Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

12.04.2014 08:21:41 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

Dozvuky lednových Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR bylo slyšet v úvodu dubna v bowlingovém Buddy baru v liberecké Tipsport areně. Statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová a šéf krajských sportovců ČUS Vladimír Boháč zde ocenili všechny medailisty a účastníky české mládežnické varianty zimní olympiády.

Reprezentace Libereckého kraje získala na VI. hrách celkem 38 medailí a s převahou obhájila již šest let trvající nadvládu v celkovém pořadí krajů. Účastníci si odnesli knihy Soči 2014 a další pozornosti věnované Libereckým krajem.

Na závěr setkání došlo na přátelské klání v bowlingu, při němž, po počátečních zkušebních a ne příliš povedených pokusech, začaly padat kuželky jak na běžícím pásu. Inu, hráli, a s velkou vervou, mladí a talentovaní sportovci.

„Jsem ráda, že se s Vámi mohu setkat i v jiném prostředí než na sportovištích. Se zájmem jsem sledovala olympiádu a některé ze zde přítomných jsem měla možnost vidět i přímo v akci na Vysočině. Jistě jste se všichni dívali na olympiádu v Soči a já si přeji, aby účast na republikové dětské olympiádě byla třeba takovým předstupněm a dostatečnou motivací pro případnou účast na té velké olympiádě. Sportování sice někdy bolí, ale přináší neopakovatelné zážitky a určitě stojí za to u sportu, a to nejen toho vrcholového, vydržet," uvedla Zuzana Kocumová.

Setkání medailistů a účastníků Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Sportovní komisi Rady Libereckého kraje se slavnostního odpoledne zúčastnil její předseda Vladimír Boháč, který doplnil: „Mám z Vašich výsledků upřímnou radost. Zasloužíte pochvalu i ocenění, které ale rovněž patří trenérům, sportovnímu doprovodu a rodičům za jejich podporu. Přeji si, aby ve Vás zůstala láska ke sportu, výkonnostně jste rostli a předváděli další dobré výkony."

Mladí reprezentanti získali celkem 38 medailových pozic, z nichž bylo 15 zlatých (2 alpské lyžování, 3 běžecké lyžování, 3 biatlon, 3 lyžařský orientační běh a 4 snowboard), 13 stříbrných (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 4 biatlon, 1 lyžařský orientační běh a 2 snowboard) a 10 bronzových (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 2 biatlon, 1 rychlobruslení a 1 snowboard). K tomu nadějní sportovci přidali dalších 18 umístění na čtvrtém až šestém místě.

Nejúspěšnější závodnicí Libereckého kraje se stala jilemnická běžkyně na lyžích Marie Rysulová se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Nejúspěšnějším závodníkem, z pohledu počtu získaných medailí, byl jablonecký biatlonista Štěpán Machač, který si přivezl tři zlaté medaile a stal se nepsaným králem biatlonových disciplín v kategorii mladších žáků. Právě těmto dvěma mladým sportovcům připadlo právo nakrojit velký metrový marcipánový dort, který byl na oslavě pro šedesátku olympioniků připraven jako poděkování za jejich medaile a výkony.

„Věříme, že naši mladí sportovci budou pokračovat ve šňůře úspěchů a při Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR opět převezmou vládu nad ostatními kraji," uzavřela náměstkyně hejtmana.

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj suverénně vyhrál hodnocení zimní dětské olympiády

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zasněžených silnicích v kraji havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem. Další informace

Český ráj je oficiální certifikovanou turistickou destinací

Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
KAM ZA SPORTEM: 15. 12. – 17. 12. 2018
Senzační loučení Jablonce s Evropou
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT