Měsíc dobrodružství Heleny Erbenové v Číně

15.10.2015 18:20:03 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonecko

Měsíc dobrodružství Heleny Erbenové v Číně

Měsíc závodění s Thule Adventure Team v Číně. Čtyři týdny, čtyři místa konání - to jsou čtyři Adventure závody. Zraněný kotník, kvůli kterému musela vynechat ME v Xterra v Anglii ještě nebyl vůbec v pořádku, ale vše překonala...

Helena je členkou švédského týmu Thule, se kterým se se již jednou zúčastnila čtyřdenního etapového závodu v jižní Číně - Baise, Adventure Moutain Challange, China 2015. Do týmu ji pozval majitel a kapitán týmu Martin Flinta, Švéd s pěkným českým jménem, ale bez znalosti jediného českého slova. Tým byl sice švédský, ale byli v něm členové ze všech koutů světa. Tým se skládá ze tří mužů a jedné ženy - Heleny Erbenové. Při závodě musejí všichni jít všechno a neměli by se od sebe vzdálit na více jak 100 metrů. Takže sejít se až v cíli nepřipadá v úvahu, to by zavánělo buď diskvalifikací nebo v lepším případě penalizací.

Po návratu z těchto dobrodružství se Helena podělila o své zážitky:

39328/prev_1444926466_11986332_780829432025560_2875328090881344058_n.jpg<br />Autor: První závod Siquan (2.5km plavání, 20km Kajak, 22km brusle, 48km bike, běh a slanění, 30km Kajak, 44km bike, 30-40km orientační běh) ...Plavání na špagátech, aby jsem se neztratili jsem zvládli nejrychleji, na kajaku kličkovali mezi rybářskými sítěmi a nemohli chytit GPS signál, nakonec jsme ještě pětkrát vylévali vodu z kajaku, což byl pro mě hodně emotivní zážitek a propadli se na třetí místo. Na bruslích měla přijít moje chvíle a konečně někoho taky táhnout Ale po pár kilometrech se Samovi uvolnila spodní část brusle od horní a bylo po závodění. Sam běžel v ponožkách asi 5km, pak jsem brusli provizorně opravila tkaničkou a Martin to na ní soupaží dojel, ztratili jsme 17 minut a několik pozic... Pak ale začala stíhací jízda. Dogal byl hlavní mašinkou a nám se podařilo se na konci biku dotáhnout na druhý Raw AT, ale tým Torpedo 7 bylo hodně daleko vepředu. Slanění z hotelu ve kterém jsme bydleli a znovu na kajak, tentokrát 30km a Práce přes 4 hodiny, znovu na biku. Dogal už byl unavený po biku, kdy mě měl na laně skoro celou dobu a po těžké práci semnou na kajaku. Tak mě občas tahal Sam, bohužel v jedné zatáčce jsem úplně neodhadla situaci a lanem jsem se nechala stáhnout k zemi, sedřený loket i koleno... No, nic jedeme dál! Držíme si třetí pozici a přezouváme na orienťák, berem čelovky, jídlo, pití a vyrážíme. Nakonec jsme ho zvládli skvěle. Místo 30 - 40km jsem naběhli 26km. Sam s GPS a Martin s mapou odvedli skvělou práci a my těch 17 kontrol nasbírali ve skvělém čase. Před poslední kontrolou jsem se dotáhli na vedoucí Raw a v závěru měli víc sil. A i když jsem cílovou páskou proběhli jako první, první jsem nakonec nebyli, penalizace za zapomenutí GPS trackeru nás posunula na druhé místo. Torpedo 7 na orienťáku trochu kufrovalo a naběhlo 40km, což je odsunulo na třetí místo. Výsledný čas byl kolem 15 hodin a nádherný zážitek.

Druhý závod Adventure Race Red Bull Challange se startoval v místě, kde začíná Velká Čínská zeď a také se po ní běželo. Tentokrát to byl závod dvoučlenných týmů. Závod se startoval orientačním během městem (ztratili jsem s Martinem 17 minut na nejrychlejší mix pár, ale nevěříme, že oběhali všechny kontroly) a vydali se na stíhací běh po čínské zdi. Bylo to nádherné, velmi prudké,nahoru dolu 13km, ale neskutečný zážitek. Po krosu následoval Biatlon 8 km a závěrečný kajak. Ve velkém vedru jsme s Martinem vyhráli Mix týmy a den před závodem si užili natáčení s Red Bull týmem na Čínské Zdi.

39328/prev_1444926621_12065470_780828835358953_4815414203575233700_n.jpg<br />Autor: Třetí závod Wulong Mountain Adventure Race - čtyřdenní závod. Tady jsem pochopila, proč se tomu říká Adventure - dobrodružství. První den - Prolog (7km běh,4km biatlon, 10km bike) a první místo o pár vteřinek i přes zamotané lano v přehazovačce. Druhý den - (16km kajak na řece, 4km výběh, 8km biatlon, 32km bike,6km běh, 11km orientační běh). Super zážitek na tekoucí řece, škrábání neskutečným krpálem nahoru, velmi těžký biatlon a bike s převýšení přes 2000 metrů, kde jsem si vybudovali už pětiminutový náskok, aby jsem ho díky špatnému značení zase ztratili. Síly a koncentrace na závěrečný orienťák už moc nebylo a tak jsem etapu dokončili na třetí pozici a ztatili tak žlutý trikot. Třetí den - (plavání 1km, bike 32km, kaňonig a slaňování v řece 8km, kajak 20km, běh 2km). Sice v depu první tým po plavání, ale pomalé depo a na kolo vyrážíme jako čtvrtí. Zase prší a je všude hrozný bláto, jako předchozí dva dny. Kolo je zase s velkým převýšením, něco jsem stáhli a díky rychlému depu vybíháme na slaňování jako první. Šílený zážitek běžet v sedáku s helmou a ještě záchrannou vestou a litrem vody a trochou jídla... Moje první slaňování řekou a skákání ze 4 metrových skal do vody, užasný!!!! Jen kdyby ta voda nebyla tak studená.... Kajak mezi nádhernými skalami a závěrečný výběh po schodech a průběh jeskyní a druhé místo v etapě (škoda, že jsem se nechali těsně před slaněním předběhnout). Čtvrtý den - (bike 31km, běh 14km, kajak 8km, běh 7km). Původně byl na programu ještě průběh jeskyní, ten ale museli pořadatelé kvůli vydatným dešťům zrušit...Na biku už jsme moc sil neměli a na běh přezouvali na třetím místě, na běhu nahoru dolu se nám podařilo něco stáhnout, na kajaku tentokrát moc ne, ale závěrečným během jsme se ještě snažili dotáhnout na druhý Torpéda, ale o 16 vteřin nám to uteklo a celkově jsem se ztrátou pěti minut obsadili druhé místo!!!

Čtvrtý závod Adventure Games Zunyi - šílený dvoudenní závod, běh, orientační běh, bike a různé dovednosti. Moc se mi o tomto závodě psát nechce. Zkusím najít video z první překážky, protože mám pocit, že popis by byl naprosto nedostačující. Znouvu jsme po velkém boji, kdy v orienťáku jsem ztratili přes pět minut a v závěrečném běhu bojovali jako lvi tak nám to o minutu a půl nestačilo na vítězná Torpeda 7. Za odměnu po šesti hodinové bahenní koupeli, koupel ve studené řece a čtyřhodinové čekání na vyhlášení... Uffffff, už se mi chce opravdu domů!!!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn