Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

12.04.2014 08:21:41 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Medailisté zimní olympiády mládeže okusili za odměnu dort a bowling

Dozvuky lednových Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR bylo slyšet v úvodu dubna v bowlingovém Buddy baru v liberecké Tipsport areně. Statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová a šéf krajských sportovců ČUS Vladimír Boháč zde ocenili všechny medailisty a účastníky české mládežnické varianty zimní olympiády.

Reprezentace Libereckého kraje získala na VI. hrách celkem 38 medailí a s převahou obhájila již šest let trvající nadvládu v celkovém pořadí krajů. Účastníci si odnesli knihy Soči 2014 a další pozornosti věnované Libereckým krajem.

Na závěr setkání došlo na přátelské klání v bowlingu, při němž, po počátečních zkušebních a ne příliš povedených pokusech, začaly padat kuželky jak na běžícím pásu. Inu, hráli, a s velkou vervou, mladí a talentovaní sportovci.

„Jsem ráda, že se s Vámi mohu setkat i v jiném prostředí než na sportovištích. Se zájmem jsem sledovala olympiádu a některé ze zde přítomných jsem měla možnost vidět i přímo v akci na Vysočině. Jistě jste se všichni dívali na olympiádu v Soči a já si přeji, aby účast na republikové dětské olympiádě byla třeba takovým předstupněm a dostatečnou motivací pro případnou účast na té velké olympiádě. Sportování sice někdy bolí, ale přináší neopakovatelné zážitky a určitě stojí za to u sportu, a to nejen toho vrcholového, vydržet," uvedla Zuzana Kocumová.

Setkání medailistů a účastníků Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Sportovní komisi Rady Libereckého kraje se slavnostního odpoledne zúčastnil její předseda Vladimír Boháč, který doplnil: „Mám z Vašich výsledků upřímnou radost. Zasloužíte pochvalu i ocenění, které ale rovněž patří trenérům, sportovnímu doprovodu a rodičům za jejich podporu. Přeji si, aby ve Vás zůstala láska ke sportu, výkonnostně jste rostli a předváděli další dobré výkony."

Mladí reprezentanti získali celkem 38 medailových pozic, z nichž bylo 15 zlatých (2 alpské lyžování, 3 běžecké lyžování, 3 biatlon, 3 lyžařský orientační běh a 4 snowboard), 13 stříbrných (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 4 biatlon, 1 lyžařský orientační běh a 2 snowboard) a 10 bronzových (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 2 biatlon, 1 rychlobruslení a 1 snowboard). K tomu nadějní sportovci přidali dalších 18 umístění na čtvrtém až šestém místě.

Nejúspěšnější závodnicí Libereckého kraje se stala jilemnická běžkyně na lyžích Marie Rysulová se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Nejúspěšnějším závodníkem, z pohledu počtu získaných medailí, byl jablonecký biatlonista Štěpán Machač, který si přivezl tři zlaté medaile a stal se nepsaným králem biatlonových disciplín v kategorii mladších žáků. Právě těmto dvěma mladým sportovcům připadlo právo nakrojit velký metrový marcipánový dort, který byl na oslavě pro šedesátku olympioniků připraven jako poděkování za jejich medaile a výkony.

„Věříme, že naši mladí sportovci budou pokračovat ve šňůře úspěchů a při Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR opět převezmou vládu nad ostatními kraji," uzavřela náměstkyně hejtmana.

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj suverénně vyhrál hodnocení zimní dětské olympiády

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT