André Jakubičku spolu s cenou a majitele firmy Detesk s.r.o. - pana Ivana Kalouska před radnicí v Železném Brodě. Foto: Archív města Železný Brod.

Na druhém místě skončil loňský vítěz Jablonec nad Nisou. Třetí příčku ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, obsadil Tanvald.

„Radnice s podnikateli na jedné lodi. Není to utopie!" Takové bylo základní motto letošního udělování ceny týdeníku Ekonom - Město pro byznys. V rámci této ceny byla města hodnocena na základě 42 kritérií rozdělených do dvou podoblastí - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Železný Brod udržuje tradici skla

„Jsou tu levné a dostupné obecní byty, příznivé ceny pozemků, vysoký počet lékařů a dobrá infrastruktura. Radnice aktivně spolupracuje s místními podnikateli a snaží se podporovat jejich činnost. Železný Brod je především městem skla, a proto je nesmírně důležité udržovat jeho tradici. I přes nepříznivý hospodářský vývoj minulých let zde funguje úctyhodný počet drobných živnostníků, malých a středních sklářských firem, za což je vedení města nesmírně rádo," uvedl starosta Železného Brodu André Jakubička.

Stěžejním partnerem a velkým podporovatelem kultury, společenského života a sportu bylo dříve pro město Železnobrodské sklo. Se zánikem této dominantní firmy došlo samozřejmě v této oblasti k značnému útlumu, ne však úplnému. I dnes se najdou podnikatelé, kteří nezištně pomáhají v jimi vybraných oblastech.

Do soutěže mohlo město nominovat pouze jednu firmu, jejíž spolupráci s radnicí by rádo vyzdvihlo. Za Železný Brod byla vybrána sklářská firma Detesk s.r.o. „Výběr byl pro nás nesmírně těžký, partnerů města v oblasti filantropie je hned několik. Detesk jako největší zaměstnavatel v Železném Brodě aktivně spolupracuje s radnicí a podporuje místní neziskové organizace, jednotlivé kulturní nebo sportovní akce. Výrazně přispívá k rozvoji sklářského cestovního ruchu a propagaci města. Myslím, že si nominaci opravdu zasloužil," dodal André Jakubička.

Jablonec neobhájil dvě minulá vítězství

Druhé místo si z letošního ročníku odnáší Jablonec nad Nisou, kterému se do třetice nepodařilo obhájit své loňské a předloňské vítězství. Velmi dobré hodnocení ale přesto získal za rozsah úředních hodin na radnici, kvalitní emailovou komunikaci či za nejnižší nezaměstnanost ze všech obcí. Třetí Tanvald se může pochlubit vstřícností a ochotou úředníků, cenou za odvoz odpadu, nebo podporou veřejné dopravy.

V letošním roce je součástí projektu Město pro byznys také Cena týdeníku Ekonom, která vyzdvihuje firmy, jež pro své město dělají víc, než je náplň jejich práce. Tyto firmy nominují samotní starostové. V Libereckém kraji tuto cenu získala společnost CHARVÁT AXL ze Semil. V rámci sponzorství tato firma finančně podporuje akci města Westernový den. Financuje také místní sociální, sportovní či kulturní spolky a organizace, a to v hodnotě takřka čtvrt milionu korun.

Pořadí obcí:
1. Železný Brod
2. Jablonec nad Nisou
3. Tanvald
4. Semily
5. Turnov
6. Frýdlant
7. Liberec
8. - 9. Česká Lípa
8. - 9. Nový Bor
10. Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn