Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

12.04.2014 08:21:41 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

Dozvuky lednových Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR bylo slyšet v úvodu dubna v bowlingovém Buddy baru v liberecké Tipsport areně. Statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová a šéf krajských sportovců ČUS Vladimír Boháč zde ocenili všechny medailisty a účastníky české mládežnické varianty zimní olympiády.

Reprezentace Libereckého kraje získala na VI. hrách celkem 38 medailí a s převahou obhájila již šest let trvající nadvládu v celkovém pořadí krajů. Účastníci si odnesli knihy Soči 2014 a další pozornosti věnované Libereckým krajem.

Na závěr setkání došlo na přátelské klání v bowlingu, při němž, po počátečních zkušebních a ne příliš povedených pokusech, začaly padat kuželky jak na běžícím pásu. Inu, hráli, a s velkou vervou, mladí a talentovaní sportovci.

„Jsem ráda, že se s Vámi mohu setkat i v jiném prostředí než na sportovištích. Se zájmem jsem sledovala olympiádu a některé ze zde přítomných jsem měla možnost vidět i přímo v akci na Vysočině. Jistě jste se všichni dívali na olympiádu v Soči a já si přeji, aby účast na republikové dětské olympiádě byla třeba takovým předstupněm a dostatečnou motivací pro případnou účast na té velké olympiádě. Sportování sice někdy bolí, ale přináší neopakovatelné zážitky a určitě stojí za to u sportu, a to nejen toho vrcholového, vydržet," uvedla Zuzana Kocumová.

Setkání medailistů a účastníků Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Sportovní komisi Rady Libereckého kraje se slavnostního odpoledne zúčastnil její předseda Vladimír Boháč, který doplnil: „Mám z Vašich výsledků upřímnou radost. Zasloužíte pochvalu i ocenění, které ale rovněž patří trenérům, sportovnímu doprovodu a rodičům za jejich podporu. Přeji si, aby ve Vás zůstala láska ke sportu, výkonnostně jste rostli a předváděli další dobré výkony."

Mladí reprezentanti získali celkem 38 medailových pozic, z nichž bylo 15 zlatých (2 alpské lyžování, 3 běžecké lyžování, 3 biatlon, 3 lyžařský orientační běh a 4 snowboard), 13 stříbrných (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 4 biatlon, 1 lyžařský orientační běh a 2 snowboard) a 10 bronzových (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 2 biatlon, 1 rychlobruslení a 1 snowboard). K tomu nadějní sportovci přidali dalších 18 umístění na čtvrtém až šestém místě.

Nejúspěšnější závodnicí Libereckého kraje se stala jilemnická běžkyně na lyžích Marie Rysulová se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Nejúspěšnějším závodníkem, z pohledu počtu získaných medailí, byl jablonecký biatlonista Štěpán Machač, který si přivezl tři zlaté medaile a stal se nepsaným králem biatlonových disciplín v kategorii mladších žáků. Právě těmto dvěma mladým sportovcům připadlo právo nakrojit velký metrový marcipánový dort, který byl na oslavě pro šedesátku olympioniků připraven jako poděkování za jejich medaile a výkony.

„Věříme, že naši mladí sportovci budou pokračovat ve šňůře úspěchů a při Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR opět převezmou vládu nad ostatními kraji," uzavřela náměstkyně hejtmana.

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj suverénně vyhrál hodnocení zimní dětské olympiády

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn